Izmir

Prodloužený víkend Izmir

Plánujete prodloužený víkend do destinace Izmir? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Izmir

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Izmir na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například İzmir Historical Elevator Building, Smyrna, Kadifekale a mnoho dalších. Izmir se nachází ve státě Turecko přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Izmir je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (ADB)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Izmir - 23 míst co vidět .

 • İzmir Historical Elevator Building
   

  İzmir Historical Elevator Building

  Asansor je historický výtah postavený v roce 1907 v tureckém městě Izmir. Jeho vznikl byl iniciativou židovského bankéře a obchodníka Nesima Leviho, který chtěl usnadnit přístup mezi dvěma ulicemi. Výtah byl navržen francouzskými a italskými inženýry, kteří měli za úkol překonat strmý svah. Dnes je Asansor jednou z nejznámějších památek města a nabízí nádherný výhled na oceán. Po nedávné rekonstrukci se opět těší svému původnímu architektonickému lesku.

 • Smyrna
   

  Smyrna

  Bayraklı Höyüğü je archeologická lokalita, která se nachází v İzmiru. Jedná se o město z 4. století s dochovanými nádvořími, branami, portiky, ulicemi a chrámy. Tato lokalita nabízí fascinující pohled do minulosti a ukazuje, jak významné bylo Smyrna v antických dobách. Pro milovníky historie a archeologie je návštěva Bayraklı Höyüğü nezapomenutelným zážitkem.

 • Kadifekale
   

  Kadifekale

  Kadifekale je hrad na vrcholu kopce v tureckém Izmiru. Hrad byl postaven v 3. století př. n. l. a nachází se v nadmořské výšce 186 metrů na hoře Pagos. Z hradu se nabízí výhled na velkou část města Izmir a záliv Izmiru. V roce 2007 byla zahájena rekonstrukce a obnova Kadifekale a v roce 2020 se stala součástí "Historického přístavního města Izmir" a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

 • Hisar Mosque
   

  Hisar Mosque

  Hisar Mosque je jedním z nejkrásnějších a nejimpresivnějších mešit v Izmiru. Postavená v 16. století Aydinoglu Yakup Beyem, je největší mešitou v centru města a její interiér je klasickým příkladem osmanské islámské architektury. Dóm je pokrytý olovem a obklopen sedmi menšími kopulemi, zatímco minaret vede na jediný balkón. V mešitě se nachází rituální islámská umývárna, zvaná Sadirvani. Hisar Mosque je klidnou oázou v ruchu a shonu starého města Izmiru a stojí v blízkosti trhu Kemeralti.

 • Efez
   

  Efez

  Památkou, kterou byste v Turecku neměli vynechat, je efezská archeologická lokalita. Nachází se nedaleko přístavního města Kuşadası a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat zbytky města, které bylo jedním z největších a nejvýznamnějších v římské říši. Mezi nejzajímavější patří chrám bohyně Artemis a knihovna Celsa. Efez je skutečně fascinující a historicky významné místo.

Počasí Izmir

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Izmir

K cestě do destinace Izmir lze využít 1 letiště.

Izmir - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Rhodos, pláž
✈️ Zpátečka
😎 2 346 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz