Neapol

Prodloužený víkend v Neapoli

Plánujete prodloužený víkend v Neapoli? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Neapoli

Nemáte moc dovolené? Zaleťte si na prodloužený víkend do Neapole. Zpáteční letenky na prodloužené víkendy do Neapole pořídíte mimo sezónu od 690 Kč, během prázdnin pak od 2 190 Kč.
ItálieItálie
☕ Kavárny
🌊 Moře
👀 Památky

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

1 letiště (NAP)

Co vidět v Neapoli

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Neapoli .

 •  

  Castel Nuovo

  Stavba hradu Castel Nuovo, nazývaného také Maschio Angioino, byla zahájena v roce 1279 za vlády Karla I. Hrad dříve sloužil jako královské sídlo a později jako pevnost. Hrad je dnes dějištěm kulturních akcí a sídlí zde také Městské muzeum.

 •  

  Parco Virgiliano

  Park Virgiliano a jeho terasovité zahrady se nachází na úbočí kopce ve čtvrti Posillipo, odkud je nádherný panoramatický výhled na Neapolský záliv. Na první pohled můžete obdivovat Sorrentský poloostrov a Vesuv či ostrovy Capri, Procida a Ischia.

 •  

  Castel Sant'Elmo

  Castel Sant'Elmo je středověký hrad postavený kolem roku 1300, od roku 1988 je přístupný veřejnosti. Z hradu budete mít výhled na historické centrum Neapole. Vstup do hradu je zdarma vždy první neděli v měsíci, jinak zaplatíte 5 eur. Na kopec k hradu se můžete vyvézt Funicolare Centrale, lístek koupíte za 1,20 eur.

 •  

  Catacombe di San Gennaro

  Catacombe di San Gennaro jsou největší katakomby v jižní Itálii. Podzemní pohřebišťě bylo v Neapoli vybudováno ve 2 - 3. století n.l. Nacházejí se v městské čtvrti Sanità a jsou důležitou součástí historie města. Do katakomb byl pochován patron města - svatý Gennar.

 •  

  Basilica San Francesco di Paola

  Bazilika svatého Františka z Pauly se nachází na náměstí Piazza del Plebiscito, tedy na hlavním náměstí v Neapoli. Impozantní kostel byl postaven v neoklasicistním stylu v roce 1817 a má připomínat Pantheon. Bazilika je jedním z nejdůležitějších katolických chrámů ve městě.

Kdy vyrazit do Neapole

Kdy vyrazit do Neapole? Podívejte se na přehledné počasí, úhrn srážek a sluneční svit. Připravte se na dovolenou v Neapoli či na Amalfském pobřeží, ať vás nic nepřekvapí.

Počasí v Neapoli

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Neapol

Podívejte se jak se dostat z letiště Neapol do centra města. Odlety a přílety na letiště Capodichino International Airport

naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Doprava z/na letiště Neapol NAP

 • ALIBUS

  Autobus jezdí každých 20 min.


  ~ 12 min
  5 €
  Rezervace online
 • Taxi

  V Neapoli se vyplatí tarify s pevnou sazbou, kde nepoužívají taxametr a zahrnují jakékoli další poplatky (na / z letiště, noční jízdy, zavazadla) a platí po celý den ve všední dny, víkendy a svátky.


  ~ 5 min
  18 €

Ubytování v Neapoli

Hledáte ubytování v Neapoli nebo na celý trip po Kampánii? Podívejte se na přehlednou mapu s 15% slevou na vybrané ubytování.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 12 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz