Konya - Mausoleo di Mevlana

Prodloužený víkend Konya

Plánujete prodloužený víkend do destinace Konya? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Konya

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Konya na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Mevlana museum, Ince Minare Museum, Alaeddin Mosque a mnoho dalších. Konya se nachází ve státě Turecko přibližně 3h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Konya je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát

Turecko

Letiště

1 letiště (KYA)

Časový posun

+2h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Konya - 16 míst co vidět .

 • Interior of Mevlâna Museum — Konya, Central Anatolia, Turkey.
   

  Mevlana museum

  Mevlána Muzeum v Konyi, Turecko, je mauzoleum perského sufi mystika Jalal ad-Din Muhammada Rumiho. Dříve sloužilo také jako dervišský klášter řádu Mevlevi, známého jako tančící derviši. Pro muslimy i ne-muslimy je to hlavní důvod návštěvy Konyi. Budova s modrými kachličkami na kupoli je jedním z nejvýraznějších symbolů Turecka. Vstup do mauzolea je zdarma, ale je nutné dodržovat pravidla oblékání a chování. Každý musí nosit plastové kryty na boty, ženy by měly zakrýt hlavu a nikdo by neměl nosit trička nebo kraťasy.

 • Ince Minare Museum
   

  Ince Minare Museum

  Ince Minare Museum v Konyi je bývalá islámská náboženská škola z 13. století, která dnes slouží jako muzeum. Pokud máte zájem o osmanské a seldžucké artefakty, určitě se zde zastavte. Muzeum nabízí zajímavé exponáty a pohled na historii regionu.

 • Alaeddin Mosque
   

  Alaeddin Mosque

  Alaeddin Keykubad Camii, nebo také Alâeddinova mešita, je hlavní památkou na citadele v tureckém městě Konya. Tato mešita sloužila jako "Mešita trůnu" pro sultány Seljuků a obsahuje dynastickou hrobku. Byla postavena v etapách mezi polovinou 12. a polovinou 13. století. Sultán 'Ala al-Din Kayqubad I. dal název jak citadele, tak i mešitě. Mešita a kopec, na kterém stojí, jsou pojmenovány po Seljuckém sultánovi Alaaddin Keykubad I. Je to největší ze Seljuckých mešit, které se v Konyi zachovaly.

 • Konya Tropical Butterfly Garden
   

  Konya Tropical Butterfly Garden

  Konya Tropical Butterfly Garden je nově otevřená atrakce v turecké provincii Konya. Tento motýlí dům nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů motýlů v tropickém prostředí. Kromě toho se zde můžete dozvědět více o životě motýlů a jejich významu pro ekosystém. Pokud hledáte netradiční zážitek, určitě neváhejte navštívit Konya Tropical Butterfly Garden.

 • Serafettin Camii
   

  Serafettin Camii

  Šerafettin Cami v Konyi je majestátní mešitou s obrovskou kupolí a složitě vyřezávaným minbarem. Pochází z 14. století, ale je postavena na místě dřívější mešity z 12. století, kterou městu odkázal sufistický učenec Sheikh Şerafettin. Mešita je důležitým kulturním a náboženským centrem v Konyi a stojí za návštěvu pro svou architekturu a historický význam.

Počasí Konya

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Konya

K cestě do destinace Konya lze využít 1 letiště.

Konya - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 23 hodinami
Nosy Be
🌴 Dovolená
💣 17 990 Kč
londyn
✨ Víkendovka
🤩 1 231 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz