Počasí Londýn - všechny informace

u. "Zajímá vás, jaké počasí vás čeká na vaší cestě do Londýna? Na naší stránce najdete veškeré informace o typickém londýnském počasí, které vám pomohou připravit se na vaši cestu.

Počasí v Londýně

Pokud plánujete cestu do Londýna, nezapomeňte se připravit na různorodé počasí, které město nabízí. Londýn je známý svými častými dešti, větry a proměnlivými teplotami. V tomto článku vám přinášíme aktuální informace o průměrných teplotách, srážkách a rychlosti větru pro každý měsíc v roce, aby vám pomohli naplánovat si svůj pobyt co nejlépe. Zůstaňte naladěni a přečtěte si více o počasí v Londýně níže.

Kdy vyrazit do Londýna

Pokud plánujete cestu do Londýna, měli byste se připravit na typicky vlhké a mírně chladné počasí. V lednu se očekává průměrná teplota přes den 8 °C a průměrná rychlost větru až 25 km/h. V nejteplejších dnech se může teplota vyšplhat až na 12 °C, ale obecně ještě stále poměrně chladno. Duben a květen jsou nejteplejšími měsíci s průměrnou teplotou přes den kolem 14 až 17 °C. Nezapomeňte si s sebou vzít nepromokavou bundu, protože srážky jsou poměrně časté po celý rok. Většina měsíců zahrnuje srážky mezi 42 a 58 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Londýna? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte navštívit Londýn v lednu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je 8°C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 12°C. Teploty přes noc klesají na 2°C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a srážky dosahují 56 mm. Nezapomeňte tedy na teplejší oblečení a deštník.

Počasí únor

Únor v Londýně je stále chladný, s běžnou teplotou přes den a přes noc kolem 8°C a 2°C. Nicméně, nejteplejší dny v únoru mohou dosáhnout až 13°C. Průměrná rychlost větru v únoru dosahuje 25 km/h a srážky jsou kolem 43 mm. Doporučujeme připravit si teplejší oblečení a deštník, protože vzhledem k srážkám se může počasí rychle změnit.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Londýna v březnu, můžete očekávat běžné teploty přes den kolem 11 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 17 °C, což je velmi příjemné. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 3 °C. Rychlost větru je v březnu nižší než v předchozích měsících a průměrně dosahuje 23 km/h. Srážky jsou podobné jako v únoru a činí 44 mm. Doporučujeme proto mít při sebou deštník a teplejší oblečení.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit Londýn v dubnu, můžete očekávat příjemné teploty a mírné větry. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 14°C, což je ideální počasí pro procházky městem a návštěvu turistických atrakcí. V nejteplejších dnech se pak teploty mohou vyšplhat až na 21°C. Běžná teplota přes noc je kolem 4°C, takže si určitě vezměte s sebou teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru činí 20 km/h a srážky jsou běžné v množství 46 mm, takže nezapomeňte na deštník! Celkově lze ale říci, že duben je skvělou dobou k návštěvě Londýna a užít si jarní atmosféru velkoměsta.

Počasí květen

Pokud se chystáte cestovat do Londýna v květnu, můžete očekávat běžnou denní teplotu 17 °C a běžnou teplotu přes noc 7 °C. Nejteplejší dny mohou dosáhnout průměrné teploty 25 °C, což je ideální pro prohlídku města. Průměrná rychlost větru je mírná - 18 km/h, takže byste neměli mít problém udržet si vlasy na hlavě. Můžete také očekávat 48 mm srážek, takže si nezapomeňte vzít s sebou nepromokavou bundu, aby vás déšť nepřekvapil během prohlídky města.

Počasí červen

Červen je měsíc v létě a průměrná teplota přes den činí 23 °C, což je ideální na procházky po městě a návštěvy parků. Nicméně, průměrná teplota v nejteplejších dnech je až 28 °C, a tedy je potřeba být připraven na horké počasí. Běžná teplota přes noc dosahuje neuvěřitelných 20 °C, takže na noc je třeba připravit lehčí oblečení. Průměrná rychlost větru je 16 km/h, což znamená, že to není až tak větrný měsíc. Srážky v červnu činí 51 mm, a tedy může být občasný déšť, ale nic, co by zcela znepříjemnilo pobyt v tomto měsíci. Je důležité se při cestování do Londýna v červnu připravit na horké počasí během dne a lehčí oblečení na noc. Doprava v městě může být o něco pomalejší kvůli většímu počtu turistů.

Počasí červenec

Pokud plánujete cesty do Londýna v červenci, můžete očekávat teploty kolem 23°C přes den a 12°C v noci. Nejteplejší dny můžou dosahovat průměrné teploty až 29°C, ale i tak si zabalte lehčí oblečení a hydratační nápoje. Rychlost větru bývá průměrně kolem 16 km/h a srážky v červenci představují asi 49 mm. Užijte si procházky v parku a pikniky s krásným výhledem na město.

Počasí srpen

Pokud se chystáte do Londýna v srpnu, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 23 °C a teplotu v nejteplejších dnech asi 30 °C. Noční teploty se pohybují kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru v srpnu činí 17 km/h, zatímco srážky dosahují 45 mm. Bude to horké a slunečné období, takže nezapomeňte vzít s sebou opalovací krém a ochrannou přilbu.

Počasí září

Pokud se chystáte navštívit Londýn v září, připravte se na příjemné počasí. Běžná teplota přes den činí 20 °C, ale může vystoupat až na průměrných 26 °C v nejteplejších dnech. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C, takže je vhodné si s sebou vzít lehčí bundu. Průměrná rychlost větru je 17 km/h, což je poměrně mírné a srážky činí 42 mm. Přestože se jedná o pozdní léto, je vhodné si přibalit nějaké teplejší oblečení pro případ, že by se ochladilo.

Počasí říjen

Pokud chystáš svou cestu do Londýna v říjnu, budeš potřebovat teplé oblečení, protože běžná denní teplota činí 16 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech může stoupnout až na 22 °C. Běžná teplota v noci se pohybuje okolo 8 °C. Průměrná rychlost větru bývá kolem 20 km/h. Srážkové úhrny v říjnu bývají vyšší, průměrně 58 mm, takže se připrav na deštivé dny a nezapomeň si vzít deštník.

Počasí listopad

Pokud se chystáš na cestu do Londýna v listopadu, měj na paměti, že průměrná teplota během dne je pouze 11 °C a v noci klesá na 5 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h a srážky se oproti předchozím měsícům zvyšují na 57 mm. Je vhodné si na cestu přibalit teplejší oblečení a deštník. Avšak, pokud máš rád/a město bez davů turistů, listopad je ideálním měsícem pro návštěvu Londýna.

Počasí prosinec

Pokud zvažuješ cestu do Londýna v prosinci, měj na paměti, že průměrná teplota přes den se pohybuje okolo 8 °C, přičemž v nejteplejších dnech dosahuje průměrných 13 °C. Noční teploty se pohybují kolem 3 °C. Připrav se na vyšší průměrnou rychlost větru kolem 24 km/h, což zhoršuje pocitovou teplotu. V prosinci padá v Londýně v průměru 58 mm srážek, takže volte vhodné oblečení a doporučujeme se připravit na mokré podmínky.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Londýně, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a další několik dní. Pokud chcete získat více informací jako například čas východu a západu slunce, vlhkost, rychlost větru, atmosférický tlak, množství oblačnosti a pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.
"Roma, Itálie - připravte se na nádhernou historickou atmosféru a překvapivě moderní kulturu!" Pak se ti určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 2 °C
Únor
8 °C 2 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
17 °C 7 °C
Červen
20 °C 10 °C
Červenec
23 °C 12 °C
Srpen
23 °C 13 °C
Září
20 °C 11 °C
Říjen
16 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
8 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Londýna

Pokud plánuješ návštěvu Londýna, ideálním obdobím jsou pro tebe měsíce květen a září. Během těchto dvou měsíců jsou běžné teploty přes den kolem 17-20°C, což je perfektní pro procházky po městě a turistické atrakce. Průměrné rychlosti větru jsou také nižší než během zimních měsíců, přibližně kolem 18-17 km/h. Důležité je však nezapomenout na mírné srážky, které jsou v těchto měsících běžné - v květnu okolo 48 mm a v září kolem 42 mm. Pokud preferuješ teplejší počasí, také bys mohl zvážit návštěvu v červenci a srpnu, kdy jsou teploty kolem 23°C až 23°C přes den. Nicméně, srážky v těchto měsících se pohybují kolem 45-49 mm.

Jaké je počasí v Londýně během léta?

V létě se v Londýně očekávají teploty přes den kolem 23 °C a v nejteplejších dnech můžou stoupat až k 30 °C. Noční teploty se pohybuji kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru bude kolem 16-17 km/h a srážky se očekávají okolo 45-49 mm. Doporučujeme si s sebou vzít lehké oblečení a sluneční krém. I když se srážky v létě neobjevují tak často, určitě se připravte na možnou letní přeháňku.

Jaké je počasí v Londýně během zimy?

Pokud se chystáte navštívit Londýn během zimy, můžete očekávat chladné počasí s běžnými denními teplotami kolem 8 °C a nočními teplotami okolo 2 °C. Průměrná rychlost větru v lednu a prosinci dosahuje 24 a 25 km/h. Srážky jsou v zimě na poměrně vysoké úrovni a v lednu se očekává 56 mm srážek. Pokud máte v plánu cestovat v průběhu podzimu a zimy, je třeba se na chladné počasí připravit dostatečným oblečením a prohlédnout si předpověď počasí, aby Vás nepřekvapily silné srážky.

Jaké jsou běžné teploty v Londýně v lednu?

V lednu běžná teplota přes den je 8 °C a běžná teplota přes noc je 2 °C.

Jaká je průměrná rychlost větru v Londýně v prosinci?

Průměrná rychlost větru v prosinci je 24 km/h.

Kolik srážek spadne v Londýně v září?

V září spadne v Londýně průměrně 42 mm srážek.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz