Izmir

Izmir průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Izmir

Izmir je malebné turecké město, které se nachází na západním pobřeží Turecka. Toto půvabné město je plné historických památek, archeologických nalezišť a krásných pláží. Navštivte řecké pozůstatky v Efezu, proslulý Artemidin chrám, či největší tržnicu města Kemeralti. V Izmiru si také nenechte ujít Asansör, historický výtah nabízející úchvatné výhledy na město a moře. Vychutnejte si atmosféru u přístavu a ochutnejte autentické turecké speciality jako meze a kebab u některého z místních stánků.

TureckoTurecko
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře

Co vidět

İzmir Historical Elevator Building
 

İzmir Historical Elevator Building

Asansor je historický výtah postavený v roce 1907 v tureckém městě Izmir. Jeho vznikl byl iniciativou židovského bankéře a obchodníka Nesima Leviho, který chtěl usnadnit přístup mezi dvěma ulicemi. Výtah byl navržen francouzskými a italskými inženýry, kteří měli za úkol překonat strmý svah. Dnes je Asansor jednou z nejznámějších památek města a nabízí nádherný výhled na oceán. Po nedávné rekonstrukci se opět těší svému původnímu architektonickému lesku.

Smyrna
 

Smyrna

Bayraklı Höyüğü je archeologická lokalita, která se nachází v İzmiru. Jedná se o město z 4. století s dochovanými nádvořími, branami, portiky, ulicemi a chrámy. Tato lokalita nabízí fascinující pohled do minulosti a ukazuje, jak významné bylo Smyrna v antických dobách. Pro milovníky historie a archeologie je návštěva Bayraklı Höyüğü nezapomenutelným zážitkem.

Kadifekale
 

Kadifekale

Kadifekale je hrad na vrcholu kopce v tureckém Izmiru. Hrad byl postaven v 3. století př. n. l. a nachází se v nadmořské výšce 186 metrů na hoře Pagos. Z hradu se nabízí výhled na velkou část města Izmir a záliv Izmiru. V roce 2007 byla zahájena rekonstrukce a obnova Kadifekale a v roce 2020 se stala součástí "Historického přístavního města Izmir" a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hisar Mosque
 

Hisar Mosque

Hisar Mosque je jedním z nejkrásnějších a nejimpresivnějších mešit v Izmiru. Postavená v 16. století Aydinoglu Yakup Beyem, je největší mešitou v centru města a její interiér je klasickým příkladem osmanské islámské architektury. Dóm je pokrytý olovem a obklopen sedmi menšími kopulemi, zatímco minaret vede na jediný balkón. V mešitě se nachází rituální islámská umývárna, zvaná Sadirvani. Hisar Mosque je klidnou oázou v ruchu a shonu starého města Izmiru a stojí v blízkosti trhu Kemeralti.

Efez
 

Efez

Památkou, kterou byste v Turecku neměli vynechat, je efezská archeologická lokalita. Nachází se nedaleko přístavního města Kuşadası a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat zbytky města, které bylo jedním z největších a nejvýznamnějších v římské říši. Mezi nejzajímavější patří chrám bohyně Artemis a knihovna Celsa. Efez je skutečně fascinující a historicky významné místo.

Kültürpark
 

Kültürpark

Kültürpark v tureckém Izmiru je rozlehlým městským parkem s rozlohou 420 000 m2. Byl založen v roce 1936 na místě, které bylo zničeno velkým požárem. Od té doby hostí mezinárodní veletrh v Izmiru. Park nabízí také malou zábavní část, která je otevřena pouze v letních měsících. Navštivte také impozantní Izmirské muzeum historie a umění, které se nachází v parku.

Izmir - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1640 km
Nejbližší letiště ADB
14 km od centra
Přímý let
~ 2h 20min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+2h
Obsluhující letiště
ADB
Izmir
Izmirİzmir Historical Elevator BuildingSmyrnaKadifekaleHisar MosqueEfezKültürparkIzmir Ethnography MuseumRunner (Bronze)found at Harbour of Nemrut (Kyme)Late Hellenistic Period 50-30 BC. The statue found in the open shores of the ancient city of Kyme…Konak MosqueAtaturk MuseumKemeraltı Marketİnciraltı Kent Ormanı

Počasí jaro

Březen
Max: 16 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 21 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 15 °C
Červenec
Max: 35 °C
Min: 17 °C
Srpen
Max: 35 °C
Min: 17 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 14 °C
Říjen
Max: 24 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Leden
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 13 °C
Min: 3 °C
Proč navštívit?
🌲 Příroda
📜 Historie
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz