Hong Kong - A flower from Bauhinia blakeana in Key West, Florida

Hong Kong průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Hong Kong

Hong Kong je fascinující město plné kontrastů, kde se setkává východ s západem. Tento kosmopolitní klenot zaujme návštěvníky svými mrakodrapy, tradičními chrami a nezapomenutelnou kuchyní. Obdivujte panoramatický pohled na Victoria Harbour z výšky hory Victoria Peak, prozkoumejte živé trhy na ulici Temple Street a ochutnejte autentické dim sum. Při návštěvě Hong Kongu nesmíte vynechat projížďku ikonickým Star Ferry přes přístav nebo návštěvu buddhistického kláštera Po Lin na ostrově Lantau.

Hong KongHong Kong

Co vidět

The Peak Tram
 

The Peak Tram

The Peak Tram v Hongkongu je nejstrmější lanovka na světě a nejpopulárnější způsob, jak se dostat na vrchol "the peak", nejvyššího bodu ostrova Hongkong. Tramvaj má fascinující historii sahající až do konce 19. století, kdy byla vyhrazena výhradně pro britského guvernéra a místní obyvatele. Dnes je však jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Hongkongu a je otevřena veřejnosti každý den od 7:00 do půlnoci. Cesta nahoru trvá pouze 7 minut a nabízí úchvatné výhledy na město a pobřeží. Nejlepší čas k návštěvě je za soumraku nebo v noci, kdy se rozsvítí městská světla.

Hong Kong Museum of History
 

Hong Kong Museum of History

Hong Kong Museum of History je velké muzeum, které ukazuje historii a kulturu Hongkongu od pravěku až do moderní doby. Muzeum se nachází v moderní budově s nejmodernějším designem a rozkládá se na 17 500 metrů čtverečních s 8 galeriemi rozprostřenými na dvou podlažích. V trvalé sbírce je více než 4 000 artefaktů a 750 grafických panelů, 53 multimediálních displejů, 8 velkých průchozích tematických místností, dioram, interaktivních stanic, audiovizuálních a osvětlovacích efektů. Muzeum pokrývá historii Hongkongu a Jižní Číny.

Hong Kong Park
 

Hong Kong Park

Hong Kong Park je úchvatný park s rozlehlými zahradami, vodními prvky, konzervatoří, dětským hřištěm a squashovými kurtů. Otevřen byl v roce 1991 a rozkládá se na ploše 80 000 m² v centru Hongkongu. Park se snaží propojit moderní rekreační vybavení a kulturní zajímavosti s přírodním prostředím. Mezi jeho hlavní atrakce patří Edward Youde Aviary, Forsgate Conservatory, Garden Plaza, vodopády a rybníky s lekníny. Park je snadno dostupný z MTR stanic Central nebo Admiralty.

Hong Kong Disneyland
 

Hong Kong Disneyland

Hong Kong Disneyland je americký zábavní park s Disney tématikou, který otevřel své brány v roce 2005. Park má 7 zón, každá s vlastním tématem a atrakcemi. Main Street USA vypadá jako typická americká maloměstská ulice, Fantasyland nabízí postavy z Disneyových filmů, Adventureland má džunglové téma s plavbou po řece a Tarzanovým domečkem. Grizzly Gulch vypadá jako opuštěné zlatokopnické město v Divokém západě, Mystic Point má záhadný dům Lorda Henryho Mystica a Toy Story Land je inspirován stejnojmenným filmem. Kromě atrakcí park nabízí restaurace, obchody s Disney suvenýry a živé show.

Ocean Park
 

Ocean Park

Ocean Park v Hongkongu je nejpopulárnějším zábavním parkem v této oblasti. Park nabízí více než 80 atrakcí, včetně čtyř horských dráh a vodních atrakcí. Na rozloze 226 akrů se nachází dvě hlavní části parku, The Summit a The Waterfront, které jsou propojeny kabelovou lanovkou a vlakem Ocean Express. Návštěvníci se mohou těšit na různé sekce parku, jako jsou Aqua City, Marine World, Polar Adventure a Thrill Mountain. Park je také domovem pro čtyři pandy a dvě vzácné pandy červené. Ocean Park se zavázal k zábavě, vzdělávání a ochraně přírody.

Former Kowloon-Canton Railway Clock Tower
 

Former Kowloon-Canton Railway Clock Tower

Bývalá věž s hodinami Kowloon-Canton Railway Clock Tower, neboli Clock Tower, je ikonickou památkou v Hongkongu. Tento čtyřicet čtyři metrů vysoký červený cihlový a žulový věž byl součástí konečné stanice Kowloon-Canton Railway Terminus, která byla dokončena v roce 1916. Věž zůstala zachována jako připomínka éry parních vlaků a mnoha čínských imigrantů, kteří tudy prošli na své cestě za novým životem v Hongkongu. Věž je dnes chráněnou památkou a nabízí nádherné výhledy na zátoku Victoria Harbor.

Hong Kong - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8789 km
Nejbližší letiště HKG
29 km od centra
Přímý let
~ 10h 19min
Hong Kong Hong Kong
Časový posun proti ČR
+7h
Obsluhující letiště
HKG
Hong Kong - A flower from Bauhinia blakeana in Key West, Florida
Hong Kong - A flower from Bauhinia blakeana in Key West, FloridaThe Peak TramHong Kong Museum of HistoryHong Kong ParkHong Kong DisneylandOcean ParkFormer Kowloon-Canton Railway Clock TowerHong Kong Space MuseumVictoria PeakTemple Street Night MarketHong Kong Heritage MuseumCentral-Mid-Levels EscalatorsNan Lian Garden

Počasí jaro

Březen
Max: 23 °C
Min: 16 °C
Duben
Max: 25 °C
Min: 20 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 23 °C

Počasí léto

Červen
Max: 29 °C
Min: 25 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 25 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 25 °C

Počasí podzim

Září
Max: 30 °C
Min: 23 °C
Říjen
Max: 29 °C
Min: 20 °C
Listopad
Max: 25 °C
Min: 16 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Leden
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Únor
Max: 20 °C
Min: 13 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
ras-al-khaimah
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Marsa Alam
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Neapol
milan
🤘 Multi-city
🎉 2 542 Kč
Nice
✨ Víkendovka
😎 966 Kč

Na víkend do Nice

Francie
Před 44 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz