Konya - Mausoleo di Mevlana

Konya průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Konya

Konya je fascinující turecké město s bohatou historií a kulturou. Procházka městem vás zavede do světa starobylých staveb a malebných uliček. Navštivte ikonický Mevlana Museum, kde odpočívá slavný mystik a básník Rumi. Prozkoumejte starobylé středisko římského a byzantského osídlení, kde objevíte pozůstatky slavné Konyjské univerzity. Ponořte se do atmosféry místních trhů a ochutnejte tradiční tureckou kuchyni. Konya je také výborným výchozím bodem pro výlety do krajiny Kappadokie.

TureckoTurecko

Co vidět

Interior of Mevlâna Museum — Konya, Central Anatolia, Turkey.
 

Mevlana museum

Mevlána Muzeum v Konyi, Turecko, je mauzoleum perského sufi mystika Jalal ad-Din Muhammada Rumiho. Dříve sloužilo také jako dervišský klášter řádu Mevlevi, známého jako tančící derviši. Pro muslimy i ne-muslimy je to hlavní důvod návštěvy Konyi. Budova s modrými kachličkami na kupoli je jedním z nejvýraznějších symbolů Turecka. Vstup do mauzolea je zdarma, ale je nutné dodržovat pravidla oblékání a chování. Každý musí nosit plastové kryty na boty, ženy by měly zakrýt hlavu a nikdo by neměl nosit trička nebo kraťasy.

Ince Minare Museum
 

Ince Minare Museum

Ince Minare Museum v Konyi je bývalá islámská náboženská škola z 13. století, která dnes slouží jako muzeum. Pokud máte zájem o osmanské a seldžucké artefakty, určitě se zde zastavte. Muzeum nabízí zajímavé exponáty a pohled na historii regionu.

Alaeddin Mosque
 

Alaeddin Mosque

Alaeddin Keykubad Camii, nebo také Alâeddinova mešita, je hlavní památkou na citadele v tureckém městě Konya. Tato mešita sloužila jako "Mešita trůnu" pro sultány Seljuků a obsahuje dynastickou hrobku. Byla postavena v etapách mezi polovinou 12. a polovinou 13. století. Sultán 'Ala al-Din Kayqubad I. dal název jak citadele, tak i mešitě. Mešita a kopec, na kterém stojí, jsou pojmenovány po Seljuckém sultánovi Alaaddin Keykubad I. Je to největší ze Seljuckých mešit, které se v Konyi zachovaly.

Konya Tropical Butterfly Garden
 

Konya Tropical Butterfly Garden

Konya Tropical Butterfly Garden je nově otevřená atrakce v turecké provincii Konya. Tento motýlí dům nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů motýlů v tropickém prostředí. Kromě toho se zde můžete dozvědět více o životě motýlů a jejich významu pro ekosystém. Pokud hledáte netradiční zážitek, určitě neváhejte navštívit Konya Tropical Butterfly Garden.

Serafettin Camii
 

Serafettin Camii

Šerafettin Cami v Konyi je majestátní mešitou s obrovskou kupolí a složitě vyřezávaným minbarem. Pochází z 14. století, ale je postavena na místě dřívější mešity z 12. století, kterou městu odkázal sufistický učenec Sheikh Şerafettin. Mešita je důležitým kulturním a náboženským centrem v Konyi a stojí za návštěvu pro svou architekturu a historický význam.

80 Binde Devr-i Alem Parki
 

80 Binde Devr-i Alem Parki

80 Binde Devr-i Alem Parki je krásný park v tureckém městě Konya. Park nabízí klidné a příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Kromě toho je zde mnoho atrakcí, jako jsou fontány, zahrady a hřiště pro děti. Park je ideální pro rodiny s dětmi, páry a jednotlivce, kteří hledají klid a pohodu v příjemném prostředí. Navštivte 80 Binde Devr-i Alem Parki a užijte si krásu turecké krajiny.

Konya - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1973 km
Nejbližší letiště KYA
13 km od centra
Přímý let
~ 2h 45min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+2h
Obsluhující letiště
KYA
Konya - Mausoleo di Mevlana
Konya - Mausoleo di MevlanaInterior of Mevlâna Museum — Konya, Central Anatolia, Turkey.Ince Minare MuseumAlaeddin MosqueKonya Tropical Butterfly GardenSerafettin Camii80 Binde Devr-i Alem ParkiKozagac ParkiKapu CamiiKent OrmaniAtaturk House MuseumSahip Ata Muzesi ve CamiiAtes Baz-i Veli Turbesi

Počasí jaro

Březen
Max: 12 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 18 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 10 °C

Počasí léto

Červen
Max: 26 °C
Min: 13 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 16 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 16 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 13 °C
Říjen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 14 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 7 °C
Min: -1 °C
Únor
Max: 8 °C
Min: -1 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 4 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 26 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
🤩 13 290 Kč
kaunas
✨ Víkendovka
👌 860 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz