londyn

44 míst, co vidět v Londýně

Tipy na nejlepších 44 míst, které musíš určitě navštívit v Londýně.

44 míst, co musíš vidět v Londýně

Tower Bridge v Londýně
 

Tower Bridge

Zvedací most na řece Temži je jedním ze symbolů Londýna. Tower Bridge byl slavnostně otevřen dne 30. června 1894. Most se nachází hned vedle pevnosti Tower, díky které také získal tento most svůj název.

Buckingham Palace v Londýně
 

Buckingham Palace

Palác slouží jako sídlo britské královské rodiny. Palác byl postaven v 17. století pro vévodu z Buckinghamu. Každý druhý den se zde konají výměny stráží. Pokud je královna doma, je nad palácem vyvěšená britská vlajka.

BigBen v Londýně
 

Big Ben

Nejslavnější hodiny na světě jsou součástí Westminsterského paláce u řeky Temže. Big Ben byl postaven v roce 1859 a od roku 2012 se Big Ben přejmenoval na Elizabeth Tower, na počest 60-ti leté vlády královny Alžběty.

London EYE v Londýně
 

London Eye

Na jižním nábřeží řeky Temže stojí největší vyhlídkové kolo v Evropě. Londýnské oko má 32 kabinek, každá kabinka reprezentuje jednu z 32 čtvrtí Londýna. Kolo bylo slavnostně otevřeno 31. prosince 1999 na oslavu nového tisíciletí.

Hyde Park v Londýně
 

Hyde Park

Hyde park je největší park v Londýně, kam chodí místní a turisté relaxovat. Druhá část parku navazuje na Kesingtonské zahrady s palácem. Uprostřed Hyde parku najdete jezero Serpentine a památník princezny Diany.

Katedrála svatého Pavla v Londýně
 

Katedrála svatého Pavla

Katedrála svatého Pavla byla postavena v 17. století v renesančním a barokním stylu. Kupole se stala dominantou celé londýnské části City. Konala se zde svatba prince Charlese a Diany nebo smuteční obřad za oběti z 11. září 2001.

Trafalgarské náměstí
 

Trafalgarské náměstí

Trafalgarské náměstí je známé náměstí v centru Londýna. Ve středu náměstí se nachází Nelsonův sloup, který slouží jako památník vítězné bitvy u Trafalgaru v roce 1805. Na náměstí je také Londýnská galerie umění, na některé výstavy je vstup zdarma.

The British Museum
 

The British Museum

Britské muzeum v Londýně je jedním z největších a nejstarších muzeí na světě. Nabízí neuvěřitelnou sbírku uměleckých a historických artefaktů z celého světa, včetně slavných egyptských mumifikovaných těl a řeckých soch. Muzeum je zdarma a otevřeno celý týden. Prozkoumejte fascinující svět historie a kultury v Britském muzeu v Londýně.

Westminsterské opatství
 

Westminsterské opatství

Westminsterské opatství je jednou z nejvýznamnějších londýnských památek. Tato krásná gotická katedrála byla založena již v 7. století a nyní slouží jako místo korunovací a pohřbů britských monarchů. Navštivte toto historické místo a prohlédněte si krásné vitráže, sochy a náhrobky. Vstupné je 23 liber, ale stojí to za to!

Victoria and Albert Museum
 

Victoria and Albert Museum

Victoria and Albert Museum je největší muzeum designu a umění na světě. Nachází se v srdci Londýna a je domovem největší sbírky umění a designu na světě. Muzeum nabízí návštěvníkům nevšední zážitek a umožňuje jim prozkoumat tisíce let uměleckého dědictví a kultury. Navštivte Victoria and Albert Museum a objevte neuvěřitelný svět umění a designu!

Národní galerie v londýně
 

Národní galerie

Národní galerie v Londýně je jednou z nejvýznamnějších uměleckých galerií na světě. Sbírka zahrnuje více než 2 300 obrazů od středověku po 20. století. Mezi nejznámější díla patří portrét Jana van Eycka Arnolfiniho svatební, Vincenta van Gogha Slunečnice a Claude Monetovu Železniční stanici Saint-Lazare. Vstup do galerie je zdarma.

Tower of London
 

Tower of London

Tower of London je jednou z nejznámějších londýnských památek. Tento historický hrad, který byl postaven v roce 1078, sloužil jako vězení, zbrojnice i pokladnice. V současnosti můžete navštívit jeho expozice, kde se dozvíte více o britské historii a tradicích. Největší atrakcí je korunní klenotnice, kde jsou uloženy korunovační klenoty, včetně slavného diamantu Koh-i-Noor.

Churchill War Rooms
 

Churchill War Rooms

Navštivte Churchillovy válečné místnosti a prožijte atmosféru druhé světové války. Toto tajné podzemní centrum bylo velitelstvím britských sil během války a nyní slouží jako muzeum. Prohlédněte si mapovou místnost, kde se plánovaly vojenské operace, a ochutnejte atmosféru, kterou zde zažívali lidé v nejtěžších chvílích války.

Přírodopisné muzeum v Londýně
 

Přírodopisné muzeum

Přírodopisné muzeum v Londýně nabízí fascinující pohled na přírodní svět. Obdivujte obří kosterní exempláře dinosaurů, vzácné minerály a přírodní krásy z celého světa. Muzeum se nachází v krásné historické budově a je ideálním místem pro rodinný výlet. Vstup je zdarma, ale nezapomeňte si zakoupit lístky na speciální výstavy. Navštivte toto unikátní místo a objevte krásy přírody!

Tate Britain v Londýně
 

Tate Britain

Tate Britain je jednou z nejvýznamnějších galerií moderního umění v Londýně. Sbírka uměleckých děl sahá až do 16. století a zahrnuje díla britských mistrů jako jsou William Turner, John Constable nebo John Everett Millais. Tate Britain je ideálním místem pro milovníky umění, kteří hledají inspiraci v historii britského umění. Vstup do galerie je zdarma.

Tate Modern v Londýně
 

Tate Modern

Tate Modern je jedním z nejvýznamnějších muzeí moderního umění na světě. Nachází se v bývalé továrně na elektrickou energii a nabízí návštěvníkům rozmanité sbírky uměleckých děl od 20. století až po současnost. Díky svému umístění na břehu Temže nabízí nádherný výhled na Londýn a je ideálním místem pro milovníky umění i architektury.

The Regent's Park v Londýně
 

The Regent's Park

The Regent's Park je jedním z nejkrásnějších parků v Londýně. Rozkládá se na 166 hektarech a nabízí mnoho zeleně, květinových záhonů a jezer. V parku se nachází také ZOO, Open Air Theatre a Queen Mary's Gardens. Je ideálním místem pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. Navštivte tento krásný park a užijte si krásu přírody v srdci Londýna!

Piccadilly Circus v Londýně
 

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus je jedno z nejznámějších náměstí v Londýně a je plné života 24 hodin denně. Nachází se v srdci West Endu a je obklopen mnoha obchody, restauracemi a divadly. Náměstí je také významným dopravním uzlem, kde se setkávají čtyři hlavní ulice. V noci je náměstí osvětlené velkolepými reklamami a je oblíbeným místem pro fotografování. Navštivte Piccadilly Circus a okusťte atmosféru Londýna v plné kráse!

Sky Garden v Londýně
 

Sky Garden

Sky Garden je veřejná zahrada a vyhlídková plošina nacházející se v centru Londýna na vrcholu výškové budovy 20 Fenchurch Street, často nazývané "Walkie-Talkie" kvůli svému charakteristickému tvaru. Sky Garden je jednou z atrakcí nabízejících úchvatné panoramatické výhledy na londýnskou krajinu. Otevřena byla v lednu 2015 a je přístupná veřejnosti zdarma, ale návštěvníci si musí rezervovat vstup předem online. V Sky Garden najdete nejen zahrady s exotickou vegetací a květinami, ale také restaurace, bary a další společenské prostory.

Westminsterský palác v Londýně
 

Westminsterský palác

Westminsterský palác je jednou z nejvýznamnějších londýnských památek. Nachází se na břehu řeky Temže a je sídlem britského parlamentu. Jeho dominantou je slavný Big Ben, který každou hodinu oznamuje čas. Palác je otevřen pro veřejnost a nabízí prohlídky, během kterých můžete obdivovat impozantní gotickou architekturu a historické interiéry.

The Shard
 

The Shard

The Shard je nejvyšší budova v Evropě a nabízí nádherný výhled na Londýn. Nachází se v blízkosti London Bridge a je snadno dostupný metrem. Vystoupejte na vyhlídkovou plošinu a užijte si panoramatický výhled na celé město. The Shard je skvělým místem pro romantickou večeři nebo drink s přáteli v luxusním prostředí s dechberoucím výhledem.

Londýnské nástupiště 9 3/4
 

Londýnské nástupiště 9 3/4

Londýnské nástupiště 9 3/4 je fiktivní místo ze série knih o Harrym Potterovi od britské autorky J.K. Rowlingové. Podle knih je nástupiště 9 3/4 skryté mezi skutečnými nástupišti 9 a 10 na londýnském nádraží King's Cross. Je to místo, kde studenti Bradavic nastupují na Hogwarts Expres, magický vlak, který je přepraví do školy. Studenti doslova běží skrz zdánlivě kamennou zeď mezi těmito nástupišti, aby se dostali do magického světa a na vlak.

10 Downing St v Londýně
 

10 Downing St

Downing Street je ulice v Londýně,která je známá především tím, že se na ní nachází sídlo britského premiéra. Ulice se nachází ve čtvrti Westminster a je jedním z nejdůležitějších politických center ve Spojeném království. Je to rezidence a pracoviště premiéra, kde se konají důležité politické jednání a kde premiér přijímá státníky a význačné hosty.

London Bridge
 

London Bridge

London Bridge je jedním z nejznámějších mostů v Londýně, který se stal symbolem města. Most byl postaven v roce 1831 a v roce 1967 byl nahrazen novým mostem. Přesto zůstává jako jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Londýně. Nabízí krásný výhled na Temži a okolní památky. Navštivte London Bridge a užijte si jedinečnou atmosféru britské metropole!

St. James's Park v Londýně
 

St. James's Park

St. James's Park je jedním z nejstarších parků v Londýně, který se nachází v těsné blízkosti Buckinghamského paláce. Park je ideálním místem pro piknik nebo pro procházku kolem jezera, kde můžete pozorovat labutě a jiné vodní ptáky. V parku se nachází také několik památek, jako například Fontána Diany, která je oblíbeným místem pro fotografování. Navštivte tento park a užijte si krásu zeleného prostoru v srdci Londýna.

HMS Belfast v Londýně
 

HMS Belfast

HMS Belfast je válečná loď, která sloužila v britském královském námořnictvu (Royal Navy). Loď byla spuštěna na vodu v roce 1938 a byla jedním z nejvýkonnějších křižníků své doby. Během druhé světové války byla HMS Belfast zapojena do důležitých operací, včetně invaze do Normandie v roce 1944 a náletů na Německo. Později byla nasazena také v korejské válce. Po dlouhých letech služby byla loď vyřazena v roce 1963. Dnes slouží jako muzejní loď v přístavu Londýna na řece Temži. Je otevřena pro veřejnost a návštěvníci si mohou prohlédnout její paluby, exponáty a získat představu o životě na válečné lodi během válečných konfliktů.

Kensingtonské zahrady
 

Kensingtonské zahrady

Kensingtonské zahrady jsou krásným útočištěm v srdci Londýna. Tyto rozlehlé zahrady nabízejí klidný únik z rušného města a mají mnoho kouzelných koutů k objevení. Zahrady jsou také domovem pro několik památek, včetně Královského paláce Kensington a památníku princezny Diany. Procházka po těchto zahradách je ideální pro odpočinek a relaxaci po celodenním objevování Londýna.

Shakespeare's Globe v Londýně
 

Shakespeare's Globe

Replika, známá jako "Shakespeare's Globe", byla postavena v roce 1997 poblíž původního místa a snaží se co nejvěrněji rekonstruovat původní design, atmosféru a zážitek z divadelního představení ze Shakespearových dob. Toto divadlo se stalo významným centrem pro pořádání Shakespearových her a dalších divadelních produkcí. O původním Globe Theatre víme jen málo, ale věříme, že bylo postaveno v roce 1599 na břehu Temže v Londýně a bylo jedním z největších a nejznámějších divadel té doby. Zde byly uvedeny mnohé Shakespearovy hry a další důležité divadelní produkce.

Millennium Bridge v Londýně
 

Millennium Bridge

Millennium Bridge je moderní most v centru Londýna, který spojuje Tate Modern s katedrálou svatého Pavla. Most byl otevřen v roce 2000 a stal se populárním místem pro procházky a fotografování. Z mostu se nabízí nádherný výhled na Temži a londýnskou panoramu. Pokud navštívíte Londýn, určitě nevynechejte tento unikátní most!

harry-potter-studio
 

Harry Potter Studio

Harry Potter Studio v Londýně, známé také jako Warner Bros. Studio Tour London - The Making of Harry Potter, je interaktivní muzeum a turistická atrakce nacházející se ve studiích Warner Bros. v Leavesdenu, na severozápadním okraji Londýna. Je to místo, kde byly natočeny všechny filmy Harry Potter, které vychází z knižní předlohy J.K. Rowlingové. Toto studio umožňuje fanouškům a návštěvníkům ponořit se do světa Harryho Pottera, prozkoumat kulisy natáčení filmů, autentické rekvizity, kostýmy, a dozvědět se o technikách a postupech použitých při tvorbě filmů. Návštěvníci mohou projít replikami místností a prostor, jako jsou Velká síň v Bradavicích, Zobí ulice, Příčná chodba, Bradavický Expres a mnoho dalších míst.

London Transport Museum
 

London Transport Museum

Navštivte London Transport Museum a prozkoumejte historii dopravy v Londýně. Muzeum nabízí interaktivní výstavy, které ukazují vývoj dopravy v metropoli od koňských povozy až po moderní autobusy a podzemní dráhy. Vstupné je přijatelné a pro rodiny s dětmi je muzeum ideální volbou pro zábavný a poučný den v Londýně.

Camden Market v Londýně
 

Camden Market

Camden Market je známý trh a obchodní komplex nacházející se v severním Londýně, v oblasti Camden Town. Je to oblíbená turistická atrakce i mezi místními obyvateli, protože nabízí širokou škálu produktů, umění, módy a jídla. Tento trh vznikl v 70. letech 20. století a od té doby se stal centrem pro alternativní kulturu, umění a hudbu. Má několik částí, každá s vlastním charakterem a sortimentem.

The Sherlock Holmes Museum
 

The Sherlock Holmes Museum

The Sherlock Holmes Museum je muzeum věnované fiktivní postavě Sherlocka Holmese, slavného detektiva vytvořeného britským spisovatelem Sir Arthurem Conanem Doylem. Muzeum se nachází na adrese 221B Baker Street, což je adresa, kde bydlel Sherlock Holmes, jak je popsáno v knihách. I když je adresa 221B Baker Street skutečná, původně neexistovala jako obytný dům. Když se stala populární díky příběhům o Sherlocku Holmesovi, byla přestavěna a slouží jako muzeum, které reprezentuje prostředí a životní styl, jaký by měl fiktivní Sherlock Holmes.

The London Dungeon
 

The London Dungeon

The London Dungeon je jedinečná atrakce, která vás zavede do nejtemnějších koutů londýnské historie. Prožijte napínavou interaktivní prohlídku s hereckými výkony, speciálními efekty a 360° kulisy. Navštivte vězení, kde byli drženi nejznámější vězni, projděte se temnými uličkami Whitechapelu za Jackem Rozparovačem a ochutnejte atmosféru Velkého požáru Londýna. Vstupte do světa hrůzy a adrenalinu s The London Dungeon!

Hampton Court Palace
 

Hampton Court Palace

Hampton Court Palace je královský palác v Londýně, který byl postaven v 16. století. Navštivte tento historický palác a projděte se krásnou zahradou plnou květin a soch. Uvidíte nádherné fresky a fresky na stěnách a stropě. Vstupné se platí, ale stojí to za to. Vstupenky můžete koupit online nebo na místě. Určitě nevynechejte tuto krásnou památku při návštěvě Londýna.

Královská greenwichská observatoř
 

Královská greenwichská observatoř

Královská greenwichská observatoř je jednou z nejznámějších atrakcí Londýna. Nachází se na vrcholu kopce, odkud se nabízí nádherný výhled na město. V této historické observatoři se nachází nejen astronomické muzeum, ale také slavný nultý poledník, kterým prochází Greenwichský poledník. Pro milovníky astronomie a historie je to skvělé místo k návštěvě a objevování tajů vesmíru.

Madame Tussauds London
 

Madame Tussauds London

Madame Tussauds London je slavné voskové muzeum. Muzeum je známé svými realistickými voskovými figurínami osobností z celého světa, včetně historických postav, hollywoodských hvězd, hudebníků, politiků, sportovců a dalších význačných osobností. Toto muzeum bylo založeno v 19. století Marie Tussaudovou, francouzskou umělkyní a výrobkyní voskových soch, která vytvořila první voskové figury v roce 1777. Madame Tussauds London je jedním z mnoha Madame Tussauds muzeí po celém světě, ale je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších.

Richmond Park v Londýně
 

Richmond Park

Richmond Park je největší královský park v Londýně a nabízí úchvatné výhledy na město. Tento park je také domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně jelenů, kteří se volně pohybují po parku. Pro milovníky přírody a procházek je Richmond Park ideálním místem pro relaxaci a odpočinek od ruchu města.

Regent Street v Londýně
 

Regent Street

Regent Street je prestižní nákupní třída v centrálním Londýně. Je to jedna z nejznámějších a nejvyhlášenějších nákupních destinací v Londýně, známá pro své luxusní butiky, módní značky, obchody, restaurace a architekturu.

SOHO v Londýně
 

SOHO

Soho je čtvrť v centrálním Londýně, známá pro svou bohatou historii, kulturu, noční život, umění a rozmanitost. Nachází se mezi oblastmi West End, Covent Garden, Fitzrovia, a Chinatown. Soho je proslulé svým rušným nočním životem, s množstvím barů, nočních klubů, restaurací a kabaretů. Je to oblíbené místo pro večerní zábavu, divadla a koncerty. Najdete tu také spoustu All You Can Eat podniků.

Covent Garden v Londýně
 

Covent Garden

Covent Garden Market je ikonický trh v Covent Garden, centrální londýnské čtvrti. Tento historický trh má kořeny sahající až do 17. století a je známý pro svou rozmanitost, zábavu a uměleckou atmosféru. Navštěvován je jak místními obyvateli, tak turisty, kteří sem přicházejí za nákupy, stravováním a kulturními zážitky. Trh nabízí širokou škálu produktů a služeb. Od čerstvých potravin, květin, oblečení, šperků po tradiční i moderní umělecká díla a suvenýry. V okolí najdete také mnoho obchodů, restaurací, kaváren a barů.

Borough Market v Londýně
 

Borough Market

Borough Market je populární trh v Londýně, známý svou bohatou historií a výběrem kvalitních potravin. Nachází se v jižní části Londýna v oblasti Southwark u řeky Temže. Trh je proslulý svou širokou škálou čerstvých potravin, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, maso, ryby, sýry a mnoho dalšího. Lokální a regionální producenti zde nabízejí tradiční britské speciality a další lahůdky. Atmosféra na trhu je živá a přívětivá, a navštěvníci zde mohou ochutnat různorodá jídla a nápoje. Tento trh je vyhledávaným místem pro milovníky kvalitního jídla a gastronomie.

Abbey Road v  Londýně
 

Abbey Road

Abbey Road je slavná ulice v severním Londýně v čtvrti St John's Wood, známá především díky legendární nahrávací společnosti EMI Studios, dříve známé jako Abbey Road Studios, která se nachází na této ulici. Je to jedna z nejslavnějších hudebních studií na světě a ikonické místo, kde byla nahrána většina skladeb legendární britské skupiny The Beatles. Album "Abbey Road" od The Beatles, vydané v roce 1969, obsahuje slavný obal, na kterém členové skupiny přecházejí přes přechod na Abbey Road. Fanoušci sem často přicházejí, aby si udělali fotografii, kde přechází přes přechod, jako na slavném obalu alba.

Royal Air Force Museum v Londýně
 

Royal Air Force Museum

Royal Air Force Museum v Londýně je význačnou institucí věnovanou historii britského královského letectva (RAF). Otevřeno bylo v roce 1972 a vstupné je zdarma. Muzeum nabízí rozsáhlé sbírky, včetně historických letadel, výzbroje, dokumentů a fotografií, které mapují vývoj letectví od jeho počátků až do současnosti. Jedním z nezbytných prvků muzea jsou význačné letouny, jako jsou Supermarine Spitfire, Hawker Hurricane, Avro Lancaster a další.

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Londýn s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz