Ankara - Anıtkabir, the mausoleum of Kemal Ataturk, located in Ankara, Turkey.

Ankara - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 26 míst, které musíš určitě navštívit v Ankara.

Ankara - co musíš vidět

Anıtkabir
 

Anıtkabir

Anıtkabir je monumentální mauzoleum Kemala Ataturka, zakladatele Turecké republiky. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších moderních památek v zemi. Mauzoleum bylo navrženo profesorem Eminem Onatem a asistentem profesorem Ahmetem Orhanem Ardou a vybráno ze 48 dalších návrhů v soutěži pořádané tureckou vládou v roce 1941. V interiéru se nachází mramorový sál, věže a muzeum.

Museum of Anatolian Civilizations
 

Museum of Anatolian Civilizations

Muzeum anatolských civilizací v Ankaře je nejlepším místem k poznání složité turecké historie. Nachází se na jižní straně Ankarského hradu v oblasti Atpazarı. V této osmanské budově najdeme mnoho exponátů anatolské archeologie, od paleolitu až po klasické období. Muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1968. Muzeum je pro každého, kdo se zajímá o starověkou historii a archeologii, nevynechatelnou destinací a je považováno za jedno z nejlepších muzeí v Turecku. Je otevřeno každý den kromě pondělí a vstup je zdarma pro děti do 12 let.

Vězeňské muzeum
 

Vězeňské muzeum

Ulucanlar Cezaevi Müzesi v Ankaře je bývalá státní věznice, která byla přeměněna na muzeum. Po rekonstrukci provedené městskou částí Altındağ bylo muzeum otevřeno v roce 2011 a stalo se prvním svého druhu v Turecku. Nyní nabízí prohlídky cel a slouží také jako kulturní centrum. Vězeňské muzeum je důležitou historickou památkou, která připomíná temné období v turecké historii.

Ankara Castle
 

Ankara Castle

Ankara Castle je historická pevnost v tureckém městě Ankaře, postavená v 7. století nebo později. Nejstarší opevnění na místě bylo postaveno v 8. století př. n. l. Frygyjci a znovu postaveno v roce 278 př. n. l. Galáty. Hrad byl obnoven nebo renovován za římské, byzantské, seldžucké a osmanské říše. Nabízí panoramatické výhledy na město ve všech směrech.

Kocatepe Mosque
 

Kocatepe Mosque

Kocatepe Cami je největší mešitou v Ankaře a moderním symbolem města. Byla postavena v letech 1967 až 1987 v čtvrti Kocatepe v Kızılay. Její rozměry a významná poloha ji činí dominantou, kterou lze vidět téměř odkudkoliv v centru Ankary. V suterénu mešity se nachází supermarket, což mnohé vypovídá o prioritách moderního Turecka. Kocatepe Cami je místem, které by nemělo uniknout pozornosti návštěvníků Ankary.

Kuğulu Park
 

Kuğulu Park

Kuğulu Park v Ankaře je krásným místem pro odpočinek a relaxaci. Tento veřejný park nabízí procházky po zelených cestičkách, dětské hřiště a rybník obývaný labutěmi a kachnami. Park je velmi oblíbený mezi místními i turisty a během slunečných víkendů bývá plný lidí, kteří si užívají pikniky a odpočinek na trávě. Na severním konci parku najdete pěkné dětské hřiště, ale pozor, povrch hřiště je betonový.

Haci Bayram Mosque
 

Haci Bayram Mosque

Hacı Bayram Veli Camii je historická mešita v centru Ankary, která byla postavena během období Osmanské říše a dodnes slouží svému účelu. Mešita je pojmenována po tureckém sufiském básníkovi Hacı Bayram-ı Velim. Díky svému významu a historickému pozadí je Hacı Bayram Veli Camii jedním z nejznámějších turistických míst v Ankare a v roce 2016 byla zařazena na seznam národního kulturního dědictví UNESCO.

Aqua Vega Aquarium
 

Aqua Vega Aquarium

Aqua Vega Aquarium v Ankarř nabízí nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií. Tento mořský akvárium s podvodním tunelem plným ryb, žraloků a dalších mořských tvorů je součástí Nata Vega Outlet. Pro milovníky podmořského světa je toto místo rozhodně nevynechatelné.

Altınköy Açık Hava Müzesi
 

Altınköy Açık Hava Müzesi

AltInkoy Acik Hava Muzesi je venkovské muzeum v Ankaře, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do tradičního života v Anatolii. Expozice zahrnují řemeslné a zemědělské exponáty, stejně jako farmářská zvířata. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii a kultuře této oblasti. Navštivte AltInkoy Acik Hava Muzesi a prožijte autentický zážitek z tureckého venkova.

Atakule
 

Atakule

Atakule Tower je jednou z nejvýraznějších dominant Ankaře. Tato 125 metrů vysoká komunikační a vyhlídková věž nabízí neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu. Na vrcholu věže se nachází otevřená terasa a rotační restaurace Sevilla, která se otáčí o 360 stupňů za hodinu. Pod terasou se nachází kavárna UFO a v dolní části věže nákupní centrum a restaurace. Atakule byla otevřena v roce 1989 a stala se jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Ankaře.

Cer Modern
 

Cer Modern

Cer Modern v Ankaře je moderní a živé muzeum, které byste v této turecké metropoli asi nečekali. Nachází se v bývalém nádražním depu a nabízí rozsáhlé výstavy moderního a současného umění. Kromě toho zde najdete vynikající kavárnu a obchod. V muzeu se také konají kulturní akce a výstavy z celé Evropy.

METU Science and Technology Museum
 

METU Science and Technology Museum

METU Science and Technology Museum, nebo také ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi, se nachází v kampusu Středovýchodní technické univerzity v Ankaře. Tento muzeum představuje moderní technologické nástroje a historii tureckých technologií. Komplex byl postaven v roce 2002 a otevřen pro veřejnost v roce 2005. I když plánovaný komplex nebyl dosud dokončen, výstavní plocha o rozloze 10 000 metrů čtverečních je již k dispozici.

Ankara Citadel
 

Ankara Citadel

Ankarská pevnost je historickou pevností v Ankaře. Byla založena ve 8. století př. n. l. Frygy a v roce 278 př. n. l. byla přestavěna Galaty. Pevnost prošla několika renovacemi v dobách římské, byzantské, seldžucké a osmanské. Navštivte tuto pevnost, abyste si užili výhled na město Ankara z věže v oblasti hisar (citadely).

wikimedia.org
 

Gençlik Parkı

Gençlik Park v Ankaře je ideálním místem pro odpočinek a zábavu. Park nabízí procházky podél jezera, stinné lavičky a malý zábavní park. Barevné květinové záhony a fontány, které se po setmění rozsvěcí, vytvářejí romantickou atmosféru. Ferrisovo kolo a další starší atrakce z Luna Parku se nacházejí na jižním konci parku. Gençlik Park je oblíbeným místem pro rodiny s dětmi a pro milovníky přírody.

Ataturk Statue
 

Ataturk Statue

Socha Atatürka na koni, která se nachází na náměstí v Ankaře, je památník turecké války za nezávislost z roku 1927. Bronzové sochy zobrazují Atatürka na koni spolu s dalšími vojáky. Tato památka je důležitou částí turecké historie a stojí za to ji navštívit, pokud se nacházíte v Ankaře.

Midas Tümülüsü
 

Midas Tümülüsü

Pohřební mohyla, která se nachází v tureckém městě Ankara a je považována za hrob frýžského krále Midase. Tumulus byl postaven v 8. století př. n. l. v době frýžského království a má obrovskou hmotnost o průměru 53 metrů a výšce 24 metrů. Tumulus byl vykopán v roce 1957 a uvnitř byly nalezeny různé zlaté, stříbrné a bronzové předměty, keramika, sklo a kamenné předměty. Mnoho z těchto artefaktů je vystaveno v Muzeu anatolských civilizací v Ankaře. Okolí tumulu je obklopeno piknikovými zónami a vyhlídkovými terasami, kde jsou informační tabule poskytující návštěvníkům informace o tumulu a okolí.

Gordium
 

Gordium

Gordium, bývalé hlavní město starověké Frýgie. Nachází se asi 70-80 km jihozápadně od Ankary a bylo strategicky umístěno na soutoku řek Sakarya a Porsuk, s kontrolou nad úrodnou půdou. Bylo důležitým křižovatkou pro obchod a cestování mezi Lydií a Asýrií/Babylónií. Místo má důkazy o osídlení sahající zpět do doby bronzové a je must-visit pro nadšence historie.

Ankara Ethnography Museum
 

Ankara Ethnography Museum

Etnografické muzeum v Ankaře je věnováno kulturám turkických civilizací. Budova byla navržena architektem Arifem Hikmetem Koyunoğluem a postavena v letech 1925 až 1928. Muzeum dočasně hostilo sarkofág Mustafy Kemala Atatürka v letech 1938 až 1953, během výstavby Anıtkabir, jeho konečného odpočinku. V muzeu najdete ukázky tureckého umění od seldžuckého období až po současnost, stejně jako lidové oblečení, šperky a boty z různých oblastí Anatolie.

Ankarské státní muzeum malby a sochařství
 

Ankarské státní muzeum malby a sochařství

Ankarské státní muzeum malby a sochařství je skvělým cílem pro milovníky umění v Ankaře. Nachází se v blízkosti Etnografického muzea a nabízí návštěvníkům výstavu obrazů, soch, keramiky, tisků a dekorativního umění od období před založením turecké republiky až do současnosti. Muzeum je rozděleno na dvě části, zahrnující díla osmanských i republikových umělců. Díky restauraci nadací Hacı Ömer Sabancı v roce 1985 je muzeum v perfektním stavu a stojí za návštěvu.

Erimtan Archeology and Art Museum
 

Erimtan Archeology and Art Museum

Erimtan Archeology and Art Museum v Ankaře je soukromé muzeum se sbírkou archeologických artefaktů z doby bronzové, chetitské, byzantské a především římské éry. Kromě toho zde naleznete také nádherné keramické a šperkové kousky, rozsáhlou sbírku mincí a klínopisné tabulky z Kültepe či zdobený urartský pás. V přízemí najdete kavárnu s klidnou zahradou a v suterénu jsou umístěny dočasné výstavy a kulturní akce.

Republic Museum
 

Republic Museum

Muzeum Turecké republiky v Ankaře je umístěno v budově Druhého velkého národního shromáždění Turecka. Toto muzeum je plné historických artefaktů a dokumentů, které představují vývoj moderního Turecka od jeho vzniku v roce 1923. Expozice zahrnuje mnoho významných momentů v historii země, jako například vznik republiky, vývoj demokracie a modernizace. Navštivte toto fascinující muzeum a prohlubte své znalosti o turecké historii.

MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi
 

MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi

MTA Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi je přírodní historické muzeum, které nabízí výstavy minerálů a vzácných fosilií, modely dinosaurů a mamutů. Je to skvělé místo pro milovníky přírodní historie a geologie. Muzeum se nachází v Ankaře a je ideální pro rodinné výlety, kde si děti mohou prohlédnout obrovské modely dinosaurů a mamutů a naučit se více o historii Země.

Botanical Park
 

Botanical Park

Botanický park v Ankaře je klidným místem, kde se můžete projít po cestičkách lemovaných zralými stromy, posedět na lavičkách u velkého rybníka nebo nechat děti hrát si na hřišti. Park je ideálním místem pro odpočinek od rušného města a nabízí krásné přírodní scenérie.

Roman Baths
 

Roman Baths

Římské lázně v Ankare jsou fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat zříceniny antického lázeňského komplexu ze 3. století. Můžete si prohlédnout standardní římské místnosti, jako jsou šatny, chladné a teplé místnosti a horké lázně. Kromě toho zde byla nalezena byzantská hrobka a pozůstatky frýžské kultury. Doporučujeme obutí se do pevných bot, protože místo je místy velmi zarostlé.

Temple of Augustus
 

Temple of Augustus

Chrám Augusta v Ankare je starobylá památka s nápisy na zdech, které připomínají prvního římského císaře Augusta. Chrám byl postaven v roce 10 n.l. jako pocta císaři Augustovi a později byl rekonstruován Římany ve 2. století. Jeho význam zůstává dodnes díky testamentu Augusta, který je vyryt na jeho zdech jak v řečtině, tak v latině. Pokud máte zájem o antickou historii, tento chrám by měl být na vašem seznamu míst k návštěvě v Ankaře.

Ankara Vakıf Museum
 

Ankara Vakıf Museum

Ankara Vakıf Museum je skvělým místem pro milovníky historie. Nachází se v centru Ankary a nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl, které pocházejí z různých období a kultur. Muzeum je umístěné v historické budově a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat bohatou anatolskou historii. Vstupné je velmi přijatelné a prohlídka muzea je skvělým způsobem, jak strávit den v Ankare.

Mapa

⭐ Vše (26)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Ankara s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz