Toronto - Aerial view of downtown Toronto (from helicopter), with view of Toronto Islands and Lake Ontario in the background.

Průvodce Toronto

Co vidět v Torontu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Toronto

Toronto je největší kanadské město a kulturní centrum země. Pro milovníky umění je zde významná atrakce Art Gallery of Ontario a věž CN Tower nabízí úchvatný výhled na město. Nenechte si ujít Distillery District, živou historickou čtvrť s galeriemi a kavárnami. Ve městě najdete i rozmanitou kuchyni, třeba ve čtvrti Kensington Market. Nejlepší relaxaci nabízejí ostrovy Toronto Islands s krásnými plážemi a zelenými parky. Toronto je fascinující metropolí, kde každý návštěvník najde něco zajímavého.

Severní Amerika
KanadaKanada

Co vidět v Torontu

Toronto: Skyline at night.
 

CN Tower

CN Tower je jedna z největších atrakcí Toronta a jednou z nejvyšších stavbou na světě. Vystoupejte na její vyhlídkovou plošinu a užijte si nádherný výhled na město a okolí. Pokud máte odvahu, můžete se projet v panoramatickém výtahu až do výšky 447 metrů. CN Tower je symbolem Kanady a návštěva této stavby je nezapomenutelným zážitkem.

Casa Loma
 

Casa Loma

Casa Loma je impozantní hrad v Torontu s fascinující historií. Byl postaven v roce 1914 a sloužil jako domov pro kanadského finančníka. Dnes je otevřen pro veřejnost, takže můžete prozkoumat jeho vnitřní prostory, včetně skvostné knihovny a tajného tunelu. Vychutnejte si nádherný výhled na město z jeho věže a prožijte dobrodružství v jednom z nejvíce ikonických míst v Torontu.

Royal Ontario Museum
 

Royal Ontario Museum

Královské ontarijské muzeum v Torontu je největší muzeum v Kanadě. Nabízí bohaté sbírky přírodní historie, kultury a umění. Prozkoumejte světové civilizace a objevte vzácné artefakty a fosilie. Muzeum poskytuje nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Hockey Hall of Fame
 

Hockey Hall of Fame

Hokejová síň slávy je největší muzeum hokejové historie na světě. Nachází se v centru Toronta a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. V muzeu se můžete seznámit s historií hokeje, prohlédnout si pohár Stanley Cup a obdivovat sbírku slavných hokejistů. Pro fanoušky hokeje je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Toronta.

Bata Shoe Museum
 

Bata Shoe Museum

Bata Shoe Museum v Torontu je fascinující muzeum se sbírkou více než 13 000 párů bot z celého světa. Prohlédněte si výstavy, které ukazují, jak se boty vyvíjely v průběhu historie a jak odrážejí kulturu a módu. Nenechte si ujít příležitost vidět boty slavných osobností, jako jsou Marilyn Monroe a John Lennon. Vstupné je 14 kanadských dolarů pro dospělé.

Ontario Science Centre
 

Ontario Science Centre

Ontario Science Centre je interaktivní muzeum v Torontu, které nabízí fascinující výstavy a programy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Vstupte do světa vědy a objevujte tajemství přírody, technologie a kosmu. Muzeum nabízí také planetárium a simulátor vesmírného letu. Ontario Science Centre je skvělým místem pro rodinný výlet nebo školní exkurzi.

Toronto - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 6682 km
Nejbližší letiště YYZ
20 km od centra
Přímý let
~ 7h 54min
Kanada Kanada
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
YTZ, YYZ
Toronto - Aerial view of downtown Toronto (from helicopter), with view of Toronto Islands and Lake Ontario in the background.
Toronto - Aerial view of downtown Toronto (from helicopter), with view of Toronto Islands and Lake Ontario in the background.Toronto: Skyline at night.Casa LomaRoyal Ontario MuseumHockey Hall of FameBata Shoe MuseumOntario Science CentreHigh ParkAllan GardensToronto Music GardenOntarijská umělecká galerieToronto ZooScarborough Bluffs

Počasí jaro

Březen
Max: 4 °C
Min: -4 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 2 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 25 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 27 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 22 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 5 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 0 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 1 °C
Min: -4 °C
Leden
Max: -1 °C
Min: -8 °C
Únor
Max: -1 °C
Min: -8 °C

Letiště obsluhující Toronto

Letiště poblíž Toronta

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 11 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Ibiza
⏰ Last minute
👌 860 Kč

LM letenky na Ibizu

Španělsko
Před 38 hodinami
korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz