Monterey - 25 míst co vidět

Tipy na nejlepších 25 míst, které musíš určitě navštívit v Monterey.

Monterey - co musíš vidět

 

Monterey Bay Aquarium

Monterey Bay Aquarium je největší akvárium v USA. Nachází se v Monterey v Kalifornii a nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 35 tisíc mořských živočichů a rostlin. Mezi největší atrakce patří obří mořské řasy, manta rejnoci a žraloci. Navštivte také expozice s medúzami a chobotnicemi. Monterey Bay Aquarium se také aktivně podílí na ochraně mořského prostředí a vzdělávání veřejnosti o jeho důležitosti.

 

Old Fisherman's Wharf

Starý rybářský přístav v Monterey je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Nabízí mnoho restaurací s čerstvými rybími specialitami a obchodů s suvenýry. Procházejte se po molu, pozorujte lachtany a užijte si výhled na záliv Monterey. Večer zde probíhají různé kulturní akce a koncerty.

 

Monterey Museum of Art

Muzeum umění v Monterey je skvělým místem pro návštěvu pro milovníky umění. Nachází se v centru Monterey a nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl, včetně klasických i moderních uměleckých stylů. Muzeum je ideálním místem pro strávení odpoledne v příjemném prostředí a pro obdivování krásy umění. Určitě neváhejte navštívit toto fascinující místo během svého pobytu v Monterey.

 

Monterey State Historic Park

Monterey State Historic Park vás zavede do historie Kalifornie. Toto místo bylo kdysi hlavním městem Kalifornského království a zůstaly zde důležité historické budovy, jako například stará velrybářská stanice. Prozkoumejte tuto krásnou oblast a uvidíte, jak se zde žilo v minulosti. Určitě nevynechejte Monterey State Historic Park během svého pobytu v Monterey!

 

Cannery Row

Cannery Row v Monterey je oblíbeným turistickým cílem. Někdejší průmyslová oblast se proměnila v moderní turistickou atrakci s řadou obchodů, restaurací a galerií. Navštivte akvárium Monterey Bay, kde se můžete podívat na žraloky a další mořské živočichy. Procházka po Cannery Row nabízí krásné výhledy na oceán a okolní krajinu. Užijte si atmosféru tohoto malebného přístavu v srdci Kalifornie.

 

Museum of Monterey

Muzeum Monterey nabízí fascinující historii města a regionu. Expozice vystavují artefakty a umělecká díla, které ukazují, jak Monterey ovlivnila příroda, lidé a kultura. Muzeum se nachází v centru města a je ideálním místem pro poznání historie a kultury regionu. Navštivte Muzeum Monterey a objevte krásy tohoto úžasného místa!

 

Point Lobos State Natural Reserve

Point Lobos State Natural Reserve je přírodní rezervace v blízkosti města Monterey. Toto území je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně tuleně obecného a kormoránů. Můžete se projít po nádherných stezkách a užít si úchvatné výhledy na oceán a okolní krajinu. Tuto krásu si nenechte ujít během své návštěvy Kalifornie.

 

Princess Monterey Whale Watching

Výlet lodí Princess Monterey Whale Watching je nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody. Vydejte se na hladinu Tichomoří a sledujte velryby, delfíny a další místní druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí. Průvodci s bohatými znalostmi vás provedou touto neuvěřitelnou cestou a poskytnou vám fascinující informace o této oblasti. Tento zážitek určitě stojí za to zažít během vaší návštěvy v Monterey.

Placeholder image.
 

Del Monte Beach

Pláž Del Monte je ideálním místem pro relaxaci a koupání v překrásném prostředí. Tato pláž nabízí nádherný výhled na oceán a je oblíbená jak u místních obyvatel, tak u turistů. Po celý rok zde probíhají různé akce a festivaly, které přitahují mnoho návštěvníků. Navštivte tuto krásnou pláž a užijte si nezapomenutelný zážitek v příjemném prostředí Monterey.

 

Monterey County Youth Museum

Monterey County Youth Museum je ideálním místem pro rodiny s dětmi, kteří chtějí prozkoumat a objevovat svět kolem sebe. Tento interaktivní muzeum nabízí mnoho aktivit, které pomohou dětem rozvíjet své dovednosti a zároveň se bavit. Muzeum se nachází v blízkosti mnoha dalších turistických atrakcí v Monterey, takže je to skvělé místo, kde začít svůj den plný zábavy a dobrodružství.

 

Pacific House Museum

Muzeum Pacific House v Monterey je nejstarší dům v historickém parku státu a nabízí fascinující pohled na život v 19. století. Navštivte expozice a dozvíte se více o historii Kalifornie a Monterey. Muzeum je otevřeno denně a vstupné je zdarma. Přijďte a prozkoumejte toto klenot města Monterey!

Placeholder image.
 

McAbee Beach

McAbee Beach je krásná pláž v Monterey, která láká na koupání a opalování. Tento malebný úsek pobřeží je ideální pro relaxaci a užívání si klidu. Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat na procházku po okolních útesech a vychutnat si nádherné výhledy na oceán. McAbee Beach je skvělým místem pro strávení odpoledne s rodinou nebo přáteli.

Placeholder image.
 

Dennis The Menace Playground

Dennis The Menace Playground je skvělým místem pro rodiny s dětmi, kteří hledají zábavu v Monterey. Tento barevný a kreativní park nabízí hřiště, skluzavky, prolézačky a mnoho dalšího. Děti si zde mohou hrát a rodiče si mohou odpočinout na lavičkách. Prožijte den plný zábavy a dobrodružství v Dennis The Menace Playground!

Placeholder image.
 

Presidio of Monterey Museum

Muzeum Presidio of Monterey vás zavede na cestu historií. Nachází se v bývalé vojenské pevnosti, která sloužila jako výcvikové centrum pro americkou armádu. Muzeum nabízí exponáty z období španělské kolonizace až po současnost, včetně vojenských uniforem, zbraní a artefaktů. Prozkoumejte tuto fascinující část kalifornské historie a získejte nový pohled na město Monterey.

 

Garrapata State Park

Garrapata State Park je skvělým místem pro milovníky přírody. Nachází se v blízkosti Monterey a nabízí nádherné výhledy na oceán a okolní krajinu. Park je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat místní floru a faunu nebo si užít piknik v příjemném prostředí. Navštivte Garrapata State Park a objevte krásy Kalifornie!

 

Lovers Point Park

Lovers Point Park je krásné místo v Monterey, ideální pro romantický výlet nebo relaxaci s rodinou. Park nabízí nádherný výhled na oceán a okolní krajinu, kterou zdobí útesy a zátoky. Užijte si piknik na trávě nebo projděte se po malebných cestičkách. Lovers Point Park je také populární mezi potápěči a surfaři, kteří si zde mohou užít své oblíbené sporty. Navštivte toto krásné místo a nechte se unést jeho kouzlem.

 

Jacks Peak County Park

Jacks Peak County Park je ideální pro milovníky přírody. Nachází se na vrcholu kopce s nádherným výhledem na Monterey Bay. Park nabízí mnoho turistických stezek, kde si můžete užít krásnou přírodu a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Navštivte tento park a užijte si klid a pohodu daleko od rušného města.

simpleviewinc.com
 

Pacific Grove Museum of Natural History

Muzeum přírodní historie v Pacific Grove je ideálním místem pro milovníky přírody. Nachází se v blízkosti pobřeží a nabízí fascinující výstavy o místní fauně a flóře. Zajímavé exponáty a interaktivní zážitky pro děti i dospělé. Muzeum je skvělým zdrojem informací o historii této oblasti a jejích přírodních zdrojích. Navštivte toto muzeum a objevte krásy přírody v Pacific Grove.

 

17 Mile Drive

17 Mile Drive je jednou z nejkrásnějších silnic na světě, vedoucí kolem pobřeží Kalifornie. Tato malebná cesta nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu, a také několik zastávek, kde můžete obdivovat přírodu a historické stavby. Mezi nejvýznamnější patří Lone Cypress, Bird Rock nebo Spanish Bay. Prožijte nezapomenutelný zážitek na této jedinečné trase, která je ideální pro romantickou jízdu nebo rodinný výlet.

Placeholder image.
 

Monterey Museum of Art - La Mirada

Monterey Museum of Art - La Mirada nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z umění. Nachází se v centru Monterey a má rozsáhlou sbírku uměleckých děl od domácích i mezinárodních umělců. Vstupné je příznivé a lze zakoupit online. Pro milovníky umění a historie je toto místo nevynechatelná zastávka při návštěvě Monterey.

Placeholder image.
 

Cooper-Molera Adobe

Cooper-Molera Adobe je historická památka v Monterey. Tento adobe dům byl postaven v roce 1827 a je považován za jednu z nejvýznamnějších staveb v oblasti. Vstupte do této krásné budovy a prozkoumejte historii Monterey. Uvidíte tradiční nábytek a umělecké dílo, které odrážejí život v 19. století. Navštivte tuto památku a prožijte jedinečný zážitek z historie Monterey.

Placeholder image.
 

Custom House

Celnice v Monterey byla postavena v roce 1827 a sloužila jako hlavní místo pro kontrolu zboží v přístavu. Dnes je to historická památka, kterou můžete navštívit a prohlédnout si expozice věnované místní historii a kultuře. Užijte si nádherný výhled na přístav a okolní krajinu. Celnice je skvělým místem pro poznávání historie Monterey a jeho okolí.

Placeholder image.
 

Stevenson House

Stevenson House je krásným příkladem historické architektury v centru Monterey. Dům byl postaven v roce 1830 a sloužil jako příbytek pro slavného spisovatele Roberta Louise Stevensona. Dnes je dům otevřen veřejnosti a nabízí fascinující pohled do života a díla tohoto významného autora. Pokud máte rádi literaturu a historii, navštivte Stevenson House a nechte se okouzlit atmosférou minulosti.

 

Dennis the Menace Park

Dennis the Menace Park v Monterey je ideálním místem pro rodinný výlet. Tento park je plný zábavných atrakcí, jako jsou skluzavky, houpačky a lanové překážky. Děti budou nadšené z prozkoumávání tohoto parku, který je inspirován slavným kresleným seriálem. Navštivte Dennis the Menace Park a užijte si nezapomenutelný den plný zábavy a dobrodružství!

Placeholder image.
 

El Estero Park

El Estero Park je skvělým místem pro relaxaci a rekreaci v srdci Monterey. Tento park nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu, včetně jezera s vodními sporty, piknikových míst a stezek pro pěší. Navštivte tento park a užijte si krásnou přírodu a klidné prostředí, které vás okouzlí.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz