Ankara - Anıtkabir, the mausoleum of Kemal Ataturk, located in Ankara, Turkey.

Prodloužený víkend Ankara

Plánujete prodloužený víkend do destinace Ankara? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Ankara

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Ankara na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Anıtkabir, Museum of Anatolian Civilizations, Vězeňské muzeum a mnoho dalších. Ankara se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Ankara je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ESB)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Ankara - 26 míst co vidět .

 • Anıtkabir
   

  Anıtkabir

  Anıtkabir je monumentální mauzoleum Kemala Ataturka, zakladatele Turecké republiky. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších moderních památek v zemi. Mauzoleum bylo navrženo profesorem Eminem Onatem a asistentem profesorem Ahmetem Orhanem Ardou a vybráno ze 48 dalších návrhů v soutěži pořádané tureckou vládou v roce 1941. V interiéru se nachází mramorový sál, věže a muzeum.

 • Museum of Anatolian Civilizations
   

  Museum of Anatolian Civilizations

  Muzeum anatolských civilizací v Ankaře je nejlepším místem k poznání složité turecké historie. Nachází se na jižní straně Ankarského hradu v oblasti Atpazarı. V této osmanské budově najdeme mnoho exponátů anatolské archeologie, od paleolitu až po klasické období. Muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1968. Muzeum je pro každého, kdo se zajímá o starověkou historii a archeologii, nevynechatelnou destinací a je považováno za jedno z nejlepších muzeí v Turecku. Je otevřeno každý den kromě pondělí a vstup je zdarma pro děti do 12 let.

 • Vězeňské muzeum
   

  Vězeňské muzeum

  Ulucanlar Cezaevi Müzesi v Ankaře je bývalá státní věznice, která byla přeměněna na muzeum. Po rekonstrukci provedené městskou částí Altındağ bylo muzeum otevřeno v roce 2011 a stalo se prvním svého druhu v Turecku. Nyní nabízí prohlídky cel a slouží také jako kulturní centrum. Vězeňské muzeum je důležitou historickou památkou, která připomíná temné období v turecké historii.

 • Ankara Castle
   

  Ankara Castle

  Ankara Castle je historická pevnost v tureckém městě Ankaře, postavená v 7. století nebo později. Nejstarší opevnění na místě bylo postaveno v 8. století př. n. l. Frygyjci a znovu postaveno v roce 278 př. n. l. Galáty. Hrad byl obnoven nebo renovován za římské, byzantské, seldžucké a osmanské říše. Nabízí panoramatické výhledy na město ve všech směrech.

 • Kocatepe Mosque
   

  Kocatepe Mosque

  Kocatepe Cami je největší mešitou v Ankaře a moderním symbolem města. Byla postavena v letech 1967 až 1987 v čtvrti Kocatepe v Kızılay. Její rozměry a významná poloha ji činí dominantou, kterou lze vidět téměř odkudkoliv v centru Ankary. V suterénu mešity se nachází supermarket, což mnohé vypovídá o prioritách moderního Turecka. Kocatepe Cami je místem, které by nemělo uniknout pozornosti návštěvníků Ankary.

Počasí Ankara

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Ankara

K cestě do destinace Ankara lze využít 1 letiště.

Ankara - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Varna
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👍 1 159 Kč
Banja Luka
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 880 Kč

Srpnové letenky na Ibizu

Španělsko
Před 42 hodinami
londyn
Edinburgh- výhled
🤘 Multi-city
🔥 2 343 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz