dublin - ulice v centru města

Itinerář aneb co vidět v Dublinu za 3 dny?

Co vidět v Dublinu během třídenní návštěvy - tipy na zajímavá místa, ubytování v centru.

Co vidět v Dublinu za 3 dny?

Dublin, hlavní město Irska, je městem s bohatou historií, kulturou a skvělou atmosférou. I když by bylo ideální mít více času na prozkoumání tohoto města, můžete si stále užít jeho hlavní atrakce během třídenní návštěvy. Následující itinerář vám ukáže, jak si Dublin užít naplno i během krátké návštěvy.

První den: Historické centrum a Trinity College

Začněte svůj první den v Dublinu návštěvou Trinity College, jedné z nejprestižnějších univerzit v Irsku. Uvnitř univerzity najdete Knihovnu Trinity College, kde je uložen nejznámější rukopis v Irsku, Kniha z Kells. Poté se projděte ulicemi historického centra přes Grafton Street, kde uvidíte pouliční umělce až k Dublin Castle.

Zastavte se na podzní oběd a ochutnejte tradiční irskou kuchyni v některém z místních podniků. Odpoledne se vydejte přes Katedrálu Nejsvětější Trojice až k Jameson Distillery, kde se dozvíte vše o výrobě slavné irské whisky. Večer zakončete v některém z místních pubů, kde si můžeme vychutnat tradiční pivo Guinness a irskou hudbu, např. Stag´s Head. 

Druhý den: Výlet do přírody a Temple Bar

Druhý den se můžete vydat na výlet do okolí Dublinu. Navštívíte klášter Glendalough, který se nachází v národním parku Wicklow Mountains. Tento klidný a malebný klášter poskytne kontrast k ruchu města. Po návratu do Dublinu navštívíte čtvrť Temple Bar, která je centrem umění a kultury. Zde si můžete prohlédnout galerie, navštívit tradiční irské hudební bary a ochutnat místní speciality. Večer si v Temple Bar můžete užít skvělou atmosféru (např. The Ha'penny Bridge Inn)

Pokud si chcete užít Dublin, pak se místo výletu můžete vydat prozkoumat bohaté kulturní dědictví Dublinu. Ráno začněte návštěvou Irské národní galerie, kde naleznete rozsáhlou sbírku irského a evropského umění. Poté se vydejte na procházku kolem řeky Liffey, kde najdete mnoho uměleckých instalací či memoárů. Večer se zastavte v Dublinském divadle (The Abbey Theatre) nebo v Gate Theatre, dvou významných divadelních scénách v Dublinu, kde můžete vidět tradiční i moderní irská představení.

Třetí den: Katedrála, parky a večerní zábava

Třetí den začneme návštěvou Katedrála svatého Patrika a parku St. Stephen's Green. Odpoledne můžete strávit návštěvou Phoenix Park, jednoho z největších městských parků v Evropě. Večer zakončíme tradičně koncertem v některé z místních hudebních hospod. Navštívit můžete např. The Celt.

Kde se ubytovat v centru Dublinu

Při hledání ubytování v centru Dublina na třídenní výlet je důležité zvážit polohu, komfort a cenovou dostupnost. Zde je několik hotelů a ubytovacích možností, které by mohly vyhovovat vašim potřebám.

Zanzibar Locke

Poloha: v centru, poblíž Ha'penny Bridge  

Výhody: Luxusní ubytování, centrální poloha

Cena: Vyšší kategorie

Temple Bar Hotel

Poloha: v čtvrti Temple Bar

Výhody: Skvělá lokalita, moderní pokoje

Cena: Střední až vyšší kategorie

Generator Hostel Dublin

Poloha: poblíž Jameson Distillery

Výhody: Dostupná cena, společné i soukromé pokoje

Cena: Nižší až střední kategorie

Abbey Court Hostel

Poloha: blízko  O'Connell Bridge

Výhody: Pohodlné pokoje, společné i soukromé pokoje

Cena: Nízká

Při výběru ubytování se ujistěte, že máte dostatečné informace o cenách, recenzích a dostupnosti služeb. Podívat se můžete také na náš článek: Kde se ubytovat v Dublinu

 
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz