Kars - View from Kars Citadel over the city of Kars, Armenian Church of the Twelve Apostles and Kars River clearly visible.

Letenky do Kars

Hledáte levné letenky do destinace Kars? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Kars

Kars leží ve státě Turecko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Kars navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Asie
TureckoTurecko

Stručně a jasně

Stát
Turecko
Letiště
1 letiště (KSY)
Časový posun
+1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Kars.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 3h 21min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Kars Airport se nachází 5 km od centra města Kars.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Kars od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Kars je letiště Kars Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Kars Airport (KSY)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Kars je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Kars

K cestě do destinace Kars lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Kars - 11 míst co vidět .

 • Castle of Kars
   

  Kars Castle

  Hrad Kars se nachází v tureckém městě Kars a je známý také pod názvem Iç Kale. Původně byl postaven za vlády arménské dynastie Bagratidů a později v roce 1153 byl přestavěn na příkaz sultána Melika Izzeddina Saltuka II. V 16. století byl hrad obnoven a rozšířen Lala Mustafou Pašou. I přesto, že byl několikrát zničen, byl vždy obnoven a dnes se můžete vydat na prohlídku jeho mohutných kamenných zdí a užít si nádherný výhled na město.

 • Cathedral of Ani
   

  Cathedral of Ani

  Katedrála Ani je největší stojící budovou v Ani, hlavním městě středověkého Bagratidského Arménie, které se nachází v dnešním východním Turecku, na hranici s moderní Arménií. Její stavbu dokončil v raném 11. století architekt Trdat a byla sídlem katolikose, hlavy Arménské apoštolské církve, po téměř půl století. Po dobytí Ani Seljuky byla katedrála v roce 1064 přeměněna na mešitu. Později se vrátila k užívání jako arménský kostel.

 • Khtzkonk Monastery
   

  Khtzkonk Monastery

  Khtzkonk Monastery je historický klášterní komplex složený z pěti arménských kostelů, postavených v období od 7. do 13. století v Arménském království Bagratidů. Nachází se nedaleko města Digor v turecké provincii Kars, asi 19 kilometrů západně od hranice s Arménií. V současné době zůstává pouze kostel sv. Sargise, zatímco ostatní čtyři byly zničeny. Místo je obklopeno údolím řeky Digor a láká na návštěvu milovníky historie a architektury.

 • Horomos
   

  Horomos

  Horomosivank, známý také jako Horomos nebo Ghoshavank, je zřícenina středověké arménské klášterní komplexu, který se nachází přibližně 15 kilometrů severovýchodně od ruin Ani v dnešní východní Turecku. S kolekcí kostelů, kaplí a hrobek je Horomosivank považován za jeden z nejvýznamnějších duchovních a kulturních náboženských center v středověké Arménii a jeden z největších v celém křesťanském východě. Klášter byl založen skupinou arménských mnichů kolem roku 931-936 za vlády krále Abase I Bagratuniho.

 • Kars Museum
   

  Kars Museum

  Muzeum v Karsu je jedním z nejdůležitějších turistických míst v této oblasti. Nachází se na severovýchodě centra města, poblíž silnice do Ani. V muzeu najdete kulturní a archeologické exponáty z období bronzového věku, Urartu a římského období. Vystaveny jsou dřevěné sochy, mince a místní kostýmy. Texty jsou přeloženy do angličtiny, ale prezentace je poněkud statická.

Počasí Kars

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Kars

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Rijeka - Kapucinska Crkva in Rijeka, view from the autobus station. Rijeka, Croatia. 2008 year.
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz