Počasí Toronto - všechny informace

Plánujete cestu do Toronta? Zjistěte, jaké počasí na vás čeká! Náš článek vám poskytne veškeré nezbytné informace. Zaručeně se neztratíte v počasí!

Počasí v Torontu

Pokud plánujete navštívit Torontskou metropolii, je pro vás důležité se seznámit s místním počasím. Toronto se nachází v oblasti východní Kanady a má klima s výraznými rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. V následujícím článku vám přinášíme nejnovější statistiky týkající se teplot, srážek a rychlosti větru během roku, abyste si dobře připravili plán cesty do tohoto krásného města.

Kdy vyrazit do Toronta

Ideálním obdobím cestování do Toronta jsou měsíce od května do října, kdy se v průměru očekávají příjemné teploty přes den kolem 20 až 27 °C a srážky jsou výrazně nižší než v jarních a zimních měsících.

V létě běžně fouká mírný vánek rychlostí 12 až 13 km/h a srážky se pohybují kolem 58 až 84 mm.

V zimě se teploty pohybují pod bodem mrazu, nejnižší teploty bývají v lednu, kdy je běžná teplota přes den kolem -1 °C a v noci klesá až na -8 °C. Pokud plánujete cestu v této době, nezapomeňte se dobře zahřát a chránit se před větrem, který v lednu dosahuje průměrné rychlosti 30 km/h.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Toronta? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Toronta v lednu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den bývá kolem -1 °C a přes noc klesá na -8 °C. Pokud tedy plánujete procházky po městě, připravte se na chladné počasí a oblékejte se vrstevnatě. I když nejteplejší den v lednu může nabídnout až 8 °C, nikdy nevíte, kdy se počasí může změnit, proto si připravte odpovídající oblečení. Rychlost větru v průměru dosahuje 30 km/h, takže nezapomeňte na teplou bundu a kvalitní boty. Co se týče srážek, v lednu často prší, tak buďte připraveni a vezměte si s sebou deštník. Celkově se připravte na počasí, které může být chladné a vlhké.

Počasí únor

Pokud se chystáte do Toronta v únoru, mějte na paměti, že běžná denní teplota dosahuje -1 °C a běžná noční teplota klesne až na -8 °C. V nejteplejších dnech se však průměrná teplota může vyšplhat až na 7 °C. Počítejte s průměrnou rychlostí větru 28 km/h a srážky mohou dosáhnout až 55 mm. Proto vám doporučujeme přibalit teplé oblečení a připravit se na chladné počasí.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Toronta v březnu, měli byste být připraveni na proměnlivé podmínky. Běžná denní teplota v březnu činí 4 °C, zatímco běžná noční teplota klesá na -4 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 17 °C, nicméně musíte počítat s vysokou rychlostí větru, která dosahuje průměru 27 km/h. Během března se očekávají srážky v množství 64 mm. Proto Vám doporučujeme přibalit si teplé oblečení a vhodné boty, které Vám umožní vychutnat si krásy města při procházce i za nepříznivých podmínek.

Počasí duben

Pokud plánujete cestovat do Toronta v dubnu, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat. V tomto městě je duben velmi proměnlivý. Očekávat můžete běžnou denní teplotu kolem 12 °C a noční teplotu kolem 2 °C. Průměrná rychlost větru je 21 km/h a průměrně spadne 82 mm srážek. Nicméně, v nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 23 °C. Doporučuji tedy přibalit kabelku s oblečením pro každé počasí, abyste byli připraveni na všechny příležitosti během vaší cesty do Toronta v dubnu.

Počasí květen

V Torontu je květen mírně teplý měsíc s běžnou denní teplotou kolem 19 °C a noční teplotou okolo 7 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosahovat až 29 °C, takže je důležité se připravit na teplejší a slunečnější dny. Průměrná rychlost větru v květnu je kolem 15 km/h, což může mít vliv na pohodlí při venkovních aktivitách. Měsíc bývá poměrně vlhký, se průměrnými srážkami okolo 84 mm. Doporučujeme tedy si připravit vhodné oblečení a doplňky na různé typy počasí, abyste si svůj pobyt v Torontu užili naplno bez ohledu na počasí.

Počasí červen

V červnu dosahuje běžná denní teplota v Torontu přibližně 25 °C. Nejteplejší dny zpravidla přinášejí průměrné teploty až 32 °C. Během noci se teploty snižují na přibližně 12 °C. Průměrná rychlost větru v červnu je 13 km/h. V tomto měsíci můžete očekávat srážky o celkové výši 79 mm. Pokud se chystáte navštívit Toronto v červnu, doporučuje se si vzít s sebou vhodné oblečení a případně deštník kvůli srážkám.

Počasí červenec

Pokud plánujete cestu do Toronta v červenci, můžete se těšit na teplé a slunečné dny. Běžná teplota přes den v červenci je 27 °C, ale v nejteplejších dnech se průměrná teplota může vyšplhat až na 34 °C. Přestože jsou dny teplé, v noci může dojít k výraznému poklesu teploty, když běžná teplota přes noc dosahuje 14 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci činí 12 km/h a srážky dosahují 58 mm. Ujistěte se, že máte s sebou oblečení na změnu teploty a sluneční ochranu během nošení lehčího oblečení v denních hodinách.

Počasí srpen

Srpen je v Torontu obvykle velmi teplý měsíc s průměrnou denní teplotou dosahující 27 °C. V nejteplejších dnech se pak průměrná teplota může dostat až na 33 °C, což může být pro návštěvníky města náročné. Během noci se teplota typicky snižuje na 14 °C, takže je vhodné si s sebou vzít i teplejší oblečení. V srpnu také dochází ke srážkám, které průměrně dosahují 54 mm. Rychlost větru se pohybuje okolo 12 km/h, což je stále v tolerovatelném rozmezí. Během cesty do Toronta je tedy dobré být na takové počasí připraven a vhodně se oblékat.

Počasí září

Pokud plánujete navštívit Toronto v září, můžete očekávat běžnou teplotu během dne kolem 22 °C a běžnou teplotu během noci okolo 10 °C. Nejteplejší dny v září obvykle dosahují průměrné teploty kolem 31 °C, takže byste měli být připraveni na příjemné letní počasí během svého pobytu. Průměrná rychlost větru v září se pohybuje kolem 14 km/h, což může ovlivnit vaše počasí. Celkové srážky v září jsou očekávány v objemu 66 mm, takže byste měli být připraveni na občasný déšť během svého pobytu. Vzhledem k příjemnému počasí a nižšímu turistickému ruchu než v letních měsících se září může jevit jako vhodný měsíc pro návštěvu Toronta.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Toronta v říjnu, můžete se těšit na středně teplé počasí. Průměrná denní teplota bývá kolem 15 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 25 °C. Nicméně, přes noc se ochladí na cca 5 °C. Mějte na paměti, že průměrná rychlost větru v říjnu bývá kolem 18 km/h, což může mít vliv na vaše plány venku. Průměrné srážky v říjnu v Torontu dosahují 66 mm, takže si určitě přibalte vhodné oblečení na každé překvapení počasí.

Počasí listopad

Listopad je v Torontu obdobím s chladným počasím. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 8°C, zatímco průměrná teplota nejteplejších dnů dosahuje asi 18°C. V noci se pak teplota snižuje na cca 0°C. Průměrná rychlost větru činí 24 km/h a srážky v listopadu dosahují celkového množství 72 mm. Doporučujeme vám, abyste se na pobyt v Torontu v listopadu dostatečně připravili s ohledem na chladné teploty a vysokou rychlost větru.

Počasí prosinec

V Torontu je v prosinci zima a bývá zde poměrně chladno. Běžné denní teploty v prosinci jsou 1°C a běžná noční teplota klesá na -4°C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 9°C, což ale není zcela typické pro tento měsíc. Kromě toho se v prosinci v Torontu setkáte s vysokou rychlostí větru, která činí průměrně 28 km/h. Pokud se v prosinci chystáte do Toronta, připravte se na chladné počasí a doporučujeme si vzít s sebou dostatečné oblečení. Během prosince padne asi 57 mm srážek, takže nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Torontu, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do živého Toronta v Kanadě? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-1 °C -8 °C
Únor
-1 °C -8 °C
Březen
4 °C -4 °C
Duben
12 °C 2 °C
Květen
19 °C 7 °C
Červen
25 °C 12 °C
Červenec
27 °C 14 °C
Srpen
27 °C 14 °C
Září
22 °C 10 °C
Říjen
15 °C 5 °C
Listopad
8 °C 0 °C
Prosinec
1 °C -4 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Toronta

Pokud plánujete navštívit Toronto, nejlepším obdobím jsou červen a září. V těchto měsících se běžné teploty pohybují kolem 25 °C a 22 °C, což je ideální pro procházky a turistiku. Průměrná rychlost větru je poměrně nízká (13-14 km/h), což také znamená příjemnou atmosféru. Srážky jsou v těchto měsících nižší než v jiných obdobích a dosahují kolem 60-65 mm. Pokud plánujete navštívit Toronto během těchto měsíců, nezapomeňte si s sebou vzít lehké letní oblečení, ale také oblečení na potenciálně chladnější noční teploty.

Jaké je počasí v Torontu během léta?

Během léta, pokud plánujete cestovat do Toronta, můžete očekávat teplé počasí. V červnu až srpnu se průměrné denní teploty pohybují kolem 25 až 27 °C, s průměrnou rychlostí větru asi 12 km/h. Noční teploty během této doby jsou obvykle kolem 12 až 14 °C. Srpnové srážky dosahují kolem 54 mm, což je více než v červenci. Snažte se být v létě připraveni na horké slunečné dny a mokré deštivé dny.

Jaké je počasí v Torontu během zimy?

Pokud zamíříte do Toronta v zimě, můžete očekávat chladné až mrazivé počasí. Běžná denní teplota se v lednu a únoru pohybuje kolem -1 °C s průměrnou teplotou přibližně 8 °C v nejteplejších dnech. Noci jsou obvykle ještě chladnější s průměrnou teplotou -8 °C. Rychlost větru je v těchto měsících poměrně vysoká s průměrnou rychlostí 30 km/h. Průměrné srážky v lednu činí 51 mm a v únoru 55 mm.

Jaké jsou běžné teploty v lednu v Torontu?

Běžná teplota v lednu přes den je -1 °C a v noci -8 °C. Nejteplejší průměrné teploty dosahují 8 °C v nejteplejších dnech.

Jaké jsou srážky v dubnu v Torontu?

Duben je poměrně deštivý měsíc, během něhož průměrné srážky dosahují 82 mm.

Jaká je rychlost větru v listopadu v Torontu?

V listopadu je průměrná rychlost větru v Torontu 24 km/h.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz