Bagdád - Baghdad Tower or Mamoun Tower in Baghdad

Prodloužený víkend Bagdád

Plánujete prodloužený víkend do destinace Bagdád? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Bagdád

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Bagdád na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Martyr Monument, Victory Arch, Al-Zawraa Park a mnoho dalších. Bagdád se nachází ve státě Irák přibližně 4h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Bagdád je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
IrákIrák

Rychlý přehled

Stát
Irák
Letiště
1 letiště (BGW)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Bagdád - 11 míst co vidět .

 • نصب الشهيد في بغداد للفنان الراحل اسماعيل عبد الفتاح الترك
   

  Martyr Monument

  Památník mučedníků v Bagdádu je vzpomínkou na ty, kteří položili své životy v boji za svobodu a spravedlnost. Tento impozantní monument se tyčí nad městem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštivte tento symbol odvahy a oběti a uctěte památku těch, kteří se zasazovali o lepší svět pro nás všechny.

 • I took this picture on July 4, 2006 at the Hands of Victory in Baghdad.
   

  Victory Arch

  Vítězný oblouk v Bagdádu je monumentální stavbou, která symbolizuje vítězství nad diktátorem Saddámem Husajnem. Tento monument je největší svého druhu na světě a je zhotoven z bílého mramoru. Vstup je zdarma a návštěvníci si mohou prohlédnout výstavu, která přibližuje historii Iráku. Vítězný oblouk je nejen turistickou atrakcí, ale také důležitým symbolem iráckého národa.

 • Al-Zawraa Park
   

  Al-Zawraa Park

  Al-Zawraa Park je ideálním místem pro odpočinek v centru Bagdádu. Tento park nabízí návštěvníkům velké množství zeleně, fontány a mnoho dalších atrakcí. Pro milovníky historie je zde také muzeum, které představuje významné momenty irácké historie. Al-Zawraa Park je ideálním místem pro piknik s rodinou a přáteli, nebo pro romantickou procházku v klidné atmosféře parku.

 • Eaton Rapids, Miss., native, Pfc. Daniel Owen (left), a radio telephone operator, and Madison, Ala., native, Pfc. Zachary Goff, both in B Company,…
   

  Irácké muzeum

  Irácké muzeum v Bagdádu je domovem mnoha historických a archeologických pokladů, které zahrnují starověké sochy, keramiku a rukopisy. Muzeum bylo založeno v roce 1926 a je jedním z největších muzeí v regionu. Navštivte toto fascinující místo a prohlédněte si bohatou historii Iráku.

 • The cuneiform inscriptions on this door socket mention the name of the Kassite king Kurikalzu. Circa 15th century BCE. The Sulaymaniyah Museum, Iraq.
   

  Dur-Kurigalzu

  Dur-Kurigalzu je starověká sumerská města a zároveň jedna z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Iráku. Zdejší zikkurat s výškou 52 metrů je jedním z nejvyšších na světě a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě navštivte Dur-Kurigalzu a nechte se okouzlit tajemnou atmosférou starověkého světa.

Počasí Bagdád

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Bagdád

K cestě do destinace Bagdád lze využít 1 letiště.

Bagdád - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Funchal
🌴 Dovolená
💣 13 590 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
😎 1 841 Kč
výhled na Barcelonu z parku Guell
porto
Paříž
🤘 Multi-city
🔥 3 356 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😎 4 490 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
💣 1 803 Kč
porto
lisabon
🤘 Multi-city
😎 2 458 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz