Počasí v Calgary

Počasí Calgary - všechny informace

Poznejte počasí v Calgary díky našemu průvodci! Získejte ty nejdůležitější informace o místním klimatu pro plánování Vaší cesty.

Počasí Calgary

Pokud se chystáte na cestu do kanadského města Calgary, je důležité být dobře informován/a o aktuálním počasí. Toto město, nacházející se na jihozápadě Kanady, má charakteristické podnebí s obdobím mírného počasí s nízkým množstvím srážek a období s velkým množstvím sněhu. Shrneme běžné teploty, rychlost větru a srážky v průběhu roku.

Kdy vyrazit do Calgary

Pokud plánujete cestu do města Calgary, můžete vyrazit kdykoliv během roku. Nicméně nejlepší období na návštěvu tohoto kanadského města je od května do září. Během těchto měsíců můžete očekávat příjemné teploty kolem 20-25°C během dne a teploty kolem 5-10°C v noci. S větší pravděpodobností si také užijete slunečné dny a minimální srážky. Pokud preferujete zimní sporty, můžete navštívit Calgary v lednu nebo v únoru, kdy se koná zimní festival. V každém případě byste před odjezdem měli zkontrolovat předpověď počasí, abyste se na vaší cestu mohli přiměřeně připravit.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Calgary? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestovat do Calgary v lednu, běžná denní teplota dosahuje -2 °C. V nejteplejších dnech se teploměr může vyšplhat až na 6 °C, ale v průměru jsou chladné noci s teplotou klesající až na -11 °C. V lednu se průměrná rychlost větru pohybuje kolem 19 km/h a mohou nastat srážky o objemu 11 mm. Proto je vhodné se na pobyt v Calgary v lednu řádně připravit a zabalit si dostatek teplých vrstev, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

Počasí únor

Pokud se chystáte do města Calgary v únoru, můžete očekávat relativně chladné počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem nuly stupňů Celsia, zatímco běžná teplota přes noc může klesnout až na -9 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 8 stupňů Celsia. Pokud jde o srážky, únor zpravidla přináší 13 mm srážek. Kromě toho můžete očekávat průměrnou rychlost větru okolo 18 km/h. Doporučujeme tedy obléknout se dostatečně teple a připravit si vhodnou obuv, aby bylo možné v klidu procházet po městě a užít si vše, co Calgary nabízí.

Počasí březen

Březen je prvním jarním měsícem v Calgary a ačkoli se teploty postupně zvyšují, počasí zde může být stále proměnlivé. Průměrná denní teplota během března činí 5 °C, ale v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 13 °C. Na druhou stranu, noční teploty bývají v průměru kolem -5 °C. Březen je také charakteristický vysokými rychlostmi větru, které dosahují průměrně 19 km/h. Kromě toho může pršet, protože průměrné srážky během března dosahují 27 mm.

Počasí duben

Pokud se chystáte navštívit město Calgary v dubnu, můžete očekávat příjemné jarní počasí. Běžná teplota přes den v dubnu je kolem 11 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 20 °C. V noci bývá chladněji s běžnou teplotou kolem 0 °C. Je důležité si přibalit teplé oblečení na noc, aby vás ochránilo před chladem. Pokud plánujete venkovní aktivity, mějte na paměti, že průměrná rychlost větru v dubnu je kolem 17 km/h. Během dubna se očekává také 43 mm srážek, takže si přibalte deštník nebo pláštěnku.

Počasí květen

V květnu je v Calgary měsíc s mírnými teplotami. Přes den se obvykle očekává průměrná teplota 17 °C a v noci klesá na 4 °C. V nejteplejších dnech se teploty ale mohou vyšplhat až na 26 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci dosahuje 15 km/h a srážky se pohybují kolem 63 mm. Pokud se chystáte do Calgary v květnu, doporučujeme si vzít s sebou jak lehčí, tak i teplejší oblečení, a nezapomeňte ani na deštník, protože srážky jsou v tomto měsíci poměrně běžné.

Počasí červen

V červnu je v Calgary běžná denní teplota 21 °C a v noci klesá na 8 °C. V nejteplejších dnech se dá očekávat průměrná teplota kolem 28 °C. Průměrná rychlost větru v červnu je 13 km/h. Měsíc červen bývá v Calgary poměrně srážkový, očekávejte průměrně 85 mm srážek. Pokud se chystáte cestovat do Calgary v červnu, připravte si vhodné oblečení a nezapomeňte na deštník.

Počasí červenec

Pokud plánujete návštěvu Calgary v červenci, můžete očekávat příjemné teploty během dne okolo 25 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech až 31 °C. Nicméně v noci teploty klesají na asi 9 °C, takže si připravte i teplejší oblečení. Rychlost větru by měla být průměrná, a to s 12 km/h, a srážky by se měly pohybovat kolem 37 mm. Celkově by červenec v Calgary měl být příjemným měsícem pro návštěvu, ale nezapomeňte se přizpůsobit chladnějším nočním teplotám.

Počasí srpen

V Calgary je srpen měsícem teplého počasí. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 25 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu okolo 31 °C, což by pro Vás mohlo být příliš horké. Noční teploty klesají a dosahují běžné průměrné teploty okolo 9 °C. Rychlost větru je průměrně 12 km/h a srážky dosahují 37 mm. Je důležité být připraven na různé změny počasí a mít s sebou vhodné oblečení pro chladné noci.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do města Calgary v září, očekávejte mírně chladnější noční teploty s průměrem 5 °C. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 20 °C, ale v nejteplejších dnech se teploměr vyšplhá až na 28 °C. Průměrná rychlost větru v září činí 13 km/h. Srážky se pohybují okolo 35 mm. Doporučujeme, abyste s sebou vzali i oblečení na chladnější počasí, abyste byli připraveni na vše.

Počasí říjen

Pokud se chystáte cestovat do města Calgary v říjnu, počítejte s teplotami kolem 12 °C během dne a 0 °C v noci. V nejteplejších dnech by se teplota mohla vyšplhat až na průměrných 22 °C. Průměrná rychlost větru v říjnu bývá kolem 15 km/h a srážky mohou dosáhnout až 20 mm. Doporučuje se tedy zabalit si teplejší oblečení a deštník, protože počasí v Calgary v říjnu bývá chladné.

Počasí listopad

Listopad je v Calgary poměrně chladný měsíc s běžnou teplotou přes noc kolem -6 °C a přes dne okolo 3 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na průměrných 12 °C. Je však třeba počítat s vyšší rychlostí větru, která v průměru činí 18 km/h. V listopadu také spadne v průměru 17 mm srážek, takže je vhodné si přinést vhodné oblečení, které vás ochrání před chladem a vlhkostí.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte do města Calgary v prosinci, měli byste se připravit na chladné počasí. Průměrná denní teplota v tomto měsíci činí -2 °C, což je velmi nízká hodnota. Dokonce i v nejteplejších dnech se průměrná teplota pohybuje okolo 6 °C. Během noci můžete očekávat teploty až -10 °C. Rychlost větru je také vysoká, s průměrnou rychlostí 18 km/h. Průměrné srážky dosahují 12 mm. Proto byste při balení na cestu měli zahrnout dostatek teplého oblečení a přizpůsobit si své plány v závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Calgary v Kanadě, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dnů. Pokud byste chtěli více detailů, jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do dynamického Calgary v Kanadě? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-2 °C -11 °C
Únor
0 °C -9 °C
Březen
5 °C -5 °C
Duben
11 °C 0 °C
Květen
17 °C 4 °C
Červen
21 °C 8 °C
Červenec
25 °C 9 °C
Srpen
25 °C 9 °C
Září
20 °C 5 °C
Říjen
12 °C 0 °C
Listopad
3 °C -6 °C
Prosinec
-2 °C -10 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Calgary

Jestli plánujete navštívit Calgary, nejlepší období na cestu do tohoto města je od května do září. V těchto měsících se můžete těšit na příjemné počasí s vysokými teplotami, které dosahují v průměru až 25 °C přes den. Srážky jsou nejčastější v květnu a červnu, ale celkově je množství srážek v těchto měsících přijatelné. Nejteplejšími měsíci jsou červen a červenec, kdy průměrné teploty v nejteplejších dnech mohou dosahovat až 31 °C. Naopak nejchladnějšími měsíci jsou leden a prosinec, kdy průměrné teploty přes den dosahují pouze kolem -2 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech nepřesahují 6 °C. V těchto měsících se také očekává největší množství srážek. Pokud vám však nevadí zima a spíše preferujete zimní sporty, můžete v tuto dobu také navštívit.

Jaké je počasí v destinaci Calgary během léta?

Pokud cestujete do Calgary během léta, můžete očekávat příjemné teploty. Průměrná denní teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 25 °C. Nejteplejší dny jsou pak s průměrnou teplotou kolem 31 °C. Teplota v noci i během léta může být výrazně nižší, kolem 9 °C, takže je dobré si přibalit i nějaké teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru v létě činí 12 až 13 km/h a srážky se pohybují kolem 37 mm každý měsíc. Celkově se jedná o příjemné letní počasí, které vám umožní za dobrého počasí prozkoumat krásy města Calgary a jeho okolí.

Jaké je počasí v destinaci Calgary během zimy?

V zimě v Calgary bývá běžná teplota přes den kolem -2 °C a v noci klesá až na -11 °C. Průměrná rychlost větru činí okolo 19 km/h. Průměrné srážky v lednu činí kolem 11 mm a v prosinci 12 mm. Pokud jde o nejteplejší dny měsíce, mohou být přes den až kolem 6 °C a v noci bývá o něco tepleji s teplotou okolo -10 °C. S sebou tedy nezapomeňte vzít dostatečné vrstvy oblečení, které vás ochrání před chladem.

Jaké jsou průměrné teploty v Calgary během letních měsíců?

Nejteplejšími měsíci jsou červen a červenec, kdy běžné teploty přes den dosahují 25 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 31 °C.

Kdy je nejvíce srážek v Calgary?

Nejvíce srážek spadne v průběhu května, kdy se očekává až 63 mm srážek, a v červnu, kdy se průměrně očekává 85 mm srážek.

Jaké jsou průměrné zimní teploty v Calgary?

Během období ledna až února jsou v Calgary běžné teploty přes den okolo -2 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 8 °C. Teploty přes noc se pohybují kolem -10 °C a -9 °C.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz