pohled z výšky na ženevské jezero

7 míst, co vidět v Ženevě

Tipy na nejlepších 7 míst, které musíš určitě navštívit v Ženevě.

7 míst, co musíš vidět v Ženevě

zahrady Jardin Anglais v Ženevě
 

Jardin Anglais

Anglická zahrada se slavnými květinovými hodinami a monumentální fontánou se nachází u Ženevského jezera. Jedná se o jeden ze symbolů Ženevy. Květinové hodiny, ve francouzštině zvané L'horloge fleurie byly vytvořené v roce 1955 a jsou seřízeny podle místního času. Z parku je působivý výhled na hlavní vodotrysk. V okolí najdete také restaurace a kavárny.

pohled na Ženevské jezero
 

Cathédrale Saint-Pierre

Hlavní ženevská katedrála byla vystavěna mezi lety 1160 - 1252 na místě baziliky ze 6. století. Je charakteristická kombinací různých stavebních slohů, protože byla v průběhu staletí vícekrát přestavována. Poslední rekonstrukce proběhly v 18. století. Od 16. století patří katedrála reformované církvi - Jan Kalvín tu dokonce míval kázání. Z jeho severní i jižní věže je úžasný výhled na město, jezero a okolní hory. Vstup do katedrály je zdarma, na věž zaplatíte vstupné.

ženevské jezero s vodotryskem
 

Jet d'eau

Ženevská dominanta, kterou při návštěvě Ženevy určite neminete. Je totiž nepřehlédnutelná. Vodotrysk měří 140 m a v noci je dokonce i nasvícený. Podle dostupných informací je v provozu pouze při dobrém počasí. Nenechte si ujít tento symbol ženvevy při západu slunce, naskytne se Vám úžasná podívaná.

Place du Bourg v Ženevě
 

Place du Bourg-de-Four

Při procházce uličkami Ženevy najdete na starém městě malé náměstí s fontánou uprostřed. Jedná se o náměstí plné restaurací, barů a kaváren, kde se často schází místní. Zajděte si na šálek dobré kávy v příjemném prostředí v centru Ženevy.

budova OSN v Ženevě
 

Palais des Nations

Krásné místo s velkou historií, takový je Palác národů, kde sídlí OSN. Kolem Paláce je krásný park s uměleckými díly. Najdete tu např. židli se třemi nohami - památník, kteří značí životy lidí, kteří při výbuchu min a nevybuchlé munici přišli o život nebo zdraví. Najdete tu i vlajky všech zemí, které jsou součástí OSN. Palác národů je zpřístupněn pouze v určitou dobu, je dobré zjistit si otevírací dobu, než se sem vydáte.

 

Quai du Mont-Blanc

Quai du Mont-Blanc se nachází se mezi mostem Mont-Blanc a Quai Wilson. Tato promenáda u jezera na severu nabízí za jasných dnů nádherný výhled na Ženevu, Lac Léman a Mont Blanc. Určitě si tyto výhledy nenechte ujít.

Bains des Pâquis u ženevského jezera
 

Bains des Pâquis

Úžasné místo v centru Ženevy. V letních dnech se zde dá koupat a plavat. Voda v jezeře je čistá a průzračná. Místní toto místo využívají nejen na relax a sportovní vyžití, ale také na posezení s přáteli. Nechybí zde totiž restaurace a bary. Projděte se večer k majáku, odkud jsou krásné výhledy po okolí.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz