Kars - View from Kars Citadel over the city of Kars, Armenian Church of the Twelve Apostles and Kars River clearly visible.

Prodloužený víkend Kars

Plánujete prodloužený víkend do destinace Kars? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Kars

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Kars na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Kars Castle, Cathedral of Ani, Khtzkonk Monastery a mnoho dalších. Kars se nachází ve státě Turecko přibližně 3.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Kars je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Asie
TureckoTurecko

Rychlý přehled

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (KSY)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kars - 11 míst co vidět .

 • Castle of Kars
   

  Kars Castle

  Hrad Kars se nachází v tureckém městě Kars a je známý také pod názvem Iç Kale. Původně byl postaven za vlády arménské dynastie Bagratidů a později v roce 1153 byl přestavěn na příkaz sultána Melika Izzeddina Saltuka II. V 16. století byl hrad obnoven a rozšířen Lala Mustafou Pašou. I přesto, že byl několikrát zničen, byl vždy obnoven a dnes se můžete vydat na prohlídku jeho mohutných kamenných zdí a užít si nádherný výhled na město.

 • Cathedral of Ani
   

  Cathedral of Ani

  Katedrála Ani je největší stojící budovou v Ani, hlavním městě středověkého Bagratidského Arménie, které se nachází v dnešním východním Turecku, na hranici s moderní Arménií. Její stavbu dokončil v raném 11. století architekt Trdat a byla sídlem katolikose, hlavy Arménské apoštolské církve, po téměř půl století. Po dobytí Ani Seljuky byla katedrála v roce 1064 přeměněna na mešitu. Později se vrátila k užívání jako arménský kostel.

 • Khtzkonk Monastery
   

  Khtzkonk Monastery

  Khtzkonk Monastery je historický klášterní komplex složený z pěti arménských kostelů, postavených v období od 7. do 13. století v Arménském království Bagratidů. Nachází se nedaleko města Digor v turecké provincii Kars, asi 19 kilometrů západně od hranice s Arménií. V současné době zůstává pouze kostel sv. Sargise, zatímco ostatní čtyři byly zničeny. Místo je obklopeno údolím řeky Digor a láká na návštěvu milovníky historie a architektury.

 • Horomos
   

  Horomos

  Horomosivank, známý také jako Horomos nebo Ghoshavank, je zřícenina středověké arménské klášterní komplexu, který se nachází přibližně 15 kilometrů severovýchodně od ruin Ani v dnešní východní Turecku. S kolekcí kostelů, kaplí a hrobek je Horomosivank považován za jeden z nejvýznamnějších duchovních a kulturních náboženských center v středověké Arménii a jeden z největších v celém křesťanském východě. Klášter byl založen skupinou arménských mnichů kolem roku 931-936 za vlády krále Abase I Bagratuniho.

 • Kars Museum
   

  Kars Museum

  Muzeum v Karsu je jedním z nejdůležitějších turistických míst v této oblasti. Nachází se na severovýchodě centra města, poblíž silnice do Ani. V muzeu najdete kulturní a archeologické exponáty z období bronzového věku, Urartu a římského období. Vystaveny jsou dřevěné sochy, mince a místní kostýmy. Texty jsou přeloženy do angličtiny, ale prezentace je poněkud statická.

Počasí Kars

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Kars

K cestě do destinace Kars lze využít 1 letiště.

Kars - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz