tampere

Počasí Tampere - všechny informace

Planujete výlet do Tampere? Zjistěte vše, co potřebujete o typickém počasí v této finské destinaci. Přečtěte si našeho průvodce počasím.

Počasí Tampere

Pokud plánujete cestu do finského města Tampere, bude pro vás důležité vědět, jaké tam panuje počasí. Klima v této oblasti se v průběhu roku liší a každý měsíc má své vlastní charakteristické počasí. Podíváme se na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v Tampere během jednotlivých měsíců, abyste si mohli naplánovat svou cestu do Tampere.

Kdy vyrazit do Tampere

Pokud se chystáte cestovat do finského města Tampere, zimní měsíce (leden a únor) zde bývají mrazivé s průměrnou teplotou kolem -3 °C přes den a kolem -9 °C v noci. V tuto dobu může též foukat silný vítr s průměrnou rychlostí 28-29 km/h a srážky dosahují okolo 30-40 mm. Březen pak znamená mírné zlepšení s příjemnějšími teplotami (1 °C přes den a -6 °C v noci) a stále ještě většími srážkami okolo 32 mm. Od dubna se však počasí začíná výrazně zlepšovat a až do října, kdy se podzim pomalu přeměňuje v chladné zimní podnebí, vám zde bude příjemněji s teplotami kolem 8-22 °C, nižšími srážkami a příjemným větrem. Užijte si krásy Tampere a okolní přírody a nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení, aby vám počasí nezkazilo dovolenou.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Tampere? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pro návštěvu města Tampere v lednu bude důležité se připravit na mrazivé teploty. Průměrná teplota přes den je -3°C a v noci až -8°C. Průměrná rychlost větru je 29 km/h, což může způsobovat ještě větší pocit chladu. Nicméně srážky jsou v lednu relativně nízké, pouze 37 mm. Doporučujeme tedy nezapomenout teplé oblečení a připravit se na chladné dny a větrné podmínky.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Tampere v únoru, průměrná teplota přes den i noc je -3 °C a -9 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 28 km/h. Celkové srážky jsou 29 mm, takže je dobré se připravit na chladné a sušší počasí. Nicméně, v nejteplejších dnech mohou teploty dosahovat až 2 °C, takže si berte s sebou dostatek teplých kousků, abyste si užili pobyt v Tampere co nejvíce.

Počasí březen

V březnu v Tampere se teploty pomalu zvyšují. Běžná teplota přes den je 1 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 6 °C. Běžná teplota přes noc klesá na -6 °C. Průměrná rychlost větru je 28 km/h a srážky dosahují 32 mm. Doporučujeme si s sebou vzít dostatečně teplé oblečení, ale nezapomeňte ani na nepromokavou bundu.

Počasí duben

Pokud se chystáte do Tampere v dubnu, můžete očekávat běžné denní teploty kolem 8°C a průměrné rychlosti větru 23 km/h. Nejteplejší dny průměrně dosahují 17°C, ale běžné teploty přes noc mohou klesnout až na 0°C. Dešťové srážky během dubna jsou obvykle kolem 35 mm. Počasí v Tampere může být velmi proměnlivé, takže se dobře připravte na teplejší i chladnější dny a nezapomeňte si zabalit i nepromokavé oblečení.

Počasí květen

V květnu se v Tampere můžete těšit na teploty kolem 16 °C přes den a kolem 6 °C v noci. Nejteplejší dny přinášejí průměrnou teplotu okolo 24 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci dosahuje 15 km/h a srážky mohou dosáhnout až 40 mm. Doporučujeme si proto přibalit i nepromokavou bundu do svého zavazadla.

Počasí červen

V červnu je průměrná teplota přes den 11 °C, ale nejteplejší dny mohou dosahovat až 27 °C. Průměrná rychlost větru je 13 km/h a srážky se pohybují kolem 56 mm. Je tedy důležité vhodně sbalit oblečení, aby bylo pohodlné být venku v takovém počasí s výkyvy teplot. Taktéž si pamatujte na možnost dešťové přeháňky a vezměte si s sebou deštník či pláštěnku.

Počasí červenec

Pokud plánujete návštěvu města Tampere v měsíci červenci, bude pro vás příjemné počasí. Průměrná teplota přes den činí 22°C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 28°C. Běžná teplota přes noc je 14°C. Průměrná rychlost větru je 12 km/h. Srážky v červenci dosahují 60 mm, takže se připravte na občasné deštivé dny. Nicméně, krásné letní počasí vám umožní vychutnat si město a jeho okolí.

Počasí srpen

Srpen bývá v Tampere poměrně mírný. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 21 °C, kterou doprovází průměrná teplota v nejteplejších dnech 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 12 °C, takže si na noc rozhodně vezměte teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru je v srpnu pouze 12 km/h, což je velmi mírné počasí oproti jiným měsícům. Přesto se mohou vyskytnout srážky, a to v průměru kolem 61 mm srážek.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Tampere v září, můžete očekávat průměrné denní teploty kolem 15 °C a běžnou noční teplotu kolem 8 °C. Nejteplejší dny v září nabídnou průměrné teploty kolem 22 °C. Průměrná rychlost větru během tohoto měsíce dosahuje 14 km/h a srážky se pohybují kolem 49 mm. Nezapomeňte si tedy sbalit teplejší oblečení a deštník, abys si užil/a svůj pobyt v Tampere naplno, bez ohledu na počasí.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Tampere v říjnu, běžná teplota přes den se pohybuje kolem 8 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje asi 15 °C. Běžná noční teplota klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h a srážky dosahují asi 54 mm. Doporučujeme si s sebou vzít teplejší oblečení a připravit se na deštivé počasí.

Počasí listopad

Pokud cestujete do Tampere v listopadu, běžná teplota přes den se pohybuje kolem 2 °C, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech okolo 8 °C. Běžná teplota přes noc klesá na -2 °C. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a srážky dosahují 43 mm. Buďte proto připraveni na chladné a deštivé dny, ale také si můžete užít pár slunných dní. Nezapomeňte si vzít teplé oblečení a deštník!

Počasí prosinec

Spousta sněhu a chladné počasí jsou pro Tampere v prosinci běžným jevem. Běžné teploty přes den se pohybují okolo -1 °C s průměrnou teplotou nejteplejších dnů kolem 3 °C. Běžná teplota v noci klesá na -6 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 29 km/h, což se může jevit ještě chladnější. Vzhledem k tomu, že je to hlavní sezóna pro Tampere, nezapomeňte si přibalit dostatek teplých vrstev. Spousta sněhu a nízké teploty jsou typické pro prosinec v Tampere.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Tampere ve Finsku, jste na správném místě. Níže si můžete pro dnešek a několik dalších dní prohlédnout denní a noční teploty. Pokud vás zajímají podrobnější informace, jako je východ nebo západ slunce, vlhkost, rychlost větru, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Tampere Předpověď počasí
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do krásného Finska a jeho druhého největšího města - Tampere? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-3 °C -8 °C
Únor
-3 °C -9 °C
Březen
1 °C -6 °C
Duben
8 °C 0 °C
Květen
16 °C 6 °C
Červen
20 °C 11 °C
Červenec
22 °C 14 °C
Srpen
21 °C 12 °C
Září
15 °C 8 °C
Říjen
8 °C 3 °C
Listopad
2 °C -2 °C
Prosinec
-1 °C -6 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Tampere

Pokud plánujete návštěvu krásného finského města Tampere, nejlepší období je bezpochyby léto. V červenci a srpnu zde můžete očekávat teploty kolem 22-23 °C během dne a příjemné 14 °C v noci, což znamená, že si můžete užít venkovní aktivity. Srážky v těchto měsících jsou nejvyšší během roku, ale stále snesitelné. Pokud preferujete mírnější teploty, květen a září jsou určitě vhodné měsíce.

Jaké je počasí v destinaci Tampere během léta?

Pokud se chystáte v létě do města Tampere, můžete očekávat příjemné a teplé počasí. Nejtepleji bývá v červenci a srpnu s průměrnými teplotami přes den okolo 21 až 22 stupňů Celsia. Běžná teplota přes noc v těchto měsících se pohybuje kolem 12 až 14 stupňů Celsia. Rychlost větru v létě je obvykle nižší a průměrně se pohybuje kolem 12 až 14 km/h. Srážky jsou v létě méně časté a průměrně dosahují kolem 60 mm za měsíc. Přesto se ale doporučuje nezapomenout na vhodné oblečení a deštník, protože počasí může být nevyzpytatelné.

Jaké je počasí v destinaci Tampere během zimy?

Pokud cestujete do Tampere během zimy, můžete očekávat běžnou denní teplotu kolem -3 °C a noční teplotu okolo -8 °C. Průměrná rychlost větru bývá v lednu a prosinci kolem 29 km/h, což může pocit teploty ještě zhoršit. Z hlediska srážek se jedná o poměrně suchý měsíc, s průměrným množstvím srážek kolem 37 mm. I když jsou teploty chladné, pokud se dobře obléknete, můžete s příjemným pobytu v Tampere i v zimě.

Jaké jsou teploty v Tampere v průběhu léta?

V červenci a srpnu jsou běžné teploty kolem 22 °C přes den a 14 °C v noci. Průměrné rychlost větru je 12 km/h s srážkami kolem 60 mm.

Jaké jsou teploty v Tampere v průběhu zimy?

V lednu jsou běžné teploty kolem -3 °C přes den a -8 °C v noci. Průměrná rychlost větru je 29 km/h s srážkami kolem 37 mm. Prosinec je v průměru nejstudenějším měsícem.

Jaké jsou ideální měsíce pro návštěvu Tampere?

Květen a červen jsou ideální měsíce pro návštěvu Tampere, s běžnými teplotami přes den okolo 16-21°C a průměrnou rychlostí větru pod 15 km/h. Srpen a září jsou také vhodné měsíce, nicméně mohou být deštivé.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz