mešita v Istanbulu

Prodloužený víkend v Istanbulu

Plánujete prodloužený víkend v Istanbulu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Istanbulu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Istanbulu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Palác Topkapi, Dolmabahçe Palace, Suleymaniye Mosque a mnoho dalších. Istanbul se nachází ve státě Turecko přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Istanbulu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura
☕ Kavárny
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
2 letiště (IST,SAW)

Co vidět v Istanbulu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 27 míst, co vidět v Istanbulu .

 • Palác Topkapi
   

  Palác Topkapi

  Palác Topkapi je neuvěřitelně krásný a rozsáhlý komplex budov, který byl oficiální rezidencí osmanských sultánů po téměř 400 let. Nachází se v Istanbulu v Turecku a patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím města. Palác je rozdělen na čtyři hlavní dvory a mnoho menších budov, které jsou propojeny třemi branami. V současné době v paláci můžete obdivovat bohaté sbírky cenných artefaktů, jako jsou meč a plášť Muhammada.

 • Dolmabahçe Palace served as the main administrative center of the Ottoman Empire from 1856 to 1922
   

  Dolmabahçe Palace

  Dolmabahçe Palace je palác v Istanbulu se nachází na pobřeží Bosporu na evropské straně města. Palác byl postaven v roce 1856 a sloužil jako hlavní sídlo osmanských sultánů a později jako prezidentská rezidence. Palác byl navržen v evropském stylu a je znám svou bohatou výzdobou a luxusním vybavením. V paláci se nachází 285 místností, včetně sálu s krystalovými lustry a zlatou výzdobou, sálu trůnu, knihovny, hudebního sálu a mnoha dalších. Interiér paláce je zdoben uměleckými díly, tapiseriemi a hodinami, které pocházejí z různých částí světa. Palác byl využíván až do roku 1923, kdy byla založena Turecká republika a prezidentská rezidence byla přesunuta do Ankary. V současné době je palác otevřen pro veřejnost a slouží jako muzeum.

 • Suleymaniye Mosque
   

  Suleymaniye Mosque

  Sulejmanova mešita v Istanbulu je jedním z největších a nejkrásnějších příkladů osmanské architektury. Postavena byla během pouhých sedmi let za vlády sultána Sülejmana Překrásného. Mešita se nachází na kopci a její čtyři minarety s deseti balkóny jsou dobře viditelné z celého města. Interiér je zdoben 138 okny a kromě toho zaujmou také koberce, arkády a lustry s bronzovými svícny. Sulejmanova mešita je jedním z nejvýznamnějších památek Istanbulu a rozhodně stojí za návštěvu.

 • The Blue Mosque
   

  The Blue Mosque

  Modrá mešita je největší a nejznámější mešitou v Istanbulu. Její šest minaretů jsou velkou raritou, protože podle pravidel smí mít tolik minaretů pouze mešita v Mekce. Díky modré barvě obložení stěn se mešita také nazývá Modrá mešita. Nachází se v blízkosti Hagie Sofie a patří mezi nejnavštěvovanější památky Istanbulu. Její interiér je dekorován modrými dlaždicemi a působí velmi impozantně.

 • Grand Bazaar
   

  Grand Bazaar

  Velký bazar v Istanbulu je nejen jedním z největších a nejstarších krytých tržišť na světě, ale také skvělým místem pro nákup suvenýrů, zlatých šperků a oblečení. Tržiště je rozděleno do různých sekcí, kde obchodníci nabízejí produkty pouze věnované danému tématu. Kromě toho je zde také knižní trh a bleší trh. Navštívit Velký bazar je nezapomenutelný zážitek a každodenně ho navštíví tisíce turistů.

Počasí v Istanbulu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Istanbul

K cestě do destinace Istanbul lze využít 2 letiště.

Ubytování v Istanbulu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz