pohled na řeku v Newcastle

Počasí Newcastle - všechny informace

Zjistěte vše o počasí v Newcastlu. Plánujete cestu do tohoto města? Připravte se a buďte informovaní o typickém počasí.

Počasí v Newcastle

Pokud plánujete cestu do města Newcastle, je důležité být informovaný o místním počasí. Newcastle, které se nachází na východním pobřeží Austrálie, má pro každý měsíc v průměru odlišné klimatické podmínky. Zde je přehled o očekávaných teplotách, srážkách a rychlosti větru během roku, který vám pomůže připravit se na vaši cestu.

Kdy vyrazit do Newcastlu

Pokud plánujete cestu do města Newcastle, je dobré být připraven na chladnější počasí většinu roku. Průměrná běžná teplota v lednu dosahuje pouze 6 °C přes den a 2 °C v noci. Velmi vysoké jsou i rychlosti větru, které v lednu dosahují průměrné rychlosti 31 km/h. Sataženým pláštěnkou by vás měly ochránit i srážky, které v lednu dosahují až 58 mm. V létě se teploty mírně zvyšují, obvykle se pohybují okolo 19 °C přes den a 11 °C v noci v červencových měsících. I v létě byste se však měli připravit na shon a různé přeháňky, průměrné srážky v srpnu dosahují až 71 mm.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Newcastlu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte do Newcastle v lednu, očekávejte chladné počasí. Běžná denní teplota dosahuje 6 °C, ale v nejteplejších dnech může stoupnout až na 11 °C. V noci pak bývá asi 2 °C. Rychlost větru v tento měsíc dosahuje průměru 31 km/h a srážky se pohybují kolem 58 mm. Doporučujeme tedy oblečení na vrstvy a připravit se na možné deštivé počasí.

Počasí únor

Pokud se chystáte navštívit Newcastle v únoru, počítejte s běžnou teplotou přes den okolo 7 °C a běžnou teplotou přes noc okolo 2 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 12 °C. Srážky během tohoto měsíce dosahují průměru 48 mm, což je o něco méně než v předchozím měsíci. Průměrná rychlost větru je zhruba 30 km/h. Může se tedy zdát, že vítr je trochu silnější než v předchozím měsíci. S sebou proto určitě vezměte teplejší oblečení a připravte se na proměnlivé počasí.

Počasí březen

Pokud se chystáš na cestu do Newcastle v březnu, můžeš očekávat pohodlné počasí s běžnou teplotou přes den okolo 9 °C a běžnou teplotou přes noc kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru se zhruba pohybuje kolem 27 km/h a srážky činí 51 mm. Pokud tě zajímají teplejší dny, můžeš se těšit na průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 15 °C.

Počasí duben

Pokud se chystáte cestovat do Newcastle v dubnu, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 11 °C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 18 °C, přes noc se očekává kolem 4 °C. Rychlost větru je nižší než v předchozích měsících a činí průměrně 22 km/h. Pokud jde o srážky, ty činí asi 62 mm. Pamatujte, že v Newcastle se počasí může rapidně měnit, takže se raději připravte na všechny případy.

Počasí květen

Pokud plánujete návštěvu Newcastle v květnu, můžete očekávat příjemné počasí. Průměrná teplota přes den činí 14 °C, s průměrnou teplotou nejteplejších dnů kolem 21 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C. Můžete se také těšit na podstatně nižší průměrnou rychlost větru než v lednu: 19 km/h. Ačkoli květen patří mezi měsíce s nižšími srážkami, počítejte s řádově 58 mm srážek. Nezapomeňte si tedy přibalit deštník do zavazadla.

Počasí červen

Červen je v Newcastle teplejším měsícem s průměrnou teplotou přes den 17 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrně až 23 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru je 17 km/h a srážky činí 67 mm. Pokud plánujete cestu do Newcastle právě v červnu, nepřehánějte s oblečením, ale nezapomeňte na košile se krátkým rukávem a nezapomínejte na deštník nebo pláštěnku, protože srážky se mohou vyskytnout častěji než v předchozích měsících.

Počasí červenec

Červenec je v Newcastle obvykle slunečný a teploty se pohybují kolem 19 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrně až 25 °C. Běžná teplota přes noc činí 11 °C. Průměrná rychlost větru se v červenci pohybuje kolem 17 km/h a srážky dosahují 66 mm. Pokud patříte mezi milovníky teplého počasí, červenec v Newcastle vám určitě zpříjemní pobyt. Nezapomeňte však přibalit i lehčí oblečení na procházky a výlety. Červencové počasí v Newcastle nabízí dostatek slunce a příjemně teplé teploty v průměru kolem 19 °C.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do Newcastle v srpnu, berte v úvahu, že běžná teplota přes den bývá 19 °C a běžná teplota přes noc klesá na 11 °C. Nicméně v nejteplejší dny srpna se očekává průměrná teplota až 25 °C. Rychlost větru bývá v průměru 18 km/h a srážky dosahují průměrného množství 71 mm. Pokud tedy plánujete cestu do Newcastle v srpnu, připravte se na teploty kolem 20 °C s možností deště.

Počasí září

Září v Newcastle nabízí příjemné počasí, kdy běžná teplota přes den dosahuje 16 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech stoupá na 23 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 9 °C. Rychlost větru se zvyšuje na 20 km/h, což může být nevýhodou pro plánované aktivity venku. Srážek v září je průměrně 53 mm, což by mohlo být pro někoho obtížné. Celkově vzato, září by mohlo být dobrou dobou k návštěvě Newcastle, i když by mohlo být lepší přinést si s sebou nepromokavý oblečení.

Počasí říjen

Pokud se chystáte v říjnu do Newcastle, připravte se na typické počasí této sezóny. Běžná teplota přes den v říjnu je 13 °C a v noci se snižuje na 7°C. Průměrná rychlost větru dosahuje 24 km/h. Pokud vás bude trápit déšť, tak v říjnu padne 62 mm srážek. Doporučujeme proto vzít si s sebou teplejší oblečení a deštník.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Newcastle v listopadu, počítejte s chladným počasím. Běžná teplota přes den je pouze 9 °C, přičemž průměrná teplota v nejteplejších dnech nedosahuje víc než 14 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 4 °C, takže si určitě přibalte teplé oblečení. Průměrná rychlost větru v listopadu je 27 km/h a srážky činí 59 mm. Nezapomeňte tedy na deštník a větrovku.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do Newcastle v prosinci, berte na vědomí, že běžná teplota přes den se pohybuje kolem 7 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 28 km/h. Běžná teplota přes noc klesá na 2 °C. Dočkáte se průměrných srážek 59 mm. Proto se určitě nezapomeňte obléct do teplého oblečení, když se vydáte prozkoumat město. Prosinec je v Newcastle poměrně chladný a větrný měsíc. Budete si muset zabalit nejen svetr, ale také bundu a čepici, abyste zůstali teplí a suchí v případě deště. Navzdory chladnému počasí však můžete stále objevovat krásy města a užívat si vánoční atmosféru.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Newcastle, jste na správném místě. Na následujícím grafu si můžete prohlédnout denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud byste rádi podrobnější informace, jako je východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do živého Newcastlu ve Spojeném království? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 2 °C
Únor
7 °C 2 °C
Březen
9 °C 3 °C
Duben
11 °C 4 °C
Květen
14 °C 6 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
19 °C 11 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
16 °C 9 °C
Říjen
13 °C 7 °C
Listopad
9 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Newcastlu

Pokud plánujete návštěvu města Newcastle, nejlepší období na cestu jsou měsíce od května do září. V tomto období jsou běžné teploty přes den příjemných 14 až 19 °C a srážky se pohybují kolem 60 mm. Navíc se rychlost větru v průměru snižuje a činí asi 18-20 km/h. V letních měsících je také běžná teplota přes noc nad 10 °C, což znamená, že se můžete těšit na příjemné večery venku. Pokud však preferujete mírnější počasí, můžete zvážit návštěvu v březnu nebo říjnu, kdy jsou teploty stále příjemné, ale srážky a rychlost větru se vyskytují více.

Jaké je počasí v Newcastle během léta?

Během letních měsíců v Newcastle můžete očekávat příjemné teploty. V červnu a červenci bývá běžná teplota přes den kolem 19°C, zatímco v srpnu a září se snižuje na 16°C. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, kdy můžete zažít průměrné teploty kolem 24°C. I když jsou teploty v létě příjemné, stále se může vyskytnout srážkové období, zejména v červnu a srpnu, kdy průměrné srážky překračují 65 mm. Rychlost větru se během letních měsíců snižuje na průměrnou rychlost 17-18 km/h. Ať už plánujete výlet do Newcastle na začátku nebo na konci léta, je vhodné se připravit na menší srážky a občasné větrné podmínky.

Jaké je počasí v Newcastle během zimy?

Pokud plánujete cestovat do Newcastlu během zimy, měli byste být připraveni na chladné počasí. V lednu a v únoru se pohybuje běžná teplota přes den kolem 6-7 °C s průměrnou rychlostí větru 30-31 km/h a srážkami okolo 50-60 mm. Běžná teplota přes noc klesá na 2 °C a v únoru a březnu srážky mírně klesají. Je důležité se oblékat v teple, protože chladný vítr může v zimě být velmi pronikavý.

Jaké jsou průměrné srážky v lednu v Newcastle?

V lednu je průměrná srážková aktivita 58 mm.

Jaká je průměrná teplota nejteplejších dnů v dubnu v Newcastle?

V dubnu jsou průměrné teploty nejteplejších dnů 18 °C.

Kolik je průměrná rychlost větru v listopadu v Newcastle?

V listopadu je průměrná rychlost větru 27 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz