samos

Samos průvodce

Co vidět v Samosu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Samos

Samos je malebný řecký ostrov ležící v Egejském moři. Připravte se na nádherné pláže, zářivě modré vody a malebné horské vesničky s útulnými tavernami. Nezapomeňte navštívit i starověkou svatyni bohyně Héry a slavné Pythagoreion, kde žil matematik Pythagoras. Na Samos se můžete vydat po památkách, prozkoumávat jedinečnou přírodu či ochutnávat místní víno. Ostrov Samos vám nabídne kompletní dovolenkový zážitek plný odpočinku, kultury a zábavy.

Evropa
ŘeckoŘecko
🌲 Příroda
📜 Historie
👀 Památky
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 570 Kč / lůžko

Co vidět v Samosu

Livadaki Beach
 

Pláž Livadaki

Pláž Livadaki je ideální pro ty, kteří hledají klidné místo pro odpočinek a relaxaci. Tato krásná pláž na ostrově Samos je obklopena nádhernými skalami a křišťálově čistou vodou. Můžete zde strávit celý den, koupání, potápěním nebo jen odpočinkem na pláži. Určitě nezapomeňte na piknik s místními specialitami a vychutnejte si nádherný výhled na moře.

Tunnel of Eupalinos
 

Eupalinův tunel

Eupalinův tunel je neuvěřitelné dílo starověkého řeckého inženýrství, které se nachází na ostrově Samos. Byl vybudován v 6. století před naším letopočtem a sloužil k zásobování města Pitagorio vodou. Tunel je dlouhý přes kilometr a jeho výstavba byla velmi náročná. Navštivte tento unikátní technický skvost a prožijte fascinující okamžiky z antické historie.

Tsamadou Beach
 

Pláž Tsamadou

Tsamadou Beach na ostrově Samos je ideálním místem pro relaxaci a koupání v krásném prostředí. Jeho tyrkysové vody a bílý písek přitahují návštěvníky z celého světa. Pláž je obklopena zelení a nabízí klidnou atmosféru pro odpočinek. V blízkosti se nachází restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni. Určitě neváhejte navštívit toto krásné místo během svého pobytu na Samosu.

Archaeological Site at Heraion of Samos
 

Archeologické naleziště v Heraionu

Archeologické naleziště v Heraionu na Samosu je fascinujícím místem, které přináší návštěvníkům pohled do antické minulosti. Nachází se na pobřeží a nabízí úchvatné výhledy na moře. Naleznete zde pozůstatky chrámu zasvěceného bohyni Héře, který byl postaven v 8. století př. n. l. a byl jedním z nejvýznamnějších náboženských center starověkého světa. Vstupte do historie a prozkoumejte tuto neuvěřitelnou památku.

Archaeological Museum of Vathy, Samos
 

Archeologické muzeum v Samosu

Archeologické muzeum v Samosu je skvělým zdrojem informací o historii ostrova. Muzeum obsahuje mnoho exponátů, včetně keramiky, soch a nádobí, které ukazují, jak žili lidé na Samosu v minulosti. Prozkoumejte bohatou historii ostrova a objevte fascinující artefakty, které vám ukážou, jak vypadala život na tomto krásném místě v minulosti.

Panagia Spiliani Monastery
 

Klášter Panagia Spiliani

Klášter Panagia Spiliani je jednou z nejvýznamnějších památek ostrova Samos. Nachází se na úbočí hory, kde se podle legendy zjevila Panna Maria. Klášter je obklopen krásnou přírodou a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštivte klášterní kostel a prozkoumejte jeho historické zdi a fresky. Prožijte klidný a duchovní zážitek v tomto malebném klášteře.

Samos - stručný přehled

Letiště obsluhující Samosu

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 4 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz