výhled na město Malaga

Prodloužený víkend v Málaze

Plánujete prodloužený víkend v Málaze? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Málaze

Vydejte se na nezapomenutelný víkend do Málagy. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Málagy během prodlouženého víkendu nevynechat?
ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
🍸 Noční život
⛱️ Písečné pláže
👀 Památky
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát

Španělsko

Letiště

1 letiště (AGP)

Časový posun

Stejný jako v ČR

Co vidět v Málaze

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 21 míst, co vidět v Málaze .

 •  

  Catedral de la Encarnación de Málaga

  Katedrálu najdete poblíž původního opevnění města. Postavena byla v roce 1782, architektem byl Diego de Siloe. Katedrála je postavena v renesančním slohu, zdobená fasáda je již v barokním stylu. Její hlavní věž je vysoká 84 metrů. Druhá věž nebyla nikdy dokončena, katedrála je proto přezdívá jako „jednoruká dáma”.

 •  

  Puerto de Málaga

  Přístav v Malaze se nachází v blízkosti historického centra města a turistických cílů jako je katedrála Alcazaba. Tento přístav je jedním z největších ve Španělsku a také jeden z nejstarších ve Středomoří. Je hojně využíván pro obchodní cesty mezi Španělskem a Afrikou, jeden z terminálů je pak určen pro výletní lodě.

 •  

  Plaza de toros de La Malagueta

  La Malagueta je býčí aréna v Malaze, která je od roku 1981 označována za kulturní památku Španělska. Nachází se ve východní části Málagy, vedle Paseo de Reding. První událost se tu konala 11. června roku 1876. Od roku 2010 má aréna kapacitu pro 9 032 diváků. V prostorách arény se nachází Muzeum býčích zápasů Antonia Ordóñeza.

 •  

  Playa de la Malagueta

  Veřejná pláž Malagueta se nachází mezi přístavem a pláží La Caleta. Název získala pojmenováním po čtvrti La Malagueta, která se nachází v centru města. Pláž se rozprostírá na ploše 1200 metrů a je velmi oblíbená u místních a turistů. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou 2021.

 •  

  Playa de la Carihuela

  Pláž La Carihuela je nejdelší pláž v této oblasti. Najdete zde písčitou pláž s tmavší barvou písku a klidnými vodami. Název pláže pochází z pojmenování staré rybářské čtvrti, která kdysi bývala v této oblasti. Podél pláže je široká škála restaurací a plážových barů, nejen proto je oblíbená mezi místními obyvateli ve čtvrti Torremolinos.

Počasí v Málaze

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Málaga

K cestě do destinace Málaga lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Málaga AGP

 • Vlak (C1)

  Vlaky jezdí jednou za 20 minut na stanici Málaga María Zambrano.


  ~ 11 min
  2 €
  Rezervace online
 • Autobus (A)

  Místní EXPRESS AEROPUERTO jezdí každých 15 minut.


  ~ 30 min
  3 €
  Informace

Ubytování v Málaze

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 8 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz