Ankara - Anıtkabir, the mausoleum of Kemal Ataturk, located in Ankara, Turkey.

Letenky do Ankara

Hledáte levné letenky do destinace Ankara? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Ankara

Ankara leží ve státě Turecko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Ankara navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Asie
TureckoTurecko

Stručně a jasně

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ESB)
Časový posun
+1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Ankara.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 34min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Esenboga International Airport se nachází 25 km od centra města Ankara.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Ankara od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Ankara je letiště Esenboga International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Esenboga International Airport (ESB)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Ankara je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Ankara

K cestě do destinace Ankara lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Ankara - 26 míst co vidět .

 • Anıtkabir
   

  Anıtkabir

  Anıtkabir je monumentální mauzoleum Kemala Ataturka, zakladatele Turecké republiky. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších moderních památek v zemi. Mauzoleum bylo navrženo profesorem Eminem Onatem a asistentem profesorem Ahmetem Orhanem Ardou a vybráno ze 48 dalších návrhů v soutěži pořádané tureckou vládou v roce 1941. V interiéru se nachází mramorový sál, věže a muzeum.

 • Museum of Anatolian Civilizations
   

  Museum of Anatolian Civilizations

  Muzeum anatolských civilizací v Ankaře je nejlepším místem k poznání složité turecké historie. Nachází se na jižní straně Ankarského hradu v oblasti Atpazarı. V této osmanské budově najdeme mnoho exponátů anatolské archeologie, od paleolitu až po klasické období. Muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1968. Muzeum je pro každého, kdo se zajímá o starověkou historii a archeologii, nevynechatelnou destinací a je považováno za jedno z nejlepších muzeí v Turecku. Je otevřeno každý den kromě pondělí a vstup je zdarma pro děti do 12 let.

 • Vězeňské muzeum
   

  Vězeňské muzeum

  Ulucanlar Cezaevi Müzesi v Ankaře je bývalá státní věznice, která byla přeměněna na muzeum. Po rekonstrukci provedené městskou částí Altındağ bylo muzeum otevřeno v roce 2011 a stalo se prvním svého druhu v Turecku. Nyní nabízí prohlídky cel a slouží také jako kulturní centrum. Vězeňské muzeum je důležitou historickou památkou, která připomíná temné období v turecké historii.

 • Ankara Castle
   

  Ankara Castle

  Ankara Castle je historická pevnost v tureckém městě Ankaře, postavená v 7. století nebo později. Nejstarší opevnění na místě bylo postaveno v 8. století př. n. l. Frygyjci a znovu postaveno v roce 278 př. n. l. Galáty. Hrad byl obnoven nebo renovován za římské, byzantské, seldžucké a osmanské říše. Nabízí panoramatické výhledy na město ve všech směrech.

 • Kocatepe Mosque
   

  Kocatepe Mosque

  Kocatepe Cami je největší mešitou v Ankaře a moderním symbolem města. Byla postavena v letech 1967 až 1987 v čtvrti Kocatepe v Kızılay. Její rozměry a významná poloha ji činí dominantou, kterou lze vidět téměř odkudkoliv v centru Ankary. V suterénu mešity se nachází supermarket, což mnohé vypovídá o prioritách moderního Turecka. Kocatepe Cami je místem, které by nemělo uniknout pozornosti návštěvníků Ankary.

Počasí Ankara

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Ankara

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz