Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav

12 míst, co vidět v Alicante

Tipy na nejlepších 12 míst, které musíš určitě navštívit v Alicante.

12 míst, co musíš vidět v Alicante

 

Playa de San Juan

Čistá a nepřelidněná pláž kousek od Alicante s mnoha restauracemi a bary. Ideální místo k relaxu po dlouhém dni. Na pláž se dopravíte tramvají.

 

Port de Alicante

Tento přístav ve Středozemním moři slouží pro obchodní a osobní dopravu. Trajektem se můžete dopravit do Alžírska - do Oranu či Alžíru. Přístav se nachází vedle městské pláže Postiguet.

 

Canelobre Caves

Canalobre je krasová jeskyně v malé vesnici Busot, cca 24 km od Alicante. Je jedna z největších a nejoblíbenějších jeskyní ve Valencijském společenství. Vstup stojí 6 eur.

 

Isla de Tabarca

Ostrov ve Středozemním moři, který je součástí Alicante. Okolí je vyhlášeno jako mořská rezervace, především kvůli biodiverzitě místní flóry a fauny. Díky průzračné tyrkysové vodě, zátokám a pestrému podmořskému životu je ostrov oblíbenou lokalitou pro potápění.

 

Explanada de España

Krásná promenáda v centru města podél přístavu se spoustou laviček k odpočinku. Na promenádě najdete mnoho restaurací a kaváren. Na začátku promenády je městská pláž Postiguet.

 

Basilica de Santa Maria

Kostel stojí v centru Alicante, byl postaven ve 14. století v gotickém stylu. Je nejstarším aktivním kostelem v Alicante. Vstup do kostela je zdarma.

 

Playa del Postiguet

Městská pláž v centru Alicante, poblíž přístavu. Nad pláží je hora Benacantil, na které stojí hrad Santa Barbara. Pláž využívají především místní pro pikniky a posezení s přáteli. Pláž poskytne výhledy na celou zátoku a hrad Santa Barbara.

 

Castillo de Santa Barbara

Hrad je nepřehlédnutelným symbolem Alicante. Byl postaven v 9. století na hoře Benacantil. Z hradu jsou krásné výhledy na celé město, moře, přístav. Na hrad dojdete pěšky, autem (parkovné zdarma) či lanovkou z pláže Postiguet za 3 eura. Vstup do hradu je zdarma.

 

Mercat Central d'Alacant

Centrální trh v Alicante je jedním z nejrušnějších trhů ve městě. Trh se nachází v centru města, nedaleko náměstí Plaza de los Luceros. Jedná se o krytý trh s více než 100 stánky prodávajícími různé čerstvé produkty, maso, sýry a další potraviny. Trh je otevřen každý den od 8 do 20 hodin.

 

MARQ

Archeologické muzeum Alicante, zkráceně MARQ, bylo vytvořeno v roce 1932 a jeho původním účelem bylo uchovávat archeologické sbírky, které byly nalezeny v provincii Alicante. V průběhu let se však muzeum rozrostlo a nyní má sbírku více než 10 000 kusů z různých období a kultur. Muzeum je rozděleno na dvě hlavní sekce: archeologickou sekci a etnografickou sekci. V části archeologie jsou k vidění předměty z období paleolitu až středověku, v části etnografie pak předměty od 16. do 20. století. Mezi nejpozoruhodnější kusy ve sbírce muzea patří pohřební urna z pozdní doby bronzové, římská mozaika a maurská hrobka.

 

Monte Benacantil

Mount Benacantil je vápencová hora, která měří 658 metrů a je nejvyšším bodem ve městě. Na hoře se nachází hrad Santa Bárbara, který byl postaven ve 14. století a nyní slouží jako muzeum. Hrad nabízí panoramatický výhled na město a Středozemní moře. Turistická stezka El Benacantil Vás zavede z centra města až k úpatí hory Benacantil skrz borový les.

 

Museo The Ocean Race

je jediné muzeum na světě věnované nejtěžšímu jachtingovému závodu, který existuje: The Ocean Race. Interaktivní výstava se věnuje historii závodu Round the World Race prostřednictvím audiovizuálních instalací, her, modelů apod. Část expozice muzea je věnována mořským ekosystémům a ochraně oceánů.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz