řím, rome, italie, výhled, památky, historické město

Prodloužený víkend v Římě

Plánujete prodloužený víkend v Římě? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Římě

Co se vydat na prodloužený víkend do Říma? Víkendové letenky seženete za příznivé ceny jak z Vídně, tak z Prahy. Zpátečky se pohybují od 890 Kč. Naplánujte si nezapomenutelný víkend v Římě se všemi potřebnými informacemi na jednom místě.
ItálieItálie
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky
🏺 Museum
📜 Historie

Rychlý přehled

Stát

Itálie

Letiště

2 letiště (FCO,CIA)

Co vidět v Římě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 27 míst, co vidět v Římě .

 •  

  Colosseo

  Flaviánský amfiteátr je jednou z nejznámějších římských památek a jedním ze symbolů starověkého Říma. Koloseum je oválný amfiteátr, 50 metrů vysoký, 190 metrů dlouhý a 156 metrů široký. Byl uveden do provozu kolem 70-72 n.l. a odehrávaly se zde gladiátorské boje a boje s divokými zvířaty. V důsledku zemětřesení se v roce 1349 zhroutila celá jižní strana.

 •  

  Pantheon

  Nachází se na náměstí Piazza della Rotonda a je nejzachovalejší antickou stavbou v Římě. Pantheon je kruhová stavba zaklenutá obrovskou kopulí o průměru 43 metrů, v jejímž středu je 9 metrů široký otvor, zvaný okulus. K této stavbě přiléhá předsíň se šestnácti mohutnými sloupy, vždy z jednoho kusu kamene. Jeho stavbu původně nechal postavit Marcus Agrippa za vlády Augusta jako chrám všech bohů starověkého Říma.

 •  

  Fontána di Trevi

  Fontana di Trevi je nejznámější ze všech římských fontán a jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst. První fontána na tomto místě stála již v roce 1453. Fontánu inspirovanou římskými vítěznými oblouky navrhl Nicola Salvi v roce 1732. K fontáně se sbíhají úzké uličky, od nichž je odvozen její název (tre vie – tři ulice). Fontana di Trevi krásně zdobí celé průčelí paláce. Na místě se nehází několik kaváren se zahrádkou s výhledem na fontánu.

 •  

  Forum Romanum

  Forum Romanum je nejstarším místem v Římě. Odehrávály se tu všechny důležité události Říma. Nacházel se zde soudní dvůr, chrámy, ale také tržnice. Odehrávaly se zde i projevy mnoha významných řečníků – např. Cicera nebo Marca Antonia, který zde pronášel smuteční řeč po zavraždění Caesara. Nejvýznamnějšími památky Fora jsou vítězné oblouky Tita, Augusta a Severa. Můžete si prohlédnout budovu Kurie, kde zasedal římský senát. Sloupy, které se tyčí ve Foru, patří tehdejšímu chrámu Julia Caesara, Saturnovu chrámu (nejstaršímu chrámu v Římě), Romulovu chrámu, Titovu chrámu, chrámu Antonia a mnoha dalším.

 •  

  Piazza Navona

  Nejslavnější barokní římské náměstí Piazza Navona se nachází na místě původního Domiciánova stadionu z roku 79 př. n. l., kde se odehrávaly atletické hry. Dnes se na náměstí konají nejrůznější představení. Náměstí Piazza Navona je známé především díky Fontáně Čtyř řek (Fontana dei Fuimi) od Berniniho, dále se zde nachází menší fontána – Neptunova kašna (Fontana del Nettuno) a Maurova fontána (Fontana del Moro). Ve večerních hodinách náměstí ožívá klasickým italským nočním životem.

Počasí v Římě

Kdy jet do Říma? Při plánovaní dovolené v Římě se podívejte na přehledné počasí.

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Řím

V Římě najdete 2 letiště. Nejfrektovanějším letištěm je Řím Fiumicino, kam pravděpodobně dorazíte z Prahy. Jedná se o mezinárodní letiště v Římě a nejvíce navštěvované letiště v Itálii. Druhé letiště Řím Ciampino se již pro lety z Prahy nevyužívá a létají sem především pouze italské nízkonákladovky.

Doprava z/na letiště Řím FCO

 • Leonardo Express

  Jezdí non-stop každou půlhodinu a doveze Vás rovnou na nádraží Termini.


  ~ 32 min
  14 €
  Rezervace online
 • Taxi


  ~ 25 min
  48 €
  Rezervace online
 • Vlak (FL1)

  Vlak společnosti Trenitalia odjíždí každou čtvrthodinu.


  ~ 25 min
  8 €
  Rezervace online
 • Bus


  ~ 55 min
  6 €
  Rezervace online

Doprava z/na letiště Řím CIA

 • Autobus

  Pro cesty do centra využijte autobusy společnosti Terravision.


  ~ 40 min
  5 €
  Rezervace online
 • Airlink

  Kombinace autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu a vlaku na hlavní římské nádraží Termini.


  ~ 35 min
  3 €
  Rezervace online
 • Autobus + metro

  Kombinace autobusu č. 520 + metra A


  ~ 75 min
  2 €
  ~ 75 min
 • Taxi

  Pro cesty do centra využijte Uber.


  ~ 25 min
  25 €
  Rezervace online

Ubytování v Římě

Kde se v Římě levně ubytovat? Přehled ubytování v centru Říma s 15% slevou.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 12 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Kaunas
✈️ Zpátečka
🤩 758 Kč
Göteborg
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 169 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz