Antigua - Port of St. John's in Antigua

Antigua průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Antigua

Antigua je ostrovní ráj ležící v Karibiku a známý svou hlavním městem St. John's. Toto půvabné město přitahuje návštěvníky svými bílými písčitými plážemi, křišťálově čistým mořem a exotickou faunou a flórou. Prozkoumejte fascinující historii města ve městě St. John's a okolních pevnostech či zříceninách. Vychutnejte si zdejší gastronomii, živou hudební scénu a přátelskou atmosféru. Navštivte rybářskou vesnici English Harbour a během své návštěvy nezapomeňte ochutnat místní karibské speciality.

Severní Amerika
Antigua a BarbudaAntigua a Barbuda

Co vidět

1750 COURTHOUSE IS THE OLDEST BUILDING IN ST. JOHN’S STILL IN USE; NOW SERVES AS ANTIGUA MUSEUM
 

Museum of Antigua and Barbuda

Muzeum Antiguy a Barbudy představuje historii ostrova od prvních osadníků až po současnost. Zdejší expozice ukazuje návštěvníkům bohatou kulturu, zvyky a tradice ostrovanů. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí nádherný výhled na okolí. Pro vstup do muzea se platí symbolická částka, která je však investována do udržování této důležité kulturní památky.

Fort James in St. John's, Antigua
 

Fort James

Fort James je historická pevnost na Antigui, která sloužila k ochraně ostrova před útoky nepřátel. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří si mohou prohlédnout zbytky pevnosti a užít si krásný výhled na moře. Navštivte Fort James a prožijte nezapomenutelný zážitek z historie a krásné přírody.

St. John's Cathedral
 

St. John's Cathedral

Katedrála svatého Jana v Antigue je jednou z nejvýznamnějších památek v západním Karibiku. Postavena byla v 17. století a dodnes se v ní konají bohoslužby. Návštěvníci zde mohou obdivovat nádhernou architekturu, bohatě zdobené interiéry a umělecká díla. Katedrála sv. Jana je nejen duchovním centrem Antiguy, ale také jednou z nejkrásnějších staveb v regionu.

wikimedia.org
 

Nelson's Dockyard

Nelsonův dok je historická námořní základna v Antigui, kterou využívali britští námořníci. Dnes se zde nachází muzeum, restaurace a butiky. Výhled na přístav a okolní ostrovy je nádherný. Pro milovníky historie a námořnictví je toto místo nevynechatelné. Navštivte Nelsonův dok a ponořte se do atmosféry koloniální éry Karibiku.

Fort James near St. John's, Antigua, dates from 1739.
 

Fort James Beach

Pláž Fort James se nachází na západním pobřeží Antiguy. Její bílý písek a tyrkysové vody jsou ideální pro koupání a opalování. Navštivte nedalekou pevnost, která sloužila k ochraně ostrova před útoky nepřátel. Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, jsou k dispozici vodní sporty. Užijte si tropického ráje na pláži Fort James.

Galleon Beach
 

Galleon Beach

Galleon Beach na Antigui je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu města a užít si klidnou pláž s tyrkysovým mořem. Tento úchvatný pobřežní pruh nabízí nádherné výhledy na okolní zelené kopce a krásné slunce. Vychutnejte si sluneční paprsky a osvěžující nápoje v tropickém prostředí Galleon Beach a užijte si dokonalou dovolenou na Karibiku.

Antigua - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7585 km
Nejbližší letiště ANU
7 km od centra
Přímý let
~ 8h 56min
Antigua a Barbuda Antigua a Barbuda
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
ANU
Antigua - Port of St. John's in Antigua
Antigua - Port of St. John's in Antigua1750 COURTHOUSE IS THE OLDEST BUILDING IN ST. JOHN’S STILL IN USE; NOW SERVES AS ANTIGUA MUSEUMFort James in St. John's, AntiguaSt. John's Cathedralwikimedia.orgFort James near St. John's, Antigua, dates from 1739.Galleon BeachDow's Hill Interpretation CentreLoděnice na AntiguiStingray City AntiguaAntiguaCarlisle Bay Antiguawikimedia.org

Počasí jaro

Březen
Max: 25 °C
Min: 24 °C
Duben
Max: 26 °C
Min: 25 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 26 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 26 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 26 °C
Srpen
Max: 28 °C
Min: 27 °C

Počasí podzim

Září
Max: 28 °C
Min: 27 °C
Říjen
Max: 28 °C
Min: 27 °C
Listopad
Max: 27 °C
Min: 26 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 26 °C
Min: 25 °C
Leden
Max: 25 °C
Min: 24 °C
Únor
Max: 25 °C
Min: 24 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz