pohled na Calgary v Kanadě

Calgary průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Calgary

Calgary je moderní kanadské město s bohatou historií a malebnými scenériemi. Navštivte slavný Calgary Tower pro panoramatický výhled na město a okolní hory, či prozkoumejte historii v Heritage Park Historical Village. Nezapomeňte zavítat do ZOO Calgary a zažít vzrušení na festivalu Calgary Stampede. Pro milovníky přírody je u města nádherný park Nose Hill. Díky prirodním krásám a kultuře je Calgary ideálním městem pro každého návštěvníka.

Severní Amerika
KanadaKanada
⛰ hory
🎠 Zábava
🏛️ Architektura
🏞️ Národní parky
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 400 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 490 Kč / lůžko

Co vidět

Calgary Tower
 

Calgary Tower

Calgary Tower je jednou z největších turistických atrakcí v Calgary. Vystoupáte-li na vrchol, budete moci obdivovat krásný výhled na město a okolní krajinu. Věž je vysoká 191 metrů a byla postavena v roce 1968. Navštivte restauraci v nejvyšším patře a ochutnejte místní speciality, zatímco si užíváte panoramatický výhled. Calgary Tower je nejlepší místo pro pozorování západu slunce v Calgary.

Stephen Avenue Walk
 

Stephen Avenue Walk

Stephen Avenue Walk je živá pěší zóna a kulturní tepna v centru Calgary v Kanadě, známá pro svou historickou atmosféru a bohatou nabídkou obchodů, restaurací, barů a kulturních atrakcí. Tato promenáda, pojmenovaná po George Stephenovi, kanadském obchodníkovi. Je vydlážděna kamennými dlažebními kostkami a je domovem několika významných historických budov. Stephen Avenue je známá svým pulzujícím městským životem a je oblíbeným místem pro nákupy, stravování a zábavu jak pro místní obyvatele, tak pro turisty. Ulice hostí řadu festivalů, pouličních vystoupení a uměleckých instalací.

Prince's Island Park
 

Prince's Island Park

Park Princeova ostrova v Calgary je ideálním místem pro pikniky, procházky nebo jen odpočinek v přírodě. Rozkládá se na ploše více než 20 hektarů a nabízí nádherné výhledy na město a řeku Bow. V letních měsících se zde konají různé kulturní akce, jako například koncerty, divadelní představení nebo festivaly. Navštivte tento krásný park a užijte si přírodu v srdci města Calgary.

Indian Peafowl (also known as the Common Peafowl and the Blue Peafowl) at the Calgary Zoo, Calgary, Alberta, Canada. A female parent with three chicks.
 

Calgary Zoo

Calgary Zoo je skvělou volbou pro rodinný výlet v Calgary. Zoo nabízí možnost vidět více než 1000 zvířat z celého světa. Prozkoumejte exotické druhy v tropické džungli nebo se setkejte s domácími zvířaty na kanadské farmě. Calgary Zoo je místem, kde se můžete naučit o ochraně přírody a zároveň si užít den plný zábavy pro celou rodinu.

Heritage Park
 

Heritage Park

Heritage Park v Calgary je ideálním místem pro milovníky historie. Toto muzeum na čerstvém vzduchu nabízí autentický pohled na život v 19. století. Procházejte se ulicemi starého města, navštivte historické budovy a užijte si jízdu parním vlakem. Vstupné je přiměřené a vstupenky lze zakoupit online. Navštivte Heritage Park a vraťte se o několik desetiletí zpět v čase.

Peace Bridge stars
 

Peace Bridge

Most míru v Calgary je moderní a unikátní stavbou, která propojuje obě strany řeky Bow. Jeho elegantní tvar a skleněné zábradlí poskytují nádherný výhled na město. Most byl navržen španělským architektem Santimaga Calatravou a otevřen v roce 2012. Procházka po mostě je skvělým způsobem, jak si užít krásy Calgary a zároveň se dostat z jedné části města do druhé.

Calgary - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7762 km
Nejbližší letiště YYC
8 km od centra
Přímý let
~ 9h 8min
Kanada Kanada
Časový posun proti ČR
-8h
Obsluhující letiště
YYC
pohled na Calgary v Kanadě
pohled na Calgary v KanaděCalgary TowerStephen Avenue Walk Prince's Island ParkIndian Peafowl (also known as the Common Peafowl and the Blue Peafowl) at the Calgary Zoo, Calgary, Alberta, Canada. A female parent with three chicks.Heritage ParkPeace Bridge starsNose Hill ParkDevonian GardensFort CalgaryLooking east over Bridge 5 in Fish Creek Provincial Park in Calgary, Alberta, Canada. Taken by Chuck Szmurlo on March 13 2005 with a Nikon D70 and a…Bowness Park Scotiabank Saddledome

Počasí jaro

Březen
Max: 5 °C
Min: -5 °C
Duben
Max: 11 °C
Min: 0 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 8 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 9 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 9 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 5 °C
Říjen
Max: 12 °C
Min: 0 °C
Listopad
Max: 3 °C
Min: -6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -2 °C
Min: -10 °C
Leden
Max: -2 °C
Min: -11 °C
Únor
Max: 0 °C
Min: -9 °C
Proč navštívit?
⛰ hory
🎠 Zábava
🏛️ Architektura
🏞️ Národní parky
👀 Památky

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🔥 740 Kč
Pisa
Sardinie
Bologna
🤘 Multi-city
🤩 1 532 Kč
Ženeva
✨ Prodloužený víkend
👌 956 Kč
Palma de Mallorca
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
👌 777 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz