Batumi - Dolphins swim beside a ferry outside the port of Batumi, Georgia, May 5, 2015. The ferry was transporting Soldiers, assigned to Company A, 2nd…

Batumi průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Batumi

Batumi je malebné pobřežní město nacházející se v Gruzii, na břehu Černého moře. Toto město je známé svou subtropickou vegetací, překrásnými plážemi a moderní architekturou. Batumi nabízí pestrý noční život a bohatou gastronomickou scénu. Procházka po bulváru u moře je dokonalá cesta k objevování městských památek, jako jsou například Alphabetic Tower nebo Batumi Botanical Garden. Navštivte též nezapomenutelný průmyslový přístav, který podtrhuje hospodářský význam města.

Asie
GruzieGruzie

Co vidět

Batumi, Georgia - October 03, 2016: Fountains on Batumi boulevard. Seaside Park; Shutterstock ID 627260348; Your name (First / Last): Gemma Graham; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Georgia destination page masthead and POI images
 

Batumi Boulevard

Batumi Boulevard Batumi Boulevard je živoucí zelená zóna podél Černého moře, nabízející hudební fontány, cvičební stezky, kavárny a bary. Všichni se brzy ocitnou procházející se po Batumském bulváru, parkové pásce při hlavní pláži, původně vybudované v roce 1884 a nyní se táhnoucí 7 km podél pobřeží. S jeho stromy, stezkami, fontánami, kavárnami, plážovými bary a několika zvláštními atrakcemi je to život a duše Batumi. Pláž sama o sobě je dobrá, i když kamenitá - velmi rušná v červenci a srpnu, ale udržovaná velmi čistá.

Batumi Botanical Garden
 

Batumi Botanical Garden

Botanická zahrada v Batumi, založená ruským botanikem Andrejem Krasnovem v roce 1912, nabízí prohlídky subtropických sbírek rostlin. Rozkládá se přes 1 km² na svahu, který se zvedá přímo z moře. Hlavní cesta je dlouhá asi 1,5 hodiny a nabízí mnoho subtropických a zahraničních druhů rostlin. K zahradě se dostanete marshrutkou 15 z Rustavelis qucha a Gogebashvilis qucha, nebo marshrutkou 31 z Gogebashvilis qucha na východ od Chavchavadzis qucha.

Argo Cable Car
 

Argo Cable Car

Argo Cable Car v Batumi je nejlepším způsobem, jak se dostat na vrchol Anuria hory a užít si nádherné výhledy na Černé moře a město. Gondoly vás pohladí po celé cestě a budete mít možnost si užít úžasný výhled z výšky. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají adrenalinovou zábavu a nezapomenutelný zážitek v Batumi.

Gonio-Apsaros Fortress-Museum, Georgia
 

Gonio

Pevnost Gonio v Gruzii je historickým skvostem, který stojí za návštěvu. Nachází se v Adžárii, 15 km jižně od Batumi, a nabízí nádherný výhled na Černé moře. Pevnost byla postavena Římany v 1. století a sloužila jako dobře opevněné město s divadlem a hippodromem. Později se dostala pod vliv Byzantské říše a krátce sloužila jako obchodní základna Janovanů. Pevnost je dnes turistickou atrakcí s bohatou historií.

Piazza Square
 

Piazza Square

Piazza Square v Batumi je veřejné náměstí poblíž Černého moře, které se může pochlubit největší figurativní mozaikou z mramoru v Evropě uprostřed náměstí. Toto místo je ideální pro procházky, odpočinek a obdivování uměleckých děl. Piazza Square je oblíbenou turistickou atrakcí v Batumi a určitě stojí za návštěvu při pobytu v této krásné části Gruzie.

Europe Square
 

Europe Square

Evropské náměstí v Batumi je skvělým místem na pobyt s bezplatným Wi-Fi připojením. Nachází se jen kousek od památek, jako je památník Ali a Nino, pevnost Petra a Fontána Neptuna. Apartmán nabízí jednu oddělenou ložnici, koupelnu a obývací pokoj. V okolí najdete také populární místa, jako jsou Medeův památník a Piazza. Letiště Batumi International je vzdálené jen 7 km od Evropského náměstí.

Batumi - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 2292 km
Nejbližší letiště BUS
3 km od centra
Přímý let
~ 3h 9min
Gruzie Gruzie
Časový posun proti ČR
+2h
Obsluhující letiště
BUS
Batumi - Dolphins swim beside a ferry outside the port of Batumi, Georgia, May 5, 2015. The ferry was transporting Soldiers, assigned to Company A, 2nd…
Batumi - Dolphins swim beside a ferry outside the port of Batumi, Georgia, May 5, 2015. The ferry was transporting Soldiers, assigned to Company A, 2nd…Batumi, Georgia - October 03, 2016: Fountains on Batumi boulevard. Seaside Park; Shutterstock ID 627260348; Your name (First / Last): Gemma Graham; GL account no.: 65050; Netsuite department name: Online Editorial; Full Product or Project name including edition: Georgia destination page masthead and POI imagesBatumi Botanical GardenArgo Cable CarGonio-Apsaros Fortress-Museum, GeorgiaPiazza SquareEurope SquareAlphabetic TowerChurch of the Holy SpiritHoly Mother Virgin Nativity CathedralMedea StatueMiracle ParkStatue of Medea

Počasí jaro

Březen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 23 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 24 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 20 °C

Počasí podzim

Září
Max: 24 °C
Min: 17 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 12 °C
Min: 5 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

lefkada
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
😍 1 839 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
sal
🌴 Dovolená
💣 17 990 Kč
santorini
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
🔥 2 509 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz