Počasí Kodaň - všechny informace

Plánujete výlet do Kodaně? Zjistěte veškeré informace o typickém místním počasí.

Počasí v Kodani

Pokud plánujete cestu do Kodaně, podívejte se, jaké počasí vás v této dánské metropoli čeká. Počasí zde závisí na ročním období, přinášíme vám proto přehled počasí v Kodani během celého roku, abyste se mohli lépe připravit na vaši cestu.

Kdy vyrazit do Kodaně

Pokud se chystáte letět do Kodaně, čekejte proměnlivé počasí během celého roku. V lednu, únoru a prosinci může být chladno s teplotami kolem 3-4 °C během dne a pod nulou v noci. Bývají také vyšší srážky, kolem 50 mm. V březnu a dubnu se teploty postupně zvyšují, a v květnu dosahují příjemných 16 °C během dne. Nejlepší počasí můžete zažít v červnu, kdy teploty dosahují až 25 °C a noci bývají příjemně teplé.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Kodaně? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Kodaně v lednu, mějte na paměti, že bude poměrně chladno. Běžná denní teplota činí 3 °C, přičemž průměrná teplota v nejteplejší dny se pohybuje kolem 7 °C. Během noci se ochladí na -1 °C. Můžete se setkat s vysokou rychlostí větru, která dosahuje průměrně 29 km/h. Ohledně srážek, napadne tu kolem 51 mm. Doporučujeme se teple obléci a vzít si případně i deštník.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Kodaně v únoru, bude tam průměrná teplota přes den 3 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech 9 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem -1 °C. Průměrná rychlost větru činí 29 km/h a srážky jsou kolem 39 mm. Doporučujeme si na cestu připravit dostatečně teplé oblečení a vhodnou obuv.

Počasí březen

Pokud plánujete navštívit Kodaň v březnu, můžete očekávat příjemné počasí, abyste si mohli užít procházky městem, ale stále chladné noci. Průměrná teplota během dne je 7°C a běžná teplota přes noc je 0°C. Průměrná rychlost větru je 26 km/h, což může pocitovou teplotu snížit, takže si s sebou vezměte vhodné oblečení. Srážky jsou přibližně 38 mm. Pokud se rozhodnete jet do Kodaně v březnu, nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení na různé teplotní výkyvy a deštník na případné deště.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit Kodaň v dubnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 12 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 3 °C. V nejteplejší dny se mohou teploty vyšplhat až na 20 °C, což je ideální pro procházky městem. Rychlost větru se zklidní na průměrných 20 km/h a srážky budou na úrovni 33 mm. Připravte si tedy teplejší oblečení, ale nezapomeňte ani na něco lehčího pro slunné dny.

Počasí květen

V květnu je skvělá doba pro návštěvu Kodaně. Běžná teplota přes den dosahuje 16 °C a v nejteplejších dnech až 23 °C. Noci jsou stále ještě chladnější, ale běžná teplota přes noc se zvyšuje na 6 °C. V Kodani během května spadne okolo 45 mm srážek. 

Počasí červen

Pokud plánujete návštěvu Kodaně v červnu, běžná teplota přes den činí 19 °C, ale může dosáhnout až 25 °C v  nejteplejších dnech. Běžná teplota přes noc je 4 °C. Průměrná rychlost větru se v červnu pohybuje kolem 18 km/h. Červen je také poměrně deštivým měsícem, s průměrnými srážkami dosahujícími 58 mm. 

Počasí červenec

Pokud plánujete cestu do Kodaně v červenci, průměrná teplota přes den dosahuje 21 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 27 °C. Běžná teplota přes noc se drží na 12 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 17 km/h, takže byste měli být připraveni na trochu větrnější počasí. Srážky během července dosahují 60 mm, což znamená, že můžete očekávat občasný déšť. Celkově je ale návštěva Kodaně v červenci ideální.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do Kodaně v srpnu, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 21 °C, přičemž v nejteplejších dnech může teplota dosáhnout až 28 °C. Očekávat můžete také noční teploty kolem 12 °C. Rychlost větru se běžně pohybuje kolem 18 km/h a srážky se očekávají v množství kolem 55 mm. Srpen je tak celkově také ideálním měsícem k návštěve dánské metropole.

Počasí září

Pokud se chystáte do Kodaně v září, očekávejte teploty kolem 18 °C přes den a průměrně 23 °C v nejteplejší dny. Na noc se teplota ustálí na příjemných 10 °C. V září napadne poměrně málo srážek, průměrně 43 mm za měsíc. Průměrná rychlost větru se během září zvyšuje na 20 km/h. Září je tak stále ideálním měsícem k návštěve Kodaně.

Počasí říjen

Pokud se chystáte do Kodaně v říjnu, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 13 °C a průměrnou rychlostí větru 22 km/h. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na průměrných 19 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C. Očekávej průměrné srážky 50 mm. Pokud se chystáte do Kodaň v říjnu, nezapomeňte si sbalit teplejší oblečení a připravte se na silnější vítr.

Počasí listopad

Listopad v Kodani bývá chladný, s průměrnou denní teplotou kolem 7 °C a noční teplotou 3 °C. V nejteplejších dnech se teploty vyšplhají na 13 °C. Rychlost větru je však v listopadu poměrně vysoká, s průměrem 25 km/h. Srážky se pohybují kolem 45 mm. Pro cestování do Kodaně v listopadu si připravte dostatečné teplé oblečení a nepromokavou obuv.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte do Kodaně v prosinci, průměrná teplota přes den dosahuje pouze k 4 °C a v noci může klesnout až k -1 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 27 km/h, očekávejte proto silnější vítr. Srážky dosahují 54 mm, takže je také dobré si vzít deštník nebo nepromokavou bundu. Navštěva Kodaně v prosinci může být krásná, ale pamatujte na to, že je to nejchladnější měsíc v roce, takže si připravte vhodné vybavení.

Aktuální počasí

Pokud se zajímáte o aktuální počasí v Kodani, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud chcete podrobnější informace, jako jsou východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek níže.

Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestovat do elegantní Kodaně v Dánsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C -1 °C
Únor
3 °C -1 °C
Březen
7 °C 0 °C
Duben
12 °C 3 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
19 °C 9 °C
Červenec
21 °C 12 °C
Srpen
21 °C 12 °C
Září
18 °C 10 °C
Říjen
13 °C 6 °C
Listopad
7 °C 3 °C
Prosinec
4 °C 0 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Kodaně

Pro návštěvu Kodaně je nejlepší období od května do září. V těchto měsících se očekávají nejvyšší teploty, které dosahují v průměru až 23 °C v květnu a září. Navíc v těchto měsících jsou srážky a větrnostní podmínky mírnější, což je vhodné pro procházky po městě.

Jaké je počasí v Kodani během léta?

Pokud plánujete cestu do Kodaně během léta, můžete se těšit na příjemné teploty, kdy průměrná denní teplota v červenci a srpnu dosahuje 21 °C. Nejtepleji bývá v červnu a červenci, kdy průměrná teplota v nejteplejších dnech stoupá na 25 až 27 °C. Během letních měsíců se také zvyšuje pravděpodobnost srážek, které mohou dosáhnout až 60 mm za měsíc. Přestože rychlost větru se během léta mírně zvyšuje na průměrných 17 až 18 km/h, stále je však na umírněné úrovni. Při plánování výletu do Kodaně, nezapomeňte vzít s sebou i něco na sebe pro případné ochlazení v noci, kdy teplota klesá na průměrných 10 až 12 °C.

Jaké je počasí v Kodani během zimy?

Během zimy je v Kodani běžná teplota přes den okolo 3°C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 7°C. Běžná teplota přes noc v lednu klesá až na -1°C. V lednu je také průměrná rychlost větru 29 km/h a srážková aktivita dosahuje 51 mm. Pokud cestujete do Kodaně během zimy, počítejte s chladným a deštivým obdobím. Doporučujeme teplé oblečení a kvalitní nepromokavou bundu.

Jaké jsou průměrné teploty v lednu a únoru v Kodani?

Běžná teplota přes den v lednu a únoru se pohybuje kolem 3°C, zatímco průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 9°C. Běžná teplota přes noc je v lednu průměrně -1°C a v únoru -1°C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz