Kars - View from Kars Citadel over the city of Kars, Armenian Church of the Twelve Apostles and Kars River clearly visible.

Kars průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kars

Kars je malebné turecké město s bohatou historií a jedinečnou atmosférou. Nachází se na východě země, blízko hranice s Arménií. Město je známé svým impozantním Karským hradem, který trůní na vrcholu kopce nad městem a nabízí úchvatné panoramatické výhledy. Pro milovníky historie stojí za návštěvu i muzeum Kars, či prehistorické naleziště Ani. Kars je také proslulý svou chutnou kuchyní - nezapomeňte ochutnat tradiční turecké baklavu a čaj ve městských kavárnách.

Asie
TureckoTurecko

Co vidět

Castle of Kars
 

Kars Castle

Hrad Kars se nachází v tureckém městě Kars a je známý také pod názvem Iç Kale. Původně byl postaven za vlády arménské dynastie Bagratidů a později v roce 1153 byl přestavěn na příkaz sultána Melika Izzeddina Saltuka II. V 16. století byl hrad obnoven a rozšířen Lala Mustafou Pašou. I přesto, že byl několikrát zničen, byl vždy obnoven a dnes se můžete vydat na prohlídku jeho mohutných kamenných zdí a užít si nádherný výhled na město.

Cathedral of Ani
 

Cathedral of Ani

Katedrála Ani je největší stojící budovou v Ani, hlavním městě středověkého Bagratidského Arménie, které se nachází v dnešním východním Turecku, na hranici s moderní Arménií. Její stavbu dokončil v raném 11. století architekt Trdat a byla sídlem katolikose, hlavy Arménské apoštolské církve, po téměř půl století. Po dobytí Ani Seljuky byla katedrála v roce 1064 přeměněna na mešitu. Později se vrátila k užívání jako arménský kostel.

Khtzkonk Monastery
 

Khtzkonk Monastery

Khtzkonk Monastery je historický klášterní komplex složený z pěti arménských kostelů, postavených v období od 7. do 13. století v Arménském království Bagratidů. Nachází se nedaleko města Digor v turecké provincii Kars, asi 19 kilometrů západně od hranice s Arménií. V současné době zůstává pouze kostel sv. Sargise, zatímco ostatní čtyři byly zničeny. Místo je obklopeno údolím řeky Digor a láká na návštěvu milovníky historie a architektury.

Horomos
 

Horomos

Horomosivank, známý také jako Horomos nebo Ghoshavank, je zřícenina středověké arménské klášterní komplexu, který se nachází přibližně 15 kilometrů severovýchodně od ruin Ani v dnešní východní Turecku. S kolekcí kostelů, kaplí a hrobek je Horomosivank považován za jeden z nejvýznamnějších duchovních a kulturních náboženských center v středověké Arménii a jeden z největších v celém křesťanském východě. Klášter byl založen skupinou arménských mnichů kolem roku 931-936 za vlády krále Abase I Bagratuniho.

Kars Museum
 

Kars Museum

Muzeum v Karsu je jedním z nejdůležitějších turistických míst v této oblasti. Nachází se na severovýchodě centra města, poblíž silnice do Ani. V muzeu najdete kulturní a archeologické exponáty z období bronzového věku, Urartu a římského období. Vystaveny jsou dřevěné sochy, mince a místní kostýmy. Texty jsou přeloženy do angličtiny, ale prezentace je poněkud statická.

Museum of Apostles (Havariler Museum)
 

Museum of Apostles (Havariler Museum)

Muzeum apoštolů (Havarilerské muzeum) v Karsu nabízí barevné basreliéfy dvanácti apoštolů na vnějšku bubeníku kupole. Toto muzeum je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o křesťanskou historii a umění. Nachází se v historické části města, kde se mísí různé kultury a tradice. Pokud hledáte zajímavé místo k navštívení v Karsu, neváhejte a zamiřte do Muzea apoštolů.

Kars - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2456 km
Nejbližší letiště KSY
4 km od centra
Přímý let
~ 3h 22min
Turecko Turecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KSY
Kars - View from Kars Citadel over the city of Kars, Armenian Church of the Twelve Apostles and Kars River clearly visible.
Kars - View from Kars Citadel over the city of Kars, Armenian Church of the Twelve Apostles and Kars River clearly visible.Castle of KarsCathedral of AniKhtzkonk MonasteryHoromosKars MuseumMuseum of Apostles (Havariler Museum)Kafkaz Cephesi Harp Tarihi MüzesiKars Fethiye Camii

Počasí jaro

Březen
Max: 4 °C
Min: -4 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 5 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 7 °C
Červenec
Max: 26 °C
Min: 10 °C
Srpen
Max: 26 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 22 °C
Min: 8 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Listopad
Max: 7 °C
Min: -1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 1 °C
Min: -5 °C
Leden
Max: -2 °C
Min: -8 °C
Únor
Max: -1 °C
Min: -8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Rijeka - Kapucinska Crkva in Rijeka, view from the autobus station. Rijeka, Croatia. 2008 year.
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz