Bristol - most

Počasí Bristol - všechny informace

Zajímá vás počasí v Bristolu pro vaší plánovanou cestu? Zde najdete vše, co potřebujete vědět o tipickém klimatu a předpověď počasí pro nejlepší zážitek z vašeho pobytu v tomto krásném městě. Čtěte dál!

Počasí v Bristolu

Vítáme vás u našeho přehledu o počasí v britském městě Bristol. Pokud se chystáte cestovat do této oblíbené turistické destinace, je důležité mít na paměti aktuální klimatické podmínky. Z našeho přehledu se dozvíte, jaké jsou běžné teploty, rychlost větru a srážky v různých měsících, a tak se snadno připravíte na vaši cestu. Přečtěte si naše informace a bude vám jasné, jaké oblečení, obuv a další vybavení si do této oblasti přibalit.

Kdy vyrazit do Bristolu

Pokud plánuješ cestu do Bristolu, měj na paměti, že tamní počasí se liší v závislosti na ročním období. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, kdy průměrné teploty dosahují až 28 °C. Naopak nejchladnější období začíná v listopadu a trvá až do února, kdy běžné teploty kolem 8 °C nepatří k nejvyšším. Během zbytku roku se teploty pohybují v rozmezí 11-21 °C přes den a 2-11 °C v noci. Na vítr se můžeš těšit po celý rok, kdy běžná rychlost dosahuje 16-25 km/h. Co se týče srážek, nejvíce jich v Bristolu spadne v prosinci a lednu, přičemž průměrné množství srážek v jednom měsíci je cca 70 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Bristolu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáš do Bristolu v lednu, měj na paměti, že běžná teplota přes den je 8 °C a běžná teplota přes noc klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a srážky dosahují 73 mm. Nejvyšší teploty se pohybují kolem 12 °C, takže si přibal určitě i něco teplejšího na obléknutí.

Počasí únor

Pokud se chystáte navštívit Bristol v únoru, bude vám příjemně, protože průměrná teplota přes den je 9 °C. V nejteplejších dnech se můžete těšit dokonce na teplotu 13 °C. Noci bývají chladné s teplotou okolo 2 °C. Pokud nejste fanouškem silného větru, mějte na paměti, že průměrná rychlost větru v únoru je 24 km/h. Co se týká srážek, očekávejte 54 mm srážek během měsíce. Doporučujeme si s sebou vzít dostatek teplého oblečení a deštník.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Bristolu v březnu, nenechte se zmást běžnou teplotou přes den 11 °C. V nejteplejších dnech zde může být až o 5 stupňů tepleji, průměrná teplota dosahuje 16 °C. Běžnou teplotu přes noc můžete očekávat kolem 3 °C. Ačkoliv rychlost větru klesá na 22 km/h, srážky dosahují 51 mm, takže si přibalte deštník. Celkově je březen v Bristolu mírně stále chladný a deštivý měsíc.

Počasí duben

Pokud se chystáš navštívit Bristol v dubnu, můžeš očekávat příjemné počasí s běžnou teplotou přes den okolo 13 °C. Teploty v nejteplejších dnech mohou dosáhnout až 20 °C. V noci se teploty pohybují kolem 4 °C. Rychlost větru je poměrně mírná s průměrem 19 km/h. I když bude pravděpodobně srážkovější než v předchozích měsících, s očekávanými 58 mm srážek, stále existuje spousta možností k objevování města a jeho okolí.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Bristol v květnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 17 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 24 °C. Běžná teplota přes noc bývá okolo 6 °C. Průměrná rychlost větru v květnu dosahuje 18 km/h. Srážky jsou v tomto měsíci poměrně nízké a dosahují průměru 51 mm. Vezměte toto počasí v úvahu při plánování vaší návštěvy v Bristolu.

Počasí červen

Dovolená v Bristolu v červnu bude mít průměrnou denní teplotu kolem 19 °C, což je ideální pro procházky po městě. Nicméně, během noci se očekává nižší běžnou teplotu kolem 9 °C, takže byste měli mít s sebou dostatek oblečení. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 26 °C, což znamená nádherné slunečné dny, ale také vyšší rychlost větru s průměrnou rychlostí 16 km/h. Srážky jsou v červnu relativně nízké, s průměrným množstvím srážek 49 mm.

Počasí červenec

Pokud plánujete cestu do Bristolu v červenci, můžete očekávat příjemné letní počasí s běžnou teplotou přes den kolem 21 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 28 °C. Běžná teplota přes noc dosahuje 11 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 16 km/h a srážky činí 48 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít lehčí oblečení a opalovací krém kvůli slunečnímu záření.

Počasí srpen

Pokud plánuješ návštěvu Bristolu v srpnu, můžeš se těšit na běžnou teplotu přes den 21 °C a podobnou teplotu i v nejteplejších dnech. V noci se očekává běžná teplota 11 °C, takže ti nebude zima ani při večerní procházce. Naštěstí srážek by nemělo být příliš mnoho, předpovídá se 52 mm srážek. Průměrná rychlost větru bude přibližně 16 km/h, takže by neměl být problém s pohybem po městě. Pamatuj si, že Bristol je leží přímo u moře, takže se můžeš těšit i na příjemné vlny a pobyt na pláži.

Počasí září

Pokud plánuješ cestu do Bristolu v září, můžeš se těšit na příjemné podzimní počasí. Běžná teplota přes den dosahuje 19 °C, zatímco teploty v nejteplejších dnech sahají až na 26 °C. Srážky v tomto měsíci činí 43 mm a průměrná rychlost větru je 16 km/h. Pamatuj si ale, že v noci se teploty snižují a běžná teplota přes noc v září je 10 °C. Nezapomeň tedy zabalit něco teplejšího na večery.

Počasí říjen

Pokud plánuješ cestu do Bristolu v říjnu, měj na paměti, že bude chladněji než v předcházejících měsících. Běžná teplota přes den bude kolem 15 °C a v nejteplejších dnech průměrně dosáhne 21 °C. Běžná teplota přes noc bude kolem 8 °C. Průměrná rychlost větru se zvýší na 19 km/h. Pro případ deště volte vhodné oblečení, neboť říjen bývá vlhkým měsícem s možností srážek až 71 mm.

Počasí listopad

Pokud plánuješ cestu do města Bristol v listopadu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den činí pouze 11 °C, přičemž nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 16 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 5 °C, takže nezapomeň na teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru v listopadu čítá 20 km/h, takže množství oblečení a vhodná ochrana proti větru jsou stále důležitější. Srážky jsou v tomto měsíci poměrně vysoké s 66 mm. Bude tedy rozumné si přibalit deštník nebo pláštěnku.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš cestovat do Bristolu v prosinci, měj na paměti, že bude chladno. Běžná teplota přes den v prosinci je jen 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje pouze 13 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru činí 23 km/h, což může pocitově zvýšit chladnost. Prosinec je rovněž měsíc s nejvyšší počet srážek, který se v Bristolu dosahuje 75 mm. Proto je důležité připravit si teplé oblečení a deštník v případě, že se rozhodneš navštívit Bristol v prosinci.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Bristolu ve Spojeném království, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud vás zajímají další podrobnosti, jako jsou například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek a rozklikněte si ho.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do historického Edinburghu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 3 °C
Únor
9 °C 2 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
13 °C 4 °C
Květen
17 °C 6 °C
Červen
19 °C 9 °C
Červenec
21 °C 11 °C
Srpen
21 °C 11 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
15 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
8 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Bristolu

Nejlepším obdobím pro návštěvu města Bristol jsou letní měsíce, zejména červenec a srpen, kdy jsou teploty příjemné a běžné denní teploty se pohybují kolem 21 °C. Nicméně pokud preferujete mírnější počasí, můžete navštívit Bristol i na jaře, kdy teploty běžně dosahují 13-17 °C. Březen, květen a září jsou období s nižšími srážkami. V zimě se ale naopak musíte připravit na nižší teploty, běžná denní teplota v prosinci a lednu je pouze 8 °C. Pokud navštívíte Bristol na podzim, nezapomeňte na deštník, neboť říjen a listopad patří k nejvlhčím měsícům s vysokými srážkami.

Jaké je počasí v Bristolu během léta?

Bristol v letních měsících nabízí příjemné teploty. Červen a červenec jsou nejteplejší měsíce a průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují 26 až 28 °C. Běžná denní teplota v srpnu a září je kolem 21 a 19 °C. Rychlost větru se v letních měsících pohybuje kolem 16 km/h a srážky jsou poměrně nízké, kolem 48 až 52 mm za měsíc. Noci bývají příjemně chladné, s teplotami okolo 11 a 10 °C. Pokud plánujete návštěvu Bristolu v létě, určitě se nezapomeňte připravit na slunečné a teplé počasí.

Jaké je počasí v Bristolu během zimy?

Během zimy (leden až únor) v Bristolu bývají běžně nižší teploty v rozmezí 3 °C přes noc a 9 °C přes den. Nicméně v nejteplejší den zimy může teplota dosáhnout průměrně 13 °C přes den. Na druhou stranu, srážky bývají časté, v lednu dosahují 73 mm a února 54 mm. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 24-25 km/h. Proto si s sebou vezměte vhodné oblečení, abyste byli připravení na proměnlivé počasí. Nezapomeňte tedy na deštník a bundu s kapucí!

Jaké jsou běžné teploty v Bristolu v lednu a únoru?

Běžná teplota v lednu v Bristolu přes den je 8 °C a přes noc 3 °C. V únoru je běžná teplota přes den o 1 °C vyšší a běžná teplota přes noc o 1 °C nižší.

Jaké jsou nejteplejší měsíce v Bristolu?

Nejteplejší měsíce v Bristolu jsou červen a červenec, kdy průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují 26-28 °C. Nicméně běžná teplota v červnu je přes den pouze 9 °C.

Jaké jsou srážky v Bristolu v průběhu roku?

Průměrné srážky v Bristolu se pohybují mezi 43-75 mm měsíčně. Nejvyšší srážky jsou v listopadu a prosinci a nejnižší v září.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz