Počasí Ottawa - všechny informace

Zajímá vás počasí v Ottawě? Na našem webu najdete všechny potřebné informace pro svou cestu, ať už plánujete kdykoliv během roku. Zjistěte více o typickém počasí v Ottawě!

Počasí v Ottawě

Pokud se chystáte na cestu do kanadského hlavního města Ottawa, je vhodné se připravit na aktuální klimatické podmínky. Ottawa leží na východě Kanady a má specifické počasí, které se v průběhu roku mění. V této přehledné analýze vám přinášíme nejnovější informace o teplotách, srážkách a rychlosti větru v Ottawě pro každý měsíc v roce.

Kdy vyrazit do Ottawy

Pokud plánujete cestu do Ottawy, nejvhodnějším obdobím k návštěvě je čas od května do září. V tomto období se očekávají příjemné teploty přes den s průměrnými hodnotami kolem 19 až 26 stupňů Celsia. Průměrná rychlost větru se snižuje na 12 až 14 km/h, což může přinést pocit většího komfortu. Nicméně, srážkové úhrny v Ottawě jsou docela vysoké a ať už plánujete cestu v jakémkoliv období, je vhodné se připravit na srážky a vzít si s sebou vhodné oblečení.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Ottawy? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestovat do kanadského města Ottawy v lednu, měli byste se připravit na chladné a místy drsné počasí. Běžná teplota přes den v lednu je kolem -4 °C a přes noc klesá na -13 °C. Navíc průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 26 km/h, což může ještě zhoršit pocit teploty. Pokud se však podíváte na pozitivní stránku, průměrná teplota v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 5 °C. Za lednového měsíce se v Ottawě průměrně vyskytuje 82 mm srážek. Proto je důležité si s sebou vzít teplé oblečení a vhodné vybavení, aby byla cesta příjemná a bezpečná.

Počasí únor

Pokud plánujete cestovat do města Ottawa v únoru, měli byste být připraveni na chladné počasí. Běžná teplota přes den činí -3 °C, zatímco v nejteplejších dnech se teploty průměrně vyšplhají pouze na 4 °C. Přes noc můžete očekávat běžnou teplotu kolem -13 °C, což znamená, že si s sebou musíte vzít dostatečné oblečení a případně i ochrannou obuv. Na větru si dejte pozor - jeho průměrná rychlost v únoru dosahuje 25 km/h, což může pocitovou teplotu ještě výrazně snižovat. Co se týče srážek, únor je poměrně vlhký, a průměrné množství srážek dosahuje 66 mm. Proto nezapomeňte vzít sebou i nutné ochranné prostředky proti vlhkosti.

Počasí březen

V Ottawě je březen stále ještě poměrně chladný měsíc. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 2 °C a přes noc klesá až na -7 °C. Nejteplejší dny března nabízejí průměrnou teplotu 13 °C, což je příjemné, zejména pokud je slunečno. Je vhodné se na různé teplotní rozdíly připravit, stejně tak jako na průměrnou rychlost větru, která bývá v březnu asi 26 km/h. Dále je nutné počítat s vysokými srážkami, jichž dosahují 82 mm. Kabát, šála a nepromokavé boty by měly být základním vybavením při pobytu v Ottawě v březnu.

Počasí duben

Jestliže se chystáte navštívit Ottawa v dubnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 12 °C a přes noc okolo 2 °C. Nicméně nejteplejší dny v dubnu dosahují průměrně až 23 °C, což může být příjemné. Je však nutné si uvědomit, že v dubnu bývá poměrně větrno, s průměrnou rychlostí větru 22 km/h. Pokud jde o srážky, v dubnu se očekává 89 mm srážek. Pokud se tedy chystáte do Ottawy v dubnu, měli byste být připraveni na menší pokles teploty v noci, ale také na možné větrné a deštivé dny.

Počasí květen

V Ottawě je v květnu mírné počasí s běžnou denní teplotou kolem 19 °C a noční teplotou kolem 8 °C. Nicméně v nejteplejší dny může dosáhnout teplota až průměrných 28 °C. Průměrná rychlost větru v Ottawě v květnu činí 14 km/h. Pokud se chystáte do města v květnu, mějte na paměti, že průměrné srážky dosahují 78 mm.

Počasí červen

Pokud plánujete návštěvu Ottawy v červnu, můžete očekávat příjemné počasí. Průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 24 °C, což je pro vás ideální pro procházky a další venkovní aktivity. Nejteplejší dny ale mohou být mírně horké s průměrnou teplotou až 31 °C. V noci klesne teplota na přibližně 13 °C. Během měsíce se očekává průměrná rychlost větru 12 km/h a srážky okolo 82 mm. Červen je tedy vhodným měsícem pro vaši návštěvu Ottawy s příjemným počasím pro outdoorové aktivity a prohlídky města.

Počasí červenec

V červenci se v Ottawě očekává příjemné letní počasí. Průměrná teplota během dne dosahuje 26 °C, avšak v nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 32 °C. Přes noc se očekává průměrná teplota 16 °C, což umožní příjemnou a dobře vyspání nocleh. Rychlost větru během července průměrně dosahuje 11 km/h. Srážky v měsíci červenci činí průměrně 68 mm. Proto je důležité si s sebou vzít něco na ochranu proti slunci a lehké oblečení vhodné na vysoké letní teploty.

Počasí srpen

Pokud plánujete cestovat do kanadského města Ottawy v srpnu, můžete očekávat průměrnou teplotu kolem 25°C během většiny dnů. V nejteplejší dny se však průměrná teplota může vyšplhat až na 32°C. Během noci klesají teploty na průměrných 15°C. Průměrná rychlost větru v srpnu je 11 km/h a srážky dosahují průměrně 59 mm. S ohledem na tyto informace byste měli být připraveni na teplé dny, ale také na chladné noci. Kromě toho doporučujeme si vzít s sebou i deštník, protože srpen bývá v Ottawě obvykle poměrně deštivý.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Ottawy v září, můžete očekávat mírnější teploty než v letních měsících. Průměrná denní teplota je 21 °C, což vám umožní vychutnat si město při příjemnějším počasí. Nejteplejší dny v září se mohou dostat až na 29 °C, což vám stále umožní vychutnat si venkovní aktivity. Během noci klesají teploty na 10 °C, takže byste mohli potřebovat lehčí bundu nebo svetr. Průměrná rychlost větru v září je celkově mírná a dosahuje 12 km/hod, což vám umožní udržet si pohodlí venku. V září také může být vlhko, když srážky obvykle dosahují 73 mm. Z tohoto důvodu byste měli být připraveni na různé typy počasí.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit kanadské hlavní město Ottawa v říjnu, můžete očekávat poměrně chladné počasí. Průměrná teplota během dne činí pouze 14 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 23 °C. Během noci se pak teploty pohybují okolo 5 °C. Kromě nízkých teplot může být počasí ovlivněno i rychlostí větru, která v průměru dosahuje 15 km/h. V říjnu se také očekávají srážky, jichž může být až 79 mm. Při cestování do Ottawy je důležité být připraven na chladné a vlhké počasí, mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Počasí listopad

Listopad je v Ottawě poměrně studený měsíc, kdy se teploty pohybují mezi -1 °C přes noc a 6 °C během dne. Průměrné teploty nejteplejších dnů se pohybují kolem 16 °C. V tomto měsíci můžete očekávat rychlost větru průměrně 21 km/h a srážky ve výši kolem 92 mm. Pokud se chystáte na cestu do Ottawy v listopadu, nezapomeňte si vzít dostatečně teplé oblečení a připravit se na deštivé počasí.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestovat do Ottawy v prosinci, měli byste se připravit na chladné a větrné počasí. Průměrná denní teplota v tomto měsíci se pohybuje okolo -1 °C, zatímco průměrná noční teplota klesne až na -8 °C. Pokud máte v plánu strávit den venku, nezapomeňte se obléci v teple. Na druhou stranu, v nejteplejších dnech prosince může teplota stoupnout až na 7 °C. Nicméně, s průměrnou rychlostí větru kolem 25 km/h, může být pocitová teplota mnohem chladnější. Na závěr, prosinec obvykle přináší srážky, a to až 88 mm, takže byste měli také mít s sebou deštník.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Ottawě, Kanada, jste na správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud byste rádi věděli víc informací, jako je východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek pro více detailů.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit kosmopolitní město Ottawa v Kanadě? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-4 °C -13 °C
Únor
-3 °C -13 °C
Březen
2 °C -7 °C
Duben
12 °C 2 °C
Květen
19 °C 8 °C
Červen
24 °C 13 °C
Červenec
26 °C 16 °C
Srpen
25 °C 15 °C
Září
21 °C 10 °C
Říjen
14 °C 5 °C
Listopad
6 °C -1 °C
Prosinec
-1 °C -8 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Ottawy

Nejlepší období pro návštěvu Ottawy závisí na preferencích návštěvníka. Pokud preferujete chladnější počasí a zimní aktivity, měli byste zvážit návštěvu v lednu, únoru nebo březnu. Průměrná teplota během dne v lednu a únoru činí -4 °C a v noci -13 °C, avšak mohou se vyskytnout teplejší dny s průměrnou teplotou až 5 °C. V březnu může být mírně tepleji, s průměrnou teplotou kolem 2 °C během dne a -7 °C v noci. Srážky v lednu a březnu dosahují přibližně 82 mm.

Pokud upřednostňujete teplejší počasí, nejlepším obdobím pro návštěvu jsou květen, červen a září, kdy průměrná teplota během dne činí 19-26 °C a v noci 8-16 °C. Srážkové úhrny v těchto měsících se pohybují v rozmezí 59-78 mm. Pokud hledáte ideální kombinaci tepla a nízkých srážek, srpen je příjemný měsíc s průměrnou teplotou během dne 25 °C, v noci pak 15 °C a srážkový úhrn činí přibližně 59 mm.

Jaké je počasí v Ottawě během léta?

Pokud se chystáte cestovat do Ottawy během léta, můžete se těšit na příjemné teploty. V červnu se běžná teplota pohybuje kolem 24 °C a v nejteplejších dnech dosahuje dokonce až 31 °C. V červenci a srpnu se ochladíte o něco oproti červnu, avšak stále se můžete těšit na teploty kolem 25-26 °C a v nejteplejších dnech dokonce 32 °C. Rychlost větru se během léta snižuje a průměrně dosahuje 11 až 12 km/h. Srážky v tomto období jsou mírné, v červenci a srpnu činí 68 a 59 mm. Vyrazit do Ottawy během léta se tedy určitě vyplatí, čeká vás příjemné a slunečné počasí.

Jaké je počasí v Ottawě během zimy?

Během zimy je v Ottawě poměrně chladno. V lednu a únoru jsou běžné denní teploty kolem -4 °C a -3 °C, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech dosahujících pouze 5 °C a 4 °C. Noční teploty jsou ještě nižší, běžně kolem -13 °C v obou měsících. V lednu a březnu se očekává průměrná rychlost větru 26 km/h, zatímco v únoru a prosinci se mírně sníží na 25 km/h a 24 km/h. Během zimních měsíců mohou také spadnout srážky, s lednovými srážkami dosahujícími 82 mm, únorovými 66 mm a prosincovými 88 mm.

Jaké jsou průměrné teploty v Ottawě během jara?

Během jara (březen - květen) jsou běžné teploty přes den mezi 2 °C a 19 °C, v nejteplejších dnech mohou teploty dosáhnout až 28 °C. Přes noc běžně klesají teploty na -7 °C až 8 °C.

Kolik srážek lze očekávat v Ottawě během podzimu?

Během podzimu (září – listopadu) lze v Ottawě očekávat průměrné srážky v rozmezí 68 mm až 92 mm, přičemž teploty během dne budou na začátku podzimu kolem 14 °C až 21 °C a ke konci podzimu 6 °C až 16 °C.

Jaké jsou teploty a rychlost větru v Ottawě během zimy?

Během zimy (prosinec - únor) jsou běžné teploty přes den mezi -4 °C a -1 °C s teplotami přes noc klesajícími na -13 °C až -8 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 25 km/h.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz