rim-pohled

Průvodce Římem

Co vidět v Římě. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Řím

Řím je hlavním městem Itálie a jedním z nejstarších měst v Evropě. Nachází se v provincii Roma, v oblasti Lazio ve středu Itálie. Římem protéká řeka Tibera. Hlavními památkami Říma jsou Koloseum, Fontána di Trevi, Španělské schody, nádherný Andělský hrad, slavné Forum Romanum či Pantheon. Taktéž navštivte Vatikán a katedrálu Sv. Petra.

Evropa
ItálieItálie
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky
🏺 Museum
📜 Historie

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 200 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 560 Kč / lůžko

Co vidět v Římě

rim-koloseum
 

Colosseo

Flaviánský amfiteátr je jednou z nejznámějších římských památek a jedním ze symbolů starověkého Říma. Koloseum je oválný amfiteátr, 50 metrů vysoký, 190 metrů dlouhý a 156 metrů široký. Byl uveden do provozu kolem 70-72 n.l. a odehrávaly se zde gladiátorské boje a boje s divokými zvířaty. V důsledku zemětřesení se v roce 1349 zhroutila celá jižní strana.

pantheon v římě
 

Pantheon

Nachází se na náměstí Piazza della Rotonda a je nejzachovalejší antickou stavbou v Římě. Pantheon je kruhová stavba zaklenutá obrovskou kopulí o průměru 43 metrů, v jejímž středu je 9 metrů široký otvor, zvaný okulus. K této stavbě přiléhá předsíň se šestnácti mohutnými sloupy, vždy z jednoho kusu kamene. Jeho stavbu původně nechal postavit Marcus Agrippa za vlády Augusta jako chrám všech bohů starověkého Říma.

Fontána di Trevi v Římě
 

Fontána di Trevi

Fontana di Trevi je nejznámější ze všech římských fontán a jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst. První fontána na tomto místě stála již v roce 1453. Fontánu inspirovanou římskými vítěznými oblouky navrhl Nicola Salvi v roce 1732. K fontáně se sbíhají úzké uličky, od nichž je odvozen její název (tre vie – tři ulice). Fontana di Trevi krásně zdobí celé průčelí paláce. Na místě se nehází několik kaváren se zahrádkou s výhledem na fontánu.

Forum Romanum v Římě
 

Forum Romanum

Forum Romanum je nejstarším místem v Římě. Odehrávály se tu všechny důležité události Říma. Nacházel se zde soudní dvůr, chrámy, ale také tržnice. Odehrávaly se zde i projevy mnoha významných řečníků – např. Cicera nebo Marca Antonia, který zde pronášel smuteční řeč po zavraždění Caesara. Nejvýznamnějšími památky Fora jsou vítězné oblouky Tita, Augusta a Severa. Můžete si prohlédnout budovu Kurie, kde zasedal římský senát. Sloupy, které se tyčí ve Foru, patří tehdejšímu chrámu Julia Caesara, Saturnovu chrámu (nejstaršímu chrámu v Římě), Romulovu chrámu, Titovu chrámu, chrámu Antonia a mnoha dalším.

Piazza Navona v Římě
 

Piazza Navona

Nejslavnější barokní římské náměstí Piazza Navona se nachází na místě původního Domiciánova stadionu z roku 79 př. n. l., kde se odehrávaly atletické hry. Dnes se na náměstí konají nejrůznější představení. Náměstí Piazza Navona je známé především díky Fontáně Čtyř řek (Fontana dei Fuimi) od Berniniho, dále se zde nachází menší fontána – Neptunova kašna (Fontana del Nettuno) a Maurova fontána (Fontana del Moro). Ve večerních hodinách náměstí ožívá klasickým italským nočním životem.

Vatikán
 

Vatikán

Vatikán je nejmenší stát světa. Jeho rozloha činí přibližně 44 hektarů a má méně než tisíc obyvatelů. Od roku 1378 je hlavním sídlem papežů. Nejvyšší hlavou státu je papež, kterého chrání elitní jednotky Švýcarské gardy. Vatikán má své vlastní noviny a rozhlasovou stanici, která vysílá po celém světe. Můžete zde navštívit náměstí sv. Petra a baziliku sv. Petra a prohlédnout si Vatikánská muzea a galerie. Vatikánské zahrady (Giardini Vaticani) zabírají svou rozlohou téměř 23 ha, tedy polovinu celého území státu Vatikán.

Řím - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 922 km
Nejbližší letiště CIA
13 km od centra
Přímý let
~ 1h 26min
Itálie Itálie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
FCO, CIA
rim-pohled
rim-pohledrim-koloseumpantheon v říměFontána di Trevi v ŘíměForum Romanum v ŘíměPiazza Navona v ŘíměVatikánšpanělské schody, ŘímBazilika svatého PetraKapitolská muzeaSvatopetrské náměstí v ŘíměVatikánská muzeaŠpanělské schody

Počasí jaro

Březen
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Duben
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Květen
Max: 25 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 30 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 33 °C
Min: 19 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 16 °C
Říjen
Max: 23 °C
Min: 13 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 9 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 13 °C
Min: 6 °C
Leden
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Únor
Max: 13 °C
Min: 5 °C
Proč navštívit?
☕ Kavárny
🏛️ Architektura
👀 Památky
🏺 Museum
📜 Historie

Letiště obsluhující Řím

Letiště poblíž Říma

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🔥 740 Kč
Pisa
Sardinie
Bologna
🤘 Multi-city
🤩 1 532 Kč
Ženeva
✨ Prodloužený víkend
👌 956 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
👌 777 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz