Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav

20 míst, co musíš vidět v Alicante

Tipy na nejlepších 20 míst, které musíš určitě navštívit v Alicante.

20 míst, co musíš vidět v Alicante

Playa de San Juan
 

Playa de San Juan

Čistá a nepřelidněná pláž kousek od Alicante s mnoha restauracemi a bary. Ideální místo k relaxu po dlouhém dni. Na pláž se dopravíte tramvají.

Port de Alicante
 

Port de Alicante

Tento přístav ve Středozemním moři slouží pro obchodní a osobní dopravu. Trajektem se můžete dopravit do Alžírska - do Oranu či Alžíru. Přístav se nachází vedle městské pláže Postiguet.

Canelobre Caves
 

Canelobre Caves

Canalobre je krasová jeskyně v malé vesnici Busot, cca 24 km od Alicante. Je jedna z největších a nejoblíbenějších jeskyní ve Valencijském společenství. Vstup stojí 6 eur.

Isla de Tabarca
 

Isla de Tabarca

Ostrov ve Středozemním moři, který je součástí Alicante. Okolí je vyhlášeno jako mořská rezervace, především kvůli biodiverzitě místní flóry a fauny. Díky průzračné tyrkysové vodě, zátokám a pestrému podmořskému životu je ostrov oblíbenou lokalitou pro potápění.

Explanada de España
 

Explanada de España

Krásná promenáda v centru města podél přístavu se spoustou laviček k odpočinku. Na promenádě najdete mnoho restaurací a kaváren. Na začátku promenády je městská pláž Postiguet.

Basilica de Santa Maria
 

Basilica de Santa Maria

Kostel stojí v centru Alicante, byl postaven ve 14. století v gotickém stylu. Je nejstarším aktivním kostelem v Alicante. Vstup do kostela je zdarma.

Playa del Postiguet
 

Playa del Postiguet

Městská pláž v centru Alicante, poblíž přístavu. Nad pláží je hora Benacantil, na které stojí hrad Santa Barbara. Pláž využívají především místní pro pikniky a posezení s přáteli. Pláž poskytne výhledy na celou zátoku a hrad Santa Barbara.

Castillo de Santa Barbara
 

Castillo de Santa Barbara

Hrad je nepřehlédnutelným symbolem Alicante. Byl postaven v 9. století na hoře Benacantil. Z hradu jsou krásné výhledy na celé město, moře, přístav. Na hrad dojdete pěšky, autem (parkovné zdarma) či lanovkou z pláže Postiguet za 3 eura. Vstup do hradu je zdarma.

Mercat Central d'Alacant
 

Mercat Central d'Alacant

Centrální trh v Alicante je jedním z nejrušnějších trhů ve městě. Trh se nachází v centru města, nedaleko náměstí Plaza de los Luceros. Jedná se o krytý trh s více než 100 stánky prodávajícími různé čerstvé produkty, maso, sýry a další potraviny. Trh je otevřen každý den od 8 do 20 hodin.

MARQ
 

MARQ

Archeologické muzeum Alicante, zkráceně MARQ, bylo vytvořeno v roce 1932 a jeho původním účelem bylo uchovávat archeologické sbírky, které byly nalezeny v provincii Alicante. V průběhu let se však muzeum rozrostlo a nyní má sbírku více než 10 000 kusů z různých období a kultur. Muzeum je rozděleno na dvě hlavní sekce: archeologickou sekci a etnografickou sekci. V části archeologie jsou k vidění předměty z období paleolitu až středověku, v části etnografie pak předměty od 16. do 20. století. Mezi nejpozoruhodnější kusy ve sbírce muzea patří pohřební urna z pozdní doby bronzové, římská mozaika a maurská hrobka.

Monte Benacantil
 

Monte Benacantil

Mount Benacantil je vápencová hora, která měří 658 metrů a je nejvyšším bodem ve městě. Na hoře se nachází hrad Santa Bárbara, který byl postaven ve 14. století a nyní slouží jako muzeum. Hrad nabízí panoramatický výhled na město a Středozemní moře. Turistická stezka El Benacantil Vás zavede z centra města až k úpatí hory Benacantil skrz borový les.

Museo The Ocean Race
 

Museo The Ocean Race

je jediné muzeum na světě věnované nejtěžšímu jachtingovému závodu, který existuje: The Ocean Race. Interaktivní výstava se věnuje historii závodu Round the World Race prostřednictvím audiovizuálních instalací, her, modelů apod. Část expozice muzea je věnována mořským ekosystémům a ochraně oceánů.

Cocatedral de Sant Nicolau de Bari d'Alacant
 

Cocatedral de Sant Nicolau de Bari d'Alacant

Katedrála svatého Mikuláše v Alicante je jedním z nejvýznamnějších historických památek města. Postavena byla v 15. století na místě staršího kostela. Interiér katedrály zdobí umělecká díla od významných umělců. Navštivte tuto katedrálu a objevte krásu gotické architektury a historie Alicante.

Archaeological Museum of Alicante
 

Archaeological Museum of Alicante

Archeologické muzeum v Alicante je největší svého druhu ve Španělsku a nabízí fascinující pohled na historii této oblasti. Expozice sahají od pravěku až po římskou dobu a středověk. Muzeum je umístěno v moderní budově s panoramatickým výhledem na město a moře. Vstupné je velmi příznivé a doporučujeme navštívit s průvodcem, který vám pomůže lépe pochopit expozice.

Parc El Palmeral
 

Parc El Palmeral

Parc El Palmeral je nádherný park je plný palem, jezírek a vodopádů. Nachází se asi necelých 5km od centra Alicante, kousek od moře. Vychutnejte si procházky po krásných zahradách. Park je ideální pro pikniky a rodinné výlety, ale také pro romantické procházky ve dvou.

View of the beach of Granadella, Jávea, Spain. This mediterranean beach has been awarded with different prizes as the nicest in Spain. It has a length of 160 m and a depth of 10 m.
 

Granadella Beach

Granadella Beach je jednou z nejkrásnějších pláží na Costa Blanca. S jemným pískem, tyrkysovou vodou a skalnatými útesy nabízí návštěvníkům dokonalé místo pro relaxaci. Oblast je ideální pro potápění a šnorchlování. Užijte si slunce, moře a krásnou přírodu v jednom z nejlepších koutů Alicante.

Terra Natura
 

Terra Natura

Terra Natura Alicante je nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Tento zábavní park nabízí návštěvníkům možnost pozorovat více než 1500 zvířat z celého světa. Můžete se projít mezi volně se pohybujícími se zvířaty a dokonce se s nimi i setkat tváří v tvář. Kromě toho zde najdete i vodní park, kde se můžete osvěžit v horkých letních dnech. Terra Natura Alicante je ideálním místem pro zábavu a učení se zároveň.

Casa Carbonell
 

Casa Carbonell

Casa Carbonell je jedním z nejvýznamnějších historických budov v Alicante. Tento nádherný modernistický dům se nachází v samém srdci města a je výrazný díky svému neobvyklému vzhledu a zdobené fasádě. Navštivte Casa Carbonell a podívejte se na krásné detaily, jako jsou výrazné balkony a barevné mozaiky. Tento dům je skvělým místem pro milovníky architektury a historie Alicante.

Alicante Museum of Contemporary Art
 

Alicante Museum of Contemporary Art

Muzeum současného umění v Alicante je skvělým místem pro milovníky moderního umění. Nachází se v centru města a nabízí širokou škálu výstav od místních i mezinárodních umělců. Vstupné je přijatelné a prohlídka muzea je velmi zajímavá. Doporučujeme pro všechny, kteří se zajímají o současné umění a kulturu Alicante.

Panteó de Quijano
 

Panteó de Quijano

Panteón de Quijano je historická památka s menším parkem v centru Alicante. Uprostřed parku najdeme památník, který byl postaven jako pocta bývalému guvernérovi Quijanovi, který byl považován za hrdinu v boji proti choleře. Je zde mnoho starých stromů, což nabízí klidné klima, kde můžete posedět a odpočívat.

Mapa

⭐ Vše (20)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Alicante s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz