pohled na Dar es Salaam
Průvodce městem

Dar es Salaam

Dar es Salaam je největší tanzanské město, rozkládající se na východním pobřeží Africe. Známé pro svůj směs afrických, arabských a indických kultur, toto kosmopolitní město nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Procházka po tradičních trzích Kariakoo či návštěva historického muzea jsou zde nezapomenutelné zážitky. Nenechte si ujít pláže v oblasti Oyster Bay, kde se můžete osvěžit v překrásném Indickém oceánu. Ponořte se do exotické atmosféry tohoto fascinujícího města a nechte se unést jeho pestrým životem.

pohled z výšky na Zanzibar
Průvodce městem

Zanzibar

Zanzibar je souostroví, které se skládá ze dvou ostrovů v Indickém oceánu - jižní ostrov Zanzibar (Unguja) a severní ostrov Pemba. Ostrovy leží cca 40 km od pobřeží Tanzanie ve východní Africe. Zanzibar nabízí nádherné bílé pláže, bohatou historii a nádhernou přírodu. Je to opravdový tropický ráj, kde si užijete pořádný relax. Zanzibar je autonomní stát a spolu s Tanganikou tvoří jednotný stát Tanzanie. Zanzibar je největším ostrovem, většina turistů přijede právě na Zanzibar. Zanzibar je také známý jako Ostrov koření - ze Zanzibaru se exportuje hřebíček, muškátový oříšek, skořice a černý pepř.

Pemba Island - Pemba Island, Tanzania. View from Chake-Chake town center over the mangroves towards the Indian Ocean (Pemba Channel).
Průvodce městem

Pemba Island

Pemba Island je malebný ostrov nacházející se v Tanzanii. Tato exotická destinace přitahuje turisty svou panenskou přírodou, bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Ostrov je ideálním místem pro potápění, pozorování života podmořského světa a odpočinku na pláži. Pemba Island nabízí také atraktivní tradiční trhy, bohatou kulturu a úchvatné kořenové plantáže. Přijďte si užít nezapomenutelnou dovolenou v tomto ráji na zemi.

Mtwara - Mtwara town, Tanzania
Průvodce městem

Mtwara

Mtwara je malebné město v Tanzanii, nacházející se v regionu Mtwara. Město oplývá působivou přírodní scenérií a nedotčenými plážemi, které přitahují širokou škálu návštěvníků. Historické budovy z koloniální doby a tradiční trhy odrážejí bohatou kulturu regionu. Kromě exotických pláží Mtwara nabízí i možnost pozorování rybářských vesnic a výlety do okolních ostrovů. Pro milovníky tradiční afrikánské kuchyně jsou zde k dispozici četné restaurace s lahodnými pokrmy.

Seronera - Seronera
Průvodce městem

Seronera

Seronera je malebné město uprostřed národního parku Serengeti v Tanzanii. Toto nezapomenutelné místo oplývá překrásnou přírodou a množstvím divokých zvířat. Zdejší krajinu tvoří savany s akáciemi, kopcovité oblasti a řeky, místo ideální pro safari zážitky a pozorování velké pětky. Nenechte si ujít setkání s lvy, slony, nosorožci, býky a leopardy v jejich přirozeném prostředí. Seronera je zároveň výchozím bodem pro slavný roční přesun zvěře - Velká migrace.

Arusha - Sheikh Amri Abeid Memorial Stadium
Průvodce městem

Arusha

Arusha je malebné město ležící v severní Tanzanii, které nabízí úchvatné scenérie a pestré kulturní zážitky. Město je vstupní branou k národním parkům Serengeti, Ngorongoro a Kilimandžáro. Navštivte tradiční místní trhy, kde si můžete koupit ručně vyráběné řemeslné výrobky nebo si vychutnejte místní kuchyni. Arusha také nabízí prvotřídní divadelní představení a zajímavé muzea, která jsou důležitou součástí kulturního dědictví Tanzanie.

Mbeya - Taken by Andrew Coe, of the hills surrounding Mbeya town
Průvodce městem

Mbeya

Mbeya je fascinující tanzanské město, které svým návštěvníkům nabízí jedinečné přírodní krásy a kulturu. Obklopeno impozantními horami a zelenými čajovými plantážemi, je to ideální místo pro milovníky pěších túr a odpočinku. Navštivte Nane Nane Park, kde si můžete užít různé trhy a památky, nebo se vydejte na dobrodružnou cestu do nedalekých horkých pramenů Kaporogwe. Nezapomeňte ochutnat místní kulinářské speciality a poznat pohostinnost místních obyvatel.

Lake Manyara - Eine Elefantengruppe im Lake-Manyara-Nationalpark in Tansania.
Průvodce městem

Lake Manyara

Jezero Manyara je malebná přírodní atrakce v Tanzanii, obklopená úchvatnými horskými scenériemi a bohatou faunou a flórou. Tato skrytá oáza je známá svými pozoruhodnými stromolezcovými lvy a exotickými druhy ptáků, včetně plameňáků. Jezero Manyara je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v srdci africké přírody. Prozkoumejte okolní národní park a užijte si safari, pěší procházky či piknik na břehu jezera s nezapomenutelnými výhledy.

Bukoba - View of Bukoba
Průvodce městem

Bukoba

Bukoba je malebné město ležící na severozápadním pobřeží Viktoriina jezera, největšího jezera v Africe. Toto tanzanské město nabídne turistům bohatou kulturní zkušenost, fascinující historii a autentickou přírodu. Podívejte se na tradiční trhy, návštěvníky zde čeká i muzeum Kagera a místní křesťanské a islámské chrámy. Navštivte okolní kopce a vodopád Rusumo, odkud budete moci pozorovat nádherné panoramatické výhledy na město a Viktoriino jezero.

Musoma - Musoma
Průvodce městem

Musoma

Musoma je malebné město ležící na břehu Viktoriina jezera v Tanzanii. Toto klidné a malebné místo je skvělým startovním bodem pro objevování okolí, jako jsou Národní park Serengeti a hlavní město regionu Mara, Tarime. Nechte se unést chutěmi místní kuchyně a ochutnejte tradiční pokrmy jako ugali, nebo se vydejte na trhy, kde si můžete koupit čerstvé ryby přímo z jezera. Navštivte pláže na jezeře Viktorie a vychutnejte si zážitek ponoření do osvěžujících vod tohoto nádherného jezera.

Tanga - The airport building in Tanga, Tanzania, welcoming the passengers.
Průvodce městem

Tanga

Tanga, přístav s exotickým názvem, je ukryto na pobřeží Tanzánie. Toto malebné městečko vás okouzlí svým starým světem, kde se snoubí africké a arabské vlivy. Procházejte se po úzkých uličkách s omšelými budovami a ochutnejte místní speciality. Neopomeňte navštívit okolní pláže, kde si můžete vychutnat zasloužený odpočinek, nebo se vydat na dobrodružné výlety do nedalekých národních parků, kde se setkáte s divokou přírodou a exotickými zvířaty.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz