Londýn

8 míst, co vidět v Londýnu

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Londýnu.

8 míst, co musíš vidět v Londýnu

 

Tower Bridge

Zvedací most na řece Temži je jedním ze symbolů Londýna. Tower Bridge byl slavnostně otevřen dne 30. června 1894. Most se nachází hned vedle pevnosti Tower, díky které také získal tento most svůj název.

 

Buckingham Palace

Palác slouží jako sídlo britské královské rodiny. Palác byl postaven v 17. století pro vévodu z Buckinghamu. Každý druhý den se zde konají výměny stráží. Pokud je královna doma, je nad palácem vyvěšená britská vlajka.

 

Big Ben

Nejslavnější hodiny na světě jsou součástí Westminsterského paláce u řeky Temže. Big Ben byl postaven v roce 1859 a od roku 2012 se Big Ben přejmenoval na Elizabeth Tower, na počest 60-ti leté vlády královny Alžběty.

 

London Eye

Na jižním nábřeží řeky Temže stojí největší vyhlídkové kolo v Evropě. Londýnské oko má 32 kabinek, každá kabinka reprezentuje jednu z 32 čtvrtí Londýna. Kolo bylo slavnostně otevřeno 31. prosince 1999 na oslavu nového tisíciletí.

 

Hyde Park

Hyde park je největší park v Londýně, kam chodí místní a turisté relaxovat. Druhá část parku navazuje na Kesingtonské zahrady s palácem. Uprostřed Hyde parku najdete jezero Serpentine a památník princezny Diany.

 

St Paul´s Cathedral

Katedrála svatého Pavla byla postavena v 17. století v renesančním a barokním stylu. Kupole se stala dominantou celé londýnské části City. Konala se zde svatba prince Charlese a Diany nebo smuteční obřad za oběti z 11. září 2001.

 

Trafalgar Square

Trafalgarské náměstí je známé náměstí v centru Londýna. Ve středu náměstí se nachází Nelsonův sloup, který slouží jako památník vítězné bitvy u Trafalgaru v roce 1805. Na náměstí je také Londýnská galerie umění, na některé výstavy je vstup zdarma.

 

Tower

Vedle Tower Bridge u řeky Temže stojí pevnost Tower, která je označována jako nejstrašidelnější místo Anglie. Pevnost byla postavena v 11. století na obranu města, poté sloužila jako vězení a popraviště. Strážci a obyvateli hradu jsou tzv. Beefeateři.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz