malaga

Prodloužený víkend v Málaze

Plánujete prodloužený víkend v Málaze? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Málaze

Vydejte se na nezapomenutelný víkend do Málagy. Kde koupit letenky, co vidět a jaké památky při návštěvě Málagy během prodlouženého víkendu nevynechat?
Evropa
ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
🍸 Noční život
⛱️ Písečné pláže
👀 Památky
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Španělsko
Letiště
1 letiště (AGP)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Co vidět v Málaze

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 23 míst, co vidět v Málaze .

 • Catedral de la Encarnación de Málaga
   

  Catedral de la Encarnación de Málaga

  Katedrálu najdete poblíž původního opevnění města. Postavena byla v roce 1782, architektem byl Diego de Siloe. Katedrála je postavena v renesančním slohu, zdobená fasáda je již v barokním stylu. Její hlavní věž je vysoká 84 metrů. Druhá věž nebyla nikdy dokončena, katedrála je proto přezdívá jako „jednoruká dáma”.

 • Puerto de Málaga
   

  Puerto de Málaga

  Přístav v Malaze se nachází v blízkosti historického centra města a turistických cílů jako je katedrála Alcazaba. Tento přístav je jedním z největších ve Španělsku a také jeden z nejstarších ve Středomoří. Je hojně využíván pro obchodní cesty mezi Španělskem a Afrikou, jeden z terminálů je pak určen pro výletní lodě.

 • Plaza de Toros
   

  Plaza de Toros

  Plaza de Toros de La Malagueta je slavná aréna pro corridy (býčí zápasy) nacházející se v Malaze. Byla postavena v roce 1874 a je jednou z největších a nejdůležitějších arén pro býčí zápasy v Andalusii a celém Španělsku. Tato aréna má tradiční kruhový tvar a je postavena ve stylu španělského středomořského gotického revivalu. Má kapacitu pro 9 tisíc diváků a je obklopena elegantními sloupy a oblouky. V areálu arény se nacházejí také muzeum býčích zápasů. Plaza de Toros de La Malagueta hostí v průběhu roku mnoho býčích zápasů a kulturních událostí.

 • Gibralfaro
   

  Gibralfaro

  Na vrcholu kopce zvaný Monte Gibralfaro stojí stejnojmenný hrad Gibralfaro, který byl postaven ve 14. století. Většinu času byl využíván jako pevnost, kretá byla dlouho považována za nejnedobytnější pevnost na Pyrenejském poloostrově. Vystoupejte nahoru, je zde nádherný výhled na město, přístav a Středozemní moře.

 • Alcazaba
   

  Alcazaba

  Tato pevnost, jejíž arabský název znamená citadela, je jednou z historických památek města. Díky své historii a kráse je hojně navštěvován. Pevnost pochází z let 1057 až 1063 a nachází se na úpatí kopce Gibralfaro. Díky římskému divadlu a celní budově Aduana nabízí možnost pozorovat římskou, arabskou a renesanční kulturu, vše jen pár metrů od sebe.

Počasí v Málaze

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Málaga

K cestě do destinace Málaga lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Málaga AGP

 • Vlak (C1)

  Vlaky jezdí jednou za 20 minut na stanici Málaga María Zambrano.


  ~ 11 min
  2 €
  Rezervace online
 • Autobus (A)

  Místní EXPRESS AEROPUERTO jezdí každých 15 minut.


  ~ 30 min
  3 €
  Informace

Ubytování v Málaze

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 43 hodinami
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz