Manila

Manila průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Manila

Manila je rušné a živé hlavní město Filipín, ležící na pobřeží zálivu Manila. Zdejší atmosféra plná energie a bohatá historie překvapí každého návštěvníka. Prozkoumejte Intramuros, starou část Manily, která je obklopena hradbami a nabízí koloniální architekturu ze španělské éry. Navštivte Rizal Park, věnovaný národnímu hrdinovi Dr. José Rizalovi, a prohlédněte si impozantní chrám San Agustín. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, která vás dovede k pravým filipínským chutím a tradicím.

Asie
FilipínyFilipíny

Co vidět

A picture of Manila Cathedral before sundown.
 

Manila Cathedral

Manilská katedrála je jednou z nejvýznamnějších památek v Manile. Postavena byla v 16. století a několikrát byla zničena při přírodních katastrofách a válečných konfliktech. Dnes je to nádherná stavba v barokním stylu, která láká návštěvníky z celého světa. Nezapomeňte navštívit katedrálu během oslav Velikonoc, kdy je vyzdobena květinami a slavnostně osvětlena.

Dancing Rings, "Ang Pagbabago: Peace-Love" (Jose F. Datuin, Rizal Park, Manila) Artworks in the Park (Replica of the same sculpture that won 1st…
 

Luneta

Luneta, také známá jako Rizal Park, je největší park v Manile. Park je pojmenován po národním hrdinovi Jose Rizalovi a je oblíbeným místem pro pikniky, procházky a sportovní aktivity. V parku se nachází mnoho historických památek, jako například památník Rizala a fontána. Navštivte Lunetu a užijte si krásný výhled na zátoku Manila Bay a okolní město.

Oceanarium at Manila Ocean Park, Philippines
 

Manila Ocean Park

Manila Ocean Park je největší akvárium na Filipínách, které nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět více než 14 000 mořských živočichů z celého světa. Kromě toho můžete navštívit akvárium s žraloky, oceánský prales, vodopády a mnoho dalších atrakcí. Navštivte Manila Ocean Park a prožijte nezapomenutelné dobrodružství v srdci Manily.

Iglesia parroquial del barrio de Binondo, Manila, en la revista española El Museo Universal.
 

Binondo Church

Kostel Binondo je nejstarší kostel v Manile a je známý svou historií a architekturou. Stavba byla postavena v roce 1596 a přestavěna v 1852. Kostel je považován za důležité místo pro filipínské katolíky a je často navštěvován turisty. Uvnitř kostela najdete mnoho uměleckých děl, včetně soch a obrazů. Navštivte tento historický kostel a ochutnejte kousek filipínské kultury.

Photos of the National Art Gallery of the National Museum of the Philippines[1][2] the Old Congress Building, Manila, the galleries ground floor of paintings, reliefs and sculptures, inter alia.
 

National Museum of Fine Arts

Národní muzeum výtvarných umění v Manile je skvělým místem pro milovníky umění. Muzeum hostí rozsáhlou sbírku filipínského umění od koloniální doby až po současnost. Mezi nejvýznamnější exponáty patří obrazy od slavných filipínských malířů. Navštivte toto muzeum a objevte krásu filipínského umění!

San Agustin Church facade
 

Kostel svatého Augustina

Kostel svatého Augustina v Manile je nejstarší dochovaný kostel na Filipínách. Postaven byl v roce 1571, a to jako součást španělské koloniální architektury. Interiér kostela zdobí mnoho uměleckých děl, včetně fresky na stropě. Kostel je nejen náboženským centrem, ale i kulturní památkou, kterou by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Manily.

Manila - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 9904 km
Nejbližší letiště MNL
10 km od centra
Přímý let
~ 11h 35min
Filipíny Filipíny
Časový posun proti ČR
+6h
Obsluhující letiště
MNL
Manila
ManilaA picture of Manila Cathedral before sundown.Dancing Rings, "Ang Pagbabago: Peace-Love" (Jose F. Datuin, Rizal Park, Manila) Artworks in the Park (Replica of the same sculpture that won 1st…Oceanarium at Manila Ocean Park, PhilippinesIglesia parroquial del barrio de Binondo, Manila, en la revista española El Museo Universal.Photos of the National Art Gallery of the National Museum of the Philippines[1][2] the Old Congress Building, Manila, the galleries ground floor of paintings, reliefs and sculptures, inter alia.San Agustin Church facadePaco ParkSign at Museo Pambata children's museum, entrance — located on Roxas Boulevard in the Ermita District of Manila. Philippine National Museum in Manila, PhilippinesBahay Tsinoy in Manila, PhilippinesMasjid Al-DahabTop view of the Main Theater of the Cultural Center of the PHilippines (CCP) along Roxas Boulevard, CCP Complex, Pasay City as of June 2015.

Počasí jaro

Březen
Max: 32 °C
Min: 21 °C
Duben
Max: 34 °C
Min: 23 °C
Květen
Max: 33 °C
Min: 24 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 25 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 24 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Listopad
Max: 30 °C
Min: 22 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 29 °C
Min: 21 °C
Leden
Max: 29 °C
Min: 20 °C
Únor
Max: 30 °C
Min: 20 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz