Alicante - výhled

8 míst co musíš vidět v Alicante

8 míst co musíš vidět v Alicante

 

Playa de San Juan

Čistá a nepřelidněná pláž kousek od Alicante s mnoha restauracemi a bary. Ideální místo k relaxu po dlouhém dni. Na pláž se dopravíte tramvají.

 

Port de Alicante

Tento přístav ve Středozemním moři slouží pro obchodní a osobní dopravu. Trajektem se můžete dopravit do Alžírska - do Oranu či Alžíru. Přístav se nachází vedle městské pláže Postiguet.

 

Canelobre Caves

Canalobre je krasová jeskyně v malé vesnici Busot, cca 24 km od Alicante. Je jedna z největších a nejoblíbenějších jeskyní ve Valencijském společenství. Vstup stojí 6 eur.

 

Isla de Tabarca

Ostrov ve Středozemním moři, který je součástí Alicante. Okolí je vyhlášeno jako mořská rezervace, především kvůli biodiverzitě místní flóry a fauny. Díky průzračné tyrkysové vodě, zátokám a pestrému podmořskému životu je ostrov oblíbenou lokalitou pro potápění.

 

Explanada de España

Krásná promenáda v centru města podél přístavu se spoustou laviček k odpočinku. Na promenádě najdete mnoho restaurací a kaváren. Na začátku promenády je městská pláž Postiguet.

 

Basilica de Santa Maria

Kostel stojí v centru Alicante, byl postaven ve 14. století v gotickém stylu. Je nejstarším aktivním kostelem v Alicante. Vstup do kostela je zdarma.

 

Playa del Postiguet

Městská pláž v centru Alicante, poblíž přístavu. Nad pláží je hora Benacantil, na které stojí hrad Santa Barbara. Pláž využívají především místní pro pikniky a posezení s přáteli. Pláž poskytne výhledy na celou zátoku a hrad Santa Barbara.

 

Castillo de Santa Barbara

Hrad je nepřehlédnutelným symbolem Alicante. Byl postaven v 9. století na hoře Benacantil. Z hradu jsou krásné výhledy na celé město, moře, přístav. Na hrad dojdete pěšky, autem (parkovné zdarma) či lanovkou z pláže Postiguet za 3 eura. Vstup do hradu je zdarma.

Hlídač akčních letenek

Přihlaš se k odběru akčních letenek a nenech si ujít žádnou parádní akci.

Přihlášením souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz