Bogota

Bogota průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bogota

Bogota je fascinující kolumbijské hlavní město, kde se snoubí bohatá historie s moderním životem. Prozkoumejte malebnou koloniální čtvrť La Candelaria, kde na vás čekají barevné uličky a impozantní kostely. Navštivte Muzeum zlata a užijte si nezapomenutelný výhled na město z vrchu Monserrate. Vychutnejte si místní kulinářské speciality, jako je arepa nebo bandeja paisa, a určitě nevynechte tradiční kolumbijskou kávu. Užijte si živou atmosféru tohoto města, které vás okouzlí svojí kulturou a pohostinností.

Jižní Amerika
KolumbieKolumbie

Co vidět

Bolivar Square
 

Bolivar Square

Náměstí Bolívar je srdcem Bogoty a centrem historické čtvrti La Candelaria. Na náměstí najdete několik významných budov, jako je katedrála Primada, Kapitol a Palác spravedlnosti. Procházka po náměstí je skvělý způsob, jak se seznámit s kolumbijskou historií a kulturou. Nezapomeňte navštívit sochu Simóna Bolívara, která zde stojí jako symbol nezávislosti.

Museo Nacional
 

Museo Nacional

Museo Nacional, neboli Kolumbijské národní muzeum, je nejstarším muzeem v zemi a nachází se v hlavním městě Bogotě. Bylo založeno v roce 1823 a dnes hostí více než 20 000 uměleckých a historických exponátů. Návštěvníci zde mohou obdivovat díla kolumbijských umělců, archeologické nálezy i historické artefakty. Muzeum je ideálním místem pro poznání kolumbijské kultury a historie.

Monserrate
 

Monserrate

Monserrate je ikonický vrchol nad Bogotou, který nabízí úchvatné výhledy na město. Toto místo je oblíbeným poutním místem, kde se nachází bazilika El Señor Caído de Monserrate. Vrchol můžete dosáhnout pěšky, lanovkou nebo železnicí. Kromě duchovního a kultovního významu je Monserrate také ideálním místem pro piknik, procházku nebo romantický výlet s výhledem na nádherné panorama Bogoty.

atlasobscura.com
 

Ciclovia de Bogota

Ciclovia de Bogota je populární síť cyklostezek v hlavním městě Kolumbie, Bogotě. Každou neděli a svátek je více než 120 km hlavních silnic uzavřeno pro auta a stává se tak rájem pro cyklisty, běžce a bruslaře. Tato událost přitahuje tisíce lidí, kteří si užívají čerstvého vzduchu a sportovní aktivity v srdci města.

googleusercontent.com
 

Parque Metropolitano Simón Bolívar

Parque Metropolitano Simón Bolívar je největším a nejznámějším parkem v Bogotě. Tento rozlehlý zelený prostor nabízí návštěvníkům možnost odpočinku, sportovní aktivity a kulturní akce. Park je pojmenován po slavném jihoamerickém hrdinovi Simónu Bolívarovi a je domovem pro řadu soch a památníků. Prozkoumejte jeho krásné zahrady, jezera a vychutnejte si klidný oddech od ruchu města.

googleusercontent.com
 

Parque de Usaquen

Parque de Usaquen je malebný park v srdci Bogoty. Procházejte se po jeho zelených plochách a objevujte množství tradičních kolumbijských stánků s jídlem, řemesly a suvenýry. V neděli se zde koná oblíbený trh s blešími trhy, kde místní obyvatelé a turisté nakupují unikátní předměty. Užijte si klidnou atmosféru tohoto parku během své návštěvy Bogoty.

Bogota - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 9498 km
Nejbližší letiště BOG
8 km od centra
Přímý let
~ 11h 6min
Kolumbie Kolumbie
Časový posun proti ČR
-7h
Obsluhující letiště
BOG
Bogota
BogotaBolivar SquareMuseo NacionalMonserrateatlasobscura.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comgoogleusercontent.comMuseo Historico de la PoliciaStatue in front of Santa Clara church.Capitolio Nacionalgoogleusercontent.comgoogleusercontent.com

Počasí jaro

Březen
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 16 °C
Min: 11 °C

Počasí léto

Červen
Max: 15 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Srpen
Max: 16 °C
Min: 8 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 16 °C
Min: 11 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 16 °C
Min: 10 °C
Leden
Max: 17 °C
Min: 9 °C
Únor
Max: 17 °C
Min: 9 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz