Cork

Letenky do Cork

Hledáte levné letenky do destinace Cork? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Cork

Cork leží v Irska. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Cork navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
IrskoIrsko
🍸 Noční život
🏛️ Architektura
📜 Historie

Stručně a jasně

Stát
Irsko
Letiště
1 letiště (ORK)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Cork.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 2h 17min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Cork Airport se nachází 6 km od centra města Cork.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Cork od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Cork je letiště Cork Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Cork Airport (ORK)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Cork je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Cork

K cestě do destinace Cork lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Cork - 20 míst co vidět .

 • Cork City Gaol
   

  Cork City Gaol

  Cork City Gaol je bývalá věznice, která se nachází v irském městě Cork. Tento impozantní hradovitý komplex byl postaven v roce 1824 a dnes slouží jako muzeum, které nabízí fascinující pohled na život ve vězení během 19. století. Mezi hlavními atrakcemi jsou gotické a georgiánské prvky architektury, velkolepé voskové figuríny a zvukové efekty z cel. Navštivte také oblast s suvenýry a občerstvením, která se nachází v kulatých věžích na obou stranách hlavního areálu. Cork City Gaol je nejvýznamnější kulturní památkou Corku a určitě stojí za návštěvu.

 • Saint Fin Barre's Cathedral
   

  Saint Fin Barre's Cathedral

  Katedrála svatého Finbara v Corku je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky architektury a historie. Tento novogotický kostel je zasvěcen patronovi města a nabízí úchvatné interiéry a exteriéry, včetně tří věží. Katedrála byla dokončena v roce 1879 a nachází se na jižním břehu řeky Lee. Je to jedna ze tří katedrál v diecézi Corku, Cloyne a Ross a byla postavena na místě, kde podle tradice svatý Finbar založil klášter již v 7. století.

 • Elizabeth Fort
   

  Elizabeth Fort

  Elizabeth Fort v Corku je 17. století hvězdicovitá pevnost, která se nachází mimo hradby města. Původně byla postavena jako obranná fortifikace na vyvýšeném místě, ale postupem času se město rozrostlo kolem ní a převzalo různé role - včetně použití jako vojenské kasárny, vězení a policejní stanice. Dnes je Elizabeth Fort turistickou památkou, která nabízí prohlídky a zajímavé akce, jako jsou festivaly a výstavy. Navštivte Elizabeth Fort a objevte jeho bohatou historii a krásné výhledy na město.

 • The English Market
   

  The English Market

  Anglický trh v Corku je jedním z nejstarších a nejznámějších trhů v Irsku. Byl založen v roce 1788 anglickou korporací a nabízí skvělou nabídku organických a místně vyrobených potravin. Trh je také architektonickým skvostem s výrazným viktoriánským šarmem. Nabízí širokou škálu produktů, včetně čerstvého pečiva, zeleniny, koření, ryb a sýrů. Trh je oblíbeným místem pro návštěvníky a turisty, kteří hledají autentický zážitek z nakupování a ochutnávání místních specialit.

Počasí Cork

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Cork

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Alicante - výhled z hradu na pláž a přístav
Ibiza
✈️ Zpátečka
👌 2 441 Kč
Stockholm
✨ Víkendovka
🤩 1 233 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🎉 2 185 Kč
Riga
Oslo
Krakow - náměstí
🤘 Multi-city
👍 2 410 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz