Ankara - Anıtkabir, the mausoleum of Kemal Ataturk, located in Ankara, Turkey.

Ankara průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ankara

Ankara je moderní a živé hlavní město Turecka, které nabízí fascinující historii, kulturu a atmosféru. Navštivte impozantní mauzoleum Atatürk, zakladatele moderního Turecka, nebo prozkoumejte starobylý chrám římského boha boje, Augusta. Procházejte se po ulicích města a objevujte tradiční turecké kavárny, delikatesy a dílny. Ankara je ideální destinace pro ty, kteří hledají autentický turecký zážitek mimo turistické letoviska.

Asie
TureckoTurecko

Co vidět

Anıtkabir
 

Anıtkabir

Anıtkabir je monumentální mauzoleum Kemala Ataturka, zakladatele Turecké republiky. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších moderních památek v zemi. Mauzoleum bylo navrženo profesorem Eminem Onatem a asistentem profesorem Ahmetem Orhanem Ardou a vybráno ze 48 dalších návrhů v soutěži pořádané tureckou vládou v roce 1941. V interiéru se nachází mramorový sál, věže a muzeum.

Museum of Anatolian Civilizations
 

Museum of Anatolian Civilizations

Muzeum anatolských civilizací v Ankaře je nejlepším místem k poznání složité turecké historie. Nachází se na jižní straně Ankarského hradu v oblasti Atpazarı. V této osmanské budově najdeme mnoho exponátů anatolské archeologie, od paleolitu až po klasické období. Muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1968. Muzeum je pro každého, kdo se zajímá o starověkou historii a archeologii, nevynechatelnou destinací a je považováno za jedno z nejlepších muzeí v Turecku. Je otevřeno každý den kromě pondělí a vstup je zdarma pro děti do 12 let.

Vězeňské muzeum
 

Vězeňské muzeum

Ulucanlar Cezaevi Müzesi v Ankaře je bývalá státní věznice, která byla přeměněna na muzeum. Po rekonstrukci provedené městskou částí Altındağ bylo muzeum otevřeno v roce 2011 a stalo se prvním svého druhu v Turecku. Nyní nabízí prohlídky cel a slouží také jako kulturní centrum. Vězeňské muzeum je důležitou historickou památkou, která připomíná temné období v turecké historii.

Ankara Castle
 

Ankara Castle

Ankara Castle je historická pevnost v tureckém městě Ankaře, postavená v 7. století nebo později. Nejstarší opevnění na místě bylo postaveno v 8. století př. n. l. Frygyjci a znovu postaveno v roce 278 př. n. l. Galáty. Hrad byl obnoven nebo renovován za římské, byzantské, seldžucké a osmanské říše. Nabízí panoramatické výhledy na město ve všech směrech.

Kocatepe Mosque
 

Kocatepe Mosque

Kocatepe Cami je největší mešitou v Ankaře a moderním symbolem města. Byla postavena v letech 1967 až 1987 v čtvrti Kocatepe v Kızılay. Její rozměry a významná poloha ji činí dominantou, kterou lze vidět téměř odkudkoliv v centru Ankary. V suterénu mešity se nachází supermarket, což mnohé vypovídá o prioritách moderního Turecka. Kocatepe Cami je místem, které by nemělo uniknout pozornosti návštěvníků Ankary.

Kuğulu Park
 

Kuğulu Park

Kuğulu Park v Ankaře je krásným místem pro odpočinek a relaxaci. Tento veřejný park nabízí procházky po zelených cestičkách, dětské hřiště a rybník obývaný labutěmi a kachnami. Park je velmi oblíbený mezi místními i turisty a během slunečných víkendů bývá plný lidí, kteří si užívají pikniky a odpočinek na trávě. Na severním konci parku najdete pěkné dětské hřiště, ale pozor, povrch hřiště je betonový.

Ankara - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1828 km
Nejbližší letiště ESB
24 km od centra
Přímý let
~ 2h 34min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
ESB
Ankara - Anıtkabir, the mausoleum of Kemal Ataturk, located in Ankara, Turkey.
Ankara - Anıtkabir, the mausoleum of Kemal Ataturk, located in Ankara, Turkey.AnıtkabirMuseum of Anatolian CivilizationsVězeňské muzeum Ankara CastleKocatepe MosqueKuğulu ParkHaci Bayram MosqueAqua Vega AquariumAltınköy Açık Hava MüzesiAtakuleCer ModernMETU Science and Technology Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 10 °C

Počasí léto

Červen
Max: 26 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 15 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 15 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 12 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 13 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 8 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz