Cork

Počasí Cork - všechny informace

Plánujete cestu do Corku? Přečtěte si náš průvodce počasím a zjistěte, co vás čeká. Tipy na oblékání a nejvhodnější roční dobu k návštěvě.

Počasí Cork

Pokud se chystáte na cestu do irského města Cork, určitě máte zájem vědět, jaké počasí vás tam čeká. Díky průměrným teplotám, rychlosti větru a množství srážek v jednotlivých měsících roku vám tento článek poskytne užitečné informace o počasí v Corku. Tak se pohodlně usaďte, relaxujte a nechte se naladit na chvíle, které strávíte v tomto krásném irském městě.

Kdy vyrazit do

Pokud plánuješ návštěvu města Cork, měj na paměti, že počasí se může významně lišit v závislosti na ročním období. V lednu a prosinci můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 9 °C, zatímco v červenci a srpnu může teplota dosáhnout až 20 °C. Nicméně, pokud se chystáš v zimě, bude s sebou nutné vzít dostatečné vybavení a oblečení proti chladu, protože průměrná rychlost větru se může pohybovat kolem 24 km/h a srážky se mohou pohybovat kolem 80 mm měsíčně. V letních měsících nezapomeň vzít si s sebou dostatek slunečních brýlí a opalovacího krému, protože slunce může být velmi silné, ale srážky jsou mnohem nižší, kolem 57 mm měsíčně. V každém případě, ať už přijedeš kdykoliv, měj na paměti, že počasí se může nečekaně změnit a proto bys měl být vždy připraven na všechny případy.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Cork? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se plánuješ vydat do Corku v lednu, měj na paměti, že bude chladno. Běžná teplota přes den je pouze 9 °C, zatímco v nejteplejších dnech dosahuje průměrná teplota 13 °C. V noci by potom teplota mohla klesnout na 4 °C. Nezapomeň si tedy sbalit teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru v lednu je 24 km/h, což může zesílit pocit chladu. Můžeš se také připravit na srážky, které v tomto měsíci dosahují 88 mm.

Počasí únor

Pokud plánuješ cestu do Corku v únoru, očekávej průměrnou teplotu přes den okolo 9 °C a průměrnou teplotu nejteplejších dnů okolo 13 °C. Teploty se pohybují kolem 3 °C v noci. Rychlost větru dosahuje 24 km/h a celkové srážky činí 67 mm. Doporučuje se tedy přibalit teplejší oblečení a deštník.

Počasí březen

Pokud se chystáš cestovat do Corku v březnu, můžeš očekávat průměrnou teplotu přes den 11 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 15 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 4 °C. Rychlost větru je přibližně 22 km/h, takže je dobré si vzít dostatečně teplé oblečení. V březnu můžeš očekávat mírné srážky, s průměrem kolem 66 mm.

Počasí duben

Pokud se chystáš do Corku v dubnu, můžeš očekávat běžné teploty kolem 13 °C přes den a 5 °C přes noc. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 18 °C. Rychlost větru dosahuje průměrných 19 km/h a srážky se pohybují okolo 68 mm. Měj na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé, takže si připrav oblečení na různé situace.

Počasí květen

Pokud se chystáš v květnu do Corku, můžeš se těšit na příjemné klima. Běžná teplota přes den dosahuje 15 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dokonce 21 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 7 °C. Rychlost větru je v průměru 17 km/h. V květnu se očekávají srážky okolo 66 mm, což není zanedbatelné, ale určitě nebrání v turistických aktivitách.

Počasí červen

Červen je v Corku měsícem s nejvyššími teplotami. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 23 °C, běžná teplota přes noc pak 18 °C. Průměrná rychlost větru je 15 km/h a srážky se pohybují kolem 67 mm. Pokud se chystáš cestovat do Corku v červnu, nezapomeň si s sebou vzít lehké oblečení a opalovací krém.

Počasí červenec

Pokud se chystáš cestovat do Corku v červenci, můžeš očekávat slunečné počasí s průměrnou denní teplotou kolem 20 °C. Nejteplejší dny dosahují až 25 °C, ale těš se i na příjemné noční teploty okolo 11 °C. Průměrná rychlost větru činí 15 km/h a srážky klesají na 57 mm. Nezapomeň si tedy vzít s sebou lehké oblečení a opalovací krém, aby sis mohl vychutnat krásy města.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do města Cork v srpnu, budete se muset připravit na deštivé počasí. Průměrné srpnové srážky dosahují až 73 mm. Teplota se pohybuje kolem 19 °C přes den a 11 °C v noci. Průměrná rychlost větru není vysoká a činí kolem 15 km/h. Mějte ale na paměti, že počasí se může rychle změnit, proto je vhodné mít s sebou i oblečení na chladnější a deštivější dny.

Počasí září

Pokud plánuješ návštěvu Corku v září, budeš se moci těšit na mírné teploty. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 18°C, zatímco v nejteplejších dnech může dosáhnout až 22°C. Během noci se očekává teplota kolem 10°C. Rychlost větru se v průměru pohybuje kolem 16 km/h a srážky dosahují 58 mm. Buď připraven na občasný déšť a nezapomeň si vzít s sebou vhodné oblečení.

Počasí říjen

Pokud se chystáš cestovat do Corku v říjnu, měj na __paměti__, že toto měsíc je poměrně deštivý s celkovými srážkami __92 mm__. Teploty klesají a běžná __teplota přes den__ je __jen 14 °C__. __Průměrná rychlost větru__ se také zvyšuje na __19 km/h__. Doporučuje se připravit si teplejší oblečení a deštník nebo pláštěnku.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestovat do Corku v listopadu, berte na vědomí, že běžná teplota přes den bude pouze 11 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech činí 15 °C. Bývá chladno a srážky jsou časté, průměrně 85 mm srážek v průběhu měsíce. Během tohoto měsíce se také můžete setkat s vyšší rychlostí větru, která průměrně dosahuje 21 km/h. Doporučujeme se při balení připravit na chladné a deštivé počasí a vybavit se vhodným oblečením a doplňky.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestovat do Corku v prosinci, mějte na paměti, že průměrná teplota během dne je pouze 9 °C a teplota přes noc klesá na 4 °C. Průměrná rychlost větru je 23 km/h a průměrný srážkový úhrn je 82 mm. Nezapomeňte si sbalit teplé oblečení a deštník, abyste byli připraveni na chladné a deštivé počasí.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Corku v Irsku, neztrácejte čas a přečtěte si následující informace. Na následujícím grafu můžete vidět denní a noční teploty pro dnešek a následující dny. Pokud vás zajímají další podrobnosti, jako například východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek a získáte kompletní informace o počasí v Corku.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do krásného města Cork na jihozápadě Irska? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
9 °C 4 °C
Únor
9 °C 3 °C
Březen
11 °C 4 °C
Duben
13 °C 5 °C
Květen
15 °C 7 °C
Červen
18 °C 10 °C
Červenec
20 °C 11 °C
Srpen
19 °C 11 °C
Září
18 °C 10 °C
Říjen
14 °C 8 °C
Listopad
11 °C 6 °C
Prosinec
9 °C 4 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Cork

Pokud hledáš nejlepší období pro návštěvu Corku, doporučujeme se vydat do tohoto města mezi červencem a zářím. Tyto měsíce nabízejí nejteplejší počasí s průměrnou teplotou přes den kolem 19-20 stupňů Celsia a minimální srážky. V červnu a říjnu se teploty a srážky postupně snižují, ale stále zůstávají v rozmezí příjemných hodnot. Od listopadu do února může být počasí chladné a deštivé, s teplotami klesajícími na průměrně 9 stupňů Celsia v lednu a únoru. Přestože je v těchto měsících méně turistů a může být levnější ubytování, měj na paměti, že během zimních měsíců se vejdeš s největší pravděpodobností do deště a větru. V každém případě si vezmi oblečení vhodné na ochranu před vlhkem a větrem, nezapomeň si s sebou vzít i deštník.

Jaké je počasí v destinaci Cork během léta?

Pokud se chystáš navštívit Cork během léta, můžeš se těšit na příjemné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 19-20 °C a v nejteplejších dnech dokonce až 25 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 15 km/h a srážky se v průměru pohybují kolem 57 mm. Přestože srážkové úhrny bývají v létě nižší, měj na paměti, že může kdykoliv pršet, takže si s sebou vezmi i něco na případné ochrání před deštěm. Užij si nádherné město Cork za příjemného počasí!

Jaké je počasí v destinaci Cork během zimy?

Pokud se chystáš cestovat do Corku během zimy, můžeš očekávat chladnější počasí. Průměrná teplota v lednu dosahuje přibližně 9 °C během dne a 4 °C během noci, doporučujeme tedy vzít si teplejší oblečení. Během zimy může také docházet ke srážkám, v lednu například průměrně 88 mm. Pokud se chystáš na výlet během zimy, nesmíš zapomenout na deštník či nepromokavou bundu, aby tě nepřekvapila nečekaná změna počasí.

Jaké jsou teploty v Corku během letních měsíců?

V červnu je průměrná teplota přes den 10 °C a běžná teplota přes noc 18 °C, v červenci se průměrná teplota přes den zvyšuje na 20 °C a běžná teplota přes noc je 11 °C, v srpnu běžná teplota přes den činí 19 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 24 °C.

Jaké jsou srážky v Corku během zimy?

V lednu je očekáváno až 88 mm srážek, v únoru klesnou na 67 mm, v březnu se sníží na 66mm, v prosinci se opět zvyšují na 82 mm. Celkově může být zima poněkud deštivá.

Jaká je průměrná rychlost větru v Corku po celý rok?

Průměrná rychlost větru v Corku se pohybuje kolem 15 až 24 km/h. Nejvyšší rychlost větru se očekává nejčastěji během zimy a na jaře. V létě je rychlost větru obvykle nižší.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz