Alicante - výhled

Prodloužený víkend v Alicante

Plánujete prodloužený víkend v Alicante? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Alicante

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Alicante na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Playa de San Juan, Port de Alicante, Canelobre Caves a mnoho dalších. Alicante se nachází ve Španělsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Alicante je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ŠpanělskoŠpanělsko
🌊 Moře
⛱️ Písečné pláže
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát

Španělsko

Letiště

1 letiště (ALC)

Co vidět v Alicante

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 8 míst, co vidět v Alicante .

 •  

  Playa de San Juan

  Čistá a nepřelidněná pláž kousek od Alicante s mnoha restauracemi a bary. Ideální místo k relaxu po dlouhém dni. Na pláž se dopravíte tramvají.

 •  

  Port de Alicante

  Tento přístav ve Středozemním moři slouží pro obchodní a osobní dopravu. Trajektem se můžete dopravit do Alžírska - do Oranu či Alžíru. Přístav se nachází vedle městské pláže Postiguet.

 •  

  Canelobre Caves

  Canalobre je krasová jeskyně v malé vesnici Busot, cca 24 km od Alicante. Je jedna z největších a nejoblíbenějších jeskyní ve Valencijském společenství. Vstup stojí 6 eur.

 •  

  Isla de Tabarca

  Ostrov ve Středozemním moři, který je součástí Alicante. Okolí je vyhlášeno jako mořská rezervace, především kvůli biodiverzitě místní flóry a fauny. Díky průzračné tyrkysové vodě, zátokám a pestrému podmořskému životu je ostrov oblíbenou lokalitou pro potápění.

 •  

  Explanada de España

  Krásná promenáda v centru města podél přístavu se spoustou laviček k odpočinku. Na promenádě najdete mnoho restaurací a kaváren. Na začátku promenády je městská pláž Postiguet.

Počasí v Alicante

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Alicante

K cestě do destinace Alicante lze využít 1 letiště.

Doprava z/na letiště Alicante ALC

 • Autobus (C-6)

  Jezdí každých 20 minut na hlavní autobusové nádraží.


  ~ 20 min
  5 €
 • Taxi

  Využijte aplikaci Free Now (mytaxi).


  ~ 15 min
  20 €
  Rezervace online

Ubytování v Alicante

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Zadar
✈️ Zpátečka
🤩 895 Kč
Rhodos
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Ho Či Minovo Město
✈️ Zpátečka
😍 8 490 Kč
Bordeaux
✈️ Zpátečka
😎 871 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Víkendovka
👌 818 Kč
Zakynthos
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz