Kodan - Nyhavn

Letenky do Kodaně

Hledáte levné letenky do Kodaně? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Kodaň

Zaleťte si levně do Kodaně. Zpátečky do Kodaně pořídíte levně i jen na prodloužený víkend. Letenky na Kodaně seženete z Prahy s leteckou společností Ryanair, Eurowings nebo ČSA. Levné letenky pořídíte z Prahy od 892 Kč. Využijte vyhledávač letenek, který Vám umožní hledat termíny s nejlevnější cenou. 

Optimální doba na zakoupení letenky do Kodaně je na letní sezónu cca 120 dní před odletem. Pokud poletíte mimo sezónu, lze zakoupit letenky v akci i měsíc před odletem. Do Kodaně lze letět celoročně, nejpříznivější teploty jsou od května do listopadu.

Evropa
DánskoDánsko
👀 Památky
🏛️ Architektura
🍸 Noční život
☕ Kavárny

Stručně a jasně

Stát
Dánsko
Letiště
1 letiště (CPH)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Kodaň.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 4min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Copenhagen Kastrup Airport se nachází 8 km od centra města Kodaň.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Kodaň od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Kodaň je letiště Copenhagen Kastrup Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Copenhagen Kastrup Airport (CPH)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Kodaň je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Kodaň

Letiště v Kodani se nazývá Kodaň Kastrup. Jedná se o mezinárodní a jedno znejmodernějších letišť v Evropě. Nachází se 8 km jižně od centra Kodaně na ostrově Amager a přes most jste za 10 minut ve švédském Malmo.

Doprava z/na letiště Kodaň CPH

 • Metro (M2)

  Jezdí každých 10 min.


  ~ 15 min
  36 kr.
 • Vlak (29)

  Jezdí každých 20 minut na hlavní nádraží.


  ~ 12 min
  45 kr.
  Rezervace online

Co vidět v Kodani

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 26 míst, co vidět v Kodani .

 • kodaňské nábřeží
   

  Nyhavn

  Nyhavn je ikonickým a malebným nábřežím v Kodani. Nachází se v centru města a je proslulé svými pestrými barevnými domy, které dodávají tomuto místu nezapomenutelný vizuální ráz. Tento okouzlující přístav byl původně založen v 17. století a během své historie sloužil jako centrum námořního obchodu. Dnes je Nyhavn oblíbeným turistickým cílem, kde návštěvníci mohou procházet uličkami s tradičními hospůdkami, restauracemi a obchody s dánskými suvenýry. Během návštěvy Nyhavnu můžete posedět u vody, vychutnat si místní kuchyni a pozorovat lodě, které kotví v přístavu.

 • socha malé mořské víly v Kodani
   

  Malá mořská víla

  Malá mořská víla (Den Lille Havfrue) je symbolickou sochou v Kodani. Vytvořil ji sochař Edvard Eriksen a odhalena byla v roce 1913. Tato socha je inspirována pohádkou Hanse Christiana Andersena o mladé mořské víle, která se zamiluje do prince.Socha Malé mořské víly sedící na balvanu u pobřeží Kodaně je populární turistickou atrakcí. Její elegantní a dojímavá podoba přitahuje návštěvníky z celého světa.

 • pěší nákupní zóna v Kodani
   

  Strøget

  Strøget je slavná nákupní ulice v centru Kodaně. Jedná se o jednu z nejdelších pěších nákupních ulic v Evropě, rozkládající se přes více než jeden kilometr. Tato ulice je známá svou pestrou nabídkou obchodů, butiků, restaurací, kaváren a uměleckých galerií. Strøget je magnetem pro milovníky módy, kteří sem přicházejí prozkoumat široký výběr značek od luxusních až po místní dánské designéry. Kromě nákupů nabízí Strøget také pouliční umění a hudbu, což vytváří živou atmosféru.

 • přístav v Kodani
   

  Langelinie

  Langelinie je nábřeží v Kodani, Dánsku, které se nachází u přístavu a nabízí úchvatný výhled na moře a okolní krajinu. Je to oblíbené místo pro procházky, odpočinek a relaxaci, zejména díky malebnému prostředí a blízkosti k Malé mořské víle, ikonické soše inspirované pohádkou Hanse Christiana Andersena. Také na Langelinie najdete několik dalších zajímavostí, jako je například křižník Georg Stage, který slouží jako škola pro námořníky. Kromě toho je zde oblíbené místo pro pikniky a setkání s přáteli s výhledem na přístav a moře.

 • bývalý královský palác v Kodani
   

  Christiansborg

  Christiansborg je význačným dánským palácem, který se nachází v Kodani. Je to komplex budov, který slouží jako centrální sídlo dánského parlamentu, vlády a královské rodiny. V minulosti to bylo centrum moci pro dánské krále. Palác je postaven na ostrově Slotsholmen, což je centrální ostrov v Kodani. Je charakterizován architektonickým smíšením historických stylů, které odrážejí dlouhou historii budovy. V areálu najdeme Královskou kapli, Královskou knihovnu, parlamentní budovu a královské apartmány. Christiansborg je otevřen veřejnosti a návštěvníci mohou prohlédnout některé části paláce, včetně impozantní Královské knihovny a reprezentačních prostorů.

Počasí v Kodani

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Kodaň

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz