Mobile - 17 míst co vidět

Tipy na nejlepších 17 míst, které musíš určitě navštívit v Mobile.

Mobile - co musíš vidět

 

USS Alabama

USS Alabama Battleship Memorial Park je jedním z nejvýznamnějších muzeí válečných lodí v USA. Nachází se v Mobile, Alabama. Zde se můžete projít po palubě lodi, prozkoumat vnitřek a prožít pocit, jaké to bylo být na bitevní lodi za druhé světové války. Kromě USS Alabama zde můžete vidět i další historické lodě a letadla. Toto muzeum je skvělým místem pro všechny, kteří mají zájem o historii a techniku.

 

Bragg-Mitchell Mansion

Bragg-Mitchell Mansion je nádherný historický dům v Mobile, Alabama. Postavený v roce 1855, tento dům je považován za jednu z nejkrásnějších antebellumských budov v USA. Interiér domu je plný elegantních nábytků a uměleckých děl, které vás přenesou zpět do doby, kdy se zde žilo a pracovalo. Navštivte tuto nádhernou památku a prožijte autentický pocit života v 19. století.

 

History Museum of Mobile

Historické muzeum v Mobile nabízí fascinující pohled do minulosti města. Expozice zahrnuje artefakty a příběhy od počátků osídlení až po současnost. Navštivte také Starou radnici, která sloužila jako sídlo městského úřadu a soudního dvora. Obdivujte architekturu z 19. století a zjistěte více o historii této ikonické budovy.

 

USS ALABAMA Battleship Memorial Park

USS ALABAMA Battleship Memorial Park v Mobile, Alabama, je ideálním místem pro všechny milovníky historie a vojenských lodí. Tento památník nabízí neuvěřitelný zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií. Prozkoumejte bohatou historii USS Alabama, stejně jako dalších vojenských lodí a letadel na výstavě. Pokud hledáte nezapomenutelnou zkušenost, neváhejte navštívit tento fascinující památník.

 

Medal of Honor Park

Park Medaile cti v Mobile, Alabama, je krásným místem pro odpočinek a relaxaci. Park byl pojmenován po vojácích, kteří obdrželi Medaili cti, nejvyšší vojenské vyznamenání Spojených států. Kromě toho, že nabízí klidné procházky a pikniky, park také hostí řadu kulturních a společenských akcí pro místní obyvatele i návštěvníky. Navštivte Park Medaile cti a užijte si krásnou přírodu a historii Ameriky.

 

Fort Conde

Fort Conde je historická pevnost v Mobile, Alabama. Pevnost byla postavena v roce 1723 a sloužila k ochraně francouzského přístavu. Dnes slouží jako muzeum, kde můžete objevovat historii regionu. Navštivte Fort Conde a prozkoumejte jeho tajemství, nebo se projděte po okolí a objevte kouzlo města Mobile.

 

USS Drum

Návštěva USS Drum je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie a válečných lodí. Tento americký ponorkový muzejní plavidlo sloužilo v druhé světové válce a korejské válce. Prohlédněte si torpéda, periskop a další vybavení, které bylo používáno v boji. USS Drum je umístěna v Mobile, Alabama a je jednou z nejzachovalejších ponorek svého druhu. Navštivte ji a prozkoumejte historii amerického námořnictva.

 

Bienville Square

Bienville Square je krásné a klidné místo v centru města Mobile. Obklopený historickými budovami a stromy, je to ideální místo pro piknik nebo pro odpočinek od shonu města. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly, které stojí za návštěvu. Procházka po Bienville Square je nezapomenutelným zážitkem při návštěvě Mobilu.

 

Mobile Carnival Museum

Mobile Carnival Museum je skvělým místem k návštěvě v Mobile. Tento muzeum přináší fascinující historii karnevalu v Mobile a jeho vliv na město a jeho obyvatele. V muzeu naleznete rozsáhlou sbírku kostýmů, artefaktů a fotografií, které vám umožní prozkoumat historii karnevalu a jeho vývoj v Mobile. Navštivte Mobile Carnival Museum a poznávejte fascinující historii karnevalu v Mobile.

 

GulfQuest National Maritime Museum of the Gulf of Mexico

GulfQuest National Maritime Museum of the Gulf of Mexico je fascinující muzeum, které vás zavede do světa námořní historie. Nachází se v Mobile, na břehu řeky Mobile River. Muzeum nabízí interaktivní expozice, které vám přiblíží život na moři, historii lodní dopravy a mnoho dalšího. Pokud hledáte zajímavé místo pro celou rodinu, GulfQuest je tou správnou volbou!

 

Mobile Museum of Art

Mobilní muzeum umění v Mobile je ideálním místem pro milovníky umění. Vystavuje sbírky moderního a současného umění, stejně jako tradiční umělecké předměty. Muzeum se nachází v centru města a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Vstupné je přijatelné a umožňuje návštěvníkům prozkoumat jedinečné umělecké díla a získat hlubší porozumění umění a kultury Mobile.

 

Exploreum Science Center & Poarch Band of Creek Indians Digital Dome Theater

Navštivte Exploreum Science Center & Poarch Band of Creek Indians Digital Dome Theater v Mobile a objevte fascinující svět vědy a technologie. V nejmodernějším digitálním kině si můžete užít pohlcující filmy o vesmíru nebo historii naší planety. Centrum nabízí interaktivní expozice, kde si můžete vyzkoušet řadu experimentů a zábavných aktivit. Ideální pro rodiny s dětmi i pro milovníky vědy a technologie.

 

Mobile Botanical Gardens

Mobile Botanical Gardens je ideálním místem pro milovníky přírody. Tento rozsáhlý park nabízí návštěvníkům možnost procházet se mezi exotickými rostlinami a květinami. Kromě toho zde naleznete mnoho zahrad a fontán, které vytvářejí klidnou atmosféru. Vstupné do parku je velmi příznivé, takže si ho může dovolit každý.

 

Cathedral-Basilica of the Immaculate Conception

Katedrála-Bazilika Neposkvrněného početí v Mobile je jednou z nejvýznamnějších památek v Alabamě. Tento nádherný kostel, postavený v neoklasicistním stylu, nabízí návštěvníkům pohled na mnoho uměleckých děl a architektonických detailů. Katedrála hostí mnoho významných událostí a mší. Navštivte tento historický kostel a prožijte jedinečný zážitek v Mobile.

 

Cooper Riverside Park

Cooper Riverside Park v Mobile je ideální místo pro pikniky, procházky a relaxaci u řeky Mobile River. Park nabízí nádherný výhled na řeku a okolní krajinu. V létě se zde konají koncerty a festivaly. Pro milovníky sportu jsou k dispozici tenisové kurty a basketbalové hřiště. Užijte si den v přírodě a odpočiňte si od shonu města v Cooper Riverside Parku.

 

Phoenix Fire Museum

Muzeum požárních hasičů Phoenix v Mobile, Alabama, nabízí fascinující pohled na historii hasičství v USA. V muzeu se nachází mnoho exponátů, včetně historických hasičských vozů a uniformí, které ukazují, jak se hasičství vyvíjelo v průběhu let. Pro všechny milovníky historie a techniky je toto muzeum nezapomenutelným zážitkem.

 

Richards-DAR House Museum

Navštivte Richards-DAR House Museum v Mobile, kde se dozvíte o historii tohoto města. Tento muzeum, postavené v roce 1860, je jednou z nejvýznamnějších historických budov v oblasti. Prohlédněte si originální nábytek, obrazy a další artefakty, které vám ukážou, jak žili bohatí obyvatelé Mobile v 19. století. Zajímavé pro všechny milovníky historie a architektury.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz