Dubaj

15 míst, co vidět v Dubaji

Tipy na nejlepších 15 míst, které musíš určitě navštívit v Dubaji.

15 míst, co musíš vidět v Dubaji

 

Burj Khalifa

Burj Khalifa je nejvyšší budovou světa. Je vysoká 828 m a má 189 pater. Je srdcem a duší Dubaje. Mrakodrap Burj Khalifa najdete v blízkosti nákupního centra Dubai Mall, otevřen byl v roce 2010 a stala se jednou z nejznámějších památek města. Budova má elegantní a moderní design s elegantním exteriérem ze skla a oceli, který odráží okolní město. Burj Khalifa nabízí různé vybavení, včetně luxusních apartmánů, firemních kanceláří, hotelových pokojů a špičkových restaurací a kaváren. Součástí budovy je také několik vyhlídkových plošin, včetně slavné vyhlídkové plošiny „At the Top“, která nabízí úchvatný výhled na Dubaj a okolní poušť.

 

Burj al Arab

Burj Al Arab se nachází poblíž pláže Jumeirah, na soukromém ostrově. Nabízí apartmá s výhledem na moře, 8 luxusních restaurací a wellness s kompletními službami. Tvarem připomíná plachetnici. Je to jedna z nejznámějších budov v Dubaji a hotel sídlící v Burj Al Arab je považován za jeden z nejluxusnějších hotelů na světě.

 

Dubai Mall

Nákupní středisko s luxusními obchody a kavárnami. Jedná se o a druhé největší nákupní centrum na světě podle celkové plochy. Dubai Mall najdeme hned vedle mrakodrapu Burj Khalifa. Před obchodním centrem je fontána s vodotrysky (atrakci si nenechte ujít). V nákupním středisku najdeme také obří akvárium a Ski Dubai, kde si můžete zalyžovat.

 

Dubai Frame

Dubai Frame je moderní stavba od architekta Fernanda Donise, která se nachází v parku Zabeel Park,. Stavba se skládá ze dvou 150 metrů vysokých věží, které jsou spojeny dlouhou základnou. Kromě rozhledny tu najdeme i galerii.

 

Ski Dubai

Lyžařské centrum Ski Dubai se nachází v Dubai Mall a patří k jedněm ze zážitků v Dubaji. Můžete si za vysoký poplatek vypůjčit lyže a zalyžovat si pomyslně v poušti.

 

Museum of the Future

Muzeum budoucnosti se věnuje inovativním technologiím a designům, které budou utvářet budoucnost. Muzeum nabízí exponáty na širokou škálu témat, včetně umělé inteligence, biotechnologie, nanotechnologie a dalších špičkových technologií. Návštěvníci mohou zažít interaktivní ukázky a simulace a také se dozvědět o nejnovějším pokroku v různých oblastech prostřednictvím výstav, workshopů a dalších vzdělávacích programů. Cílem muzea je podporovat inovace a podporovat vývoj nových technologií, které zlepší kvalitu života lidí na celém světě. Budova má zakřivený exteriér vyrobený z kovu a skla a její inovativní design má evokovat myšlenku budoucnosti.

 

Dubai Miracle Garden

Dubai Miracle Garden je největší květinová zahrada na světě, rozkládající se na ploše 72 000 metrů čtverečních. Zahrada obsahuje více než 45 milionů květin uspořádaných v různých tvarech a vzorech, včetně květinových oblouků, květinami pokrytých zdí a tématických zahrad. Mezi oblíbené atrakce v zahradě patří obří srdce vyrobené z květin, motýl porostlý květinami a letadlo Emirates A380 pokryté květinami. Součástí zahrady je také kavárna, obchod se suvenýry a dětský koutek.

 

Dubai Marina

Dubai Marina neboli Dubajský přístav byl uměle vytvořen v roce 2003 s cílem vytvořit moderní, kosmopolitní destinaci, která osloví jak obyvatele, tak návštěvníky. Jedním z hlavních taháků Dubai Marina je jeho ohromující nábřežní promenáda, která nabízí úchvatný výhled na přístav a okolní mrakodrapy. Návštěvníci se mohou projít po promenádě, odpočinout si v jedné z mnoha kaváren nebo restaurací nebo si užít různé vodní aktivity, jako je jízda na člunu a vodní skútr.

 

Dubai Gold Souk

Tržiště ve staré Dubaji - v Deiře, je tržiště se zlatem. Najdete tu nepřeberné množství náhrdelníků a šperků. Na každém kroku je obchůdek se zlatem, jedná se o největší tržnici se zlatem na světě.

 

La Mer

La Mer je část Dubaje u pobřeží s veřejnou pláží, obchůdky a restauracemi. Vedle zátoky najdeme také aquapark a stánky.

 

Dubai Desert Conservation

Je jednou z největších přírodních rezervací ve Spojených arabských emirátech. Rozloha přírodní rezervace činí 225 kilometrů čtverečních kilometrů, lze sem jet za zážitky jako je sjíždění dun, půjčení 4x4, případně zůstat v kempu.

 

Jumeirah Beach

Rušná veřejná pláž s bílým pískem, která se nachází ve stejnojmenné části města. Najdeme zde špičkové hotely, dětská hriště a aquapark.

 

Dubai Spice Souk

Jedná se o historický trh s kořením z celého dálného východu. Nejčastěji zde narazíte na šafrán. O kousek dále naleznete tradiční trh se zlatem - Dubai Gold Souk.

 

Mall of the Emirates

 

Dubai Aquarium

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz