Halifax - English: Lighthouse of Peggys Cove, Nova Scotia

Halifax průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Halifax

Halifax je okouzlující přístavní město v kanadské provincii Nové Skotsko. Toto historické město nabízí návštěvníkům malebné nábřeží, oživlé hospůdky a skvělé muzea. Prozkoumejte Citadelu Halifaxu, která stojí na kopci v centru města a nabízí úchvatný výhled na okolí. V Maritime Museum of the Atlantic si můžete prohlédnout expozice věnované námořní historii a nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou mořské plody. Halifax je ideální destinací pro milovníky přírody, historie a dobrého jídla.

Severní Amerika
KanadaKanada

Co vidět

Day259dcitadelo
 

Halifax Citadel National Historic Site

Halifax Citadel National Historic Site, známý také jako Citadel Hill, je historická pevnost v srdci města Halifax. Tato impozantní stavba nabízí návštěvníkům poutavý vhled do vojenské historie Kanady. Prohlédněte si muzeum, procházejte se po pevnosti a užijte si panoramatický výhled na město. Toto místo je ideální pro milovníky historie a kultury.

Photo of the Theodore Tugboat studio set as preserved at the Maritime Museum of the Atlantic, Halifax, Nova Scotia. Photographed by the uploader.
 

Maritime Museum of the Atlantic

Maritime Museum of the Atlantic se nachází v Halifaxu a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na námořní historii a kulturu. Muzeum obsahuje řadu exponátů, včetně lodí, modelů a artefaktů z období Titanicu. Prozkoumejte tuto unikátní sbírku a zjistěte více o dějinách námořnictví a významných událostech, které formovaly tento region. Nezapomeňte navštívit také interaktivní výstavy a zúčastnit se speciálních akcí pořádaných muzeem.

Bandstand at the Halifax Public Gardens (Canada Day 2003)
 

Public Gardens

Veřejné zahrady Halifax se nachází v srdci města a nabízí návštěvníkům klidné útočiště od městského ruchu. Procházka po malebných cestičkách mezi květinovými záhony, fontánami a sochami je ideálním způsobem, jak strávit odpoledne. Zahrady hostí i různé kulturní akce a koncerty, které oživují atmosféru tohoto kouzelného místa.

Dédié aux hommes et aux femmes morts au service de la marine canadienne en temps de paix. Cette ancre provient du NCSM Bonaventure, porte-avions de…
 

Point Pleasant Park

Point Pleasant Park je krásný přírodní park v Halifaxu, který nabízí nádherné výhledy a klidné prostředí. Procházky po zalesněných stezkách, piknikové oblasti a pláže u oceánu činí park ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Navštivte historické památky a objevte bohatou historii parku. Point Pleasant Park je skvělým místem pro celou rodinu.

Nova Scotia Museum of Natural History Building, Summer Street, Halifax NS
 

Nova Scotia Museum of Natural History

Nova Scotia Museum of Natural History se nachází v Halifaxu a představuje bohatou sbírku přírodních a kulturních pokladů. Návštěvníci zde mohou objevovat fascinující svět flóry, fauny a geologie Nového Skotska. Muzeum nabízí interaktivní výstavy, živá zvířata a vzácné artefakty. Ideální místo pro rodiny s dětmi i milovníky přírody a historie.

St Paul's Church
 

St Paul's Church

Kostel svatého Pavla se nachází v srdci města Halifax. Tento historický kostel je známý svou impozantní architekturou a bohatou historií. Prohlédněte si jeho nádherné vitráže a pozoruhodné umělecké díla. Kostel je také místem konání kulturních akcí a koncertů. Navštivte St Paul's Church a prožijte klidný okamžik daleko od shonu města.

Halifax - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 5633 km
Nejbližší letiště YHZ
26 km od centra
Přímý let
~ 7h 18min
Kanada Kanada
Časový posun proti ČR
-5h
Obsluhující letiště
YHZ
Halifax - English: Lighthouse of Peggys Cove, Nova Scotia
Halifax - English: Lighthouse of Peggys Cove, Nova ScotiaDay259dcitadeloPhoto of the Theodore Tugboat studio set as preserved at the Maritime Museum of the Atlantic, Halifax, Nova Scotia. Photographed by the uploader.Bandstand at the Halifax Public Gardens (Canada Day 2003)Dédié aux hommes et aux femmes morts au service de la marine canadienne en temps de paix. Cette ancre provient du NCSM Bonaventure, porte-avions de…Nova Scotia Museum of Natural History Building, Summer Street, Halifax NSSt Paul's ChurchDingle Tower, taken Spring 2018Walter Scott, Victoria Park, Halifax, Nova ScotiaAdmiralty House, now the Maritime Command Museum, in Halifax, Nova ScotiaPierre Malliard PlaqueAdmiral of the Fleet Sir Houston StewartThe Prince of Wales Tower is the oldest martello tower in North America and is located in Point Pleasant Park. It was built in 1796 by Captain James…

Počasí jaro

Březen
Max: 4 °C
Min: -4 °C
Duben
Max: 10 °C
Min: 1 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 6 °C

Počasí léto

Červen
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 15 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 15 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 12 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 1 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 3 °C
Min: -4 °C
Leden
Max: 0 °C
Min: -8 °C
Únor
Max: 0 °C
Min: -8 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz