Havana

Havana průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Havana

Havana, hlavní město Kuby, je okouzlující a živoucí metropolí plnou historie, kultury a avantgardní architektury. Ve starém městě si nenechte ujít prohlídku Morro-Cabaña pevnosti, místo s výhledem na malebný přístav. Ponořte se do místního života na náměstí Plaza Vieja a ochutnejte autentickou kubánskou kuchyni v jedné z paladarů. Večer pak zažijte nezapomenutelnou atmosféru v některém z kubánských barů, kde zaznívají tóny salsy a v ruce vám nechybí sklenka pravého kubánského rumu.

Severní Amerika
KubaKuba

Co vidět

José Martí Memorial
 

José Martí Memorial

Památník José Martího je významnou památkou Havany, kterou si turisté nenechají ujít. Tento monumentální komplex se nachází na náměstí Revoluce a je věnován kubánskému národnímu hrdinovi José Martímu. Vstup je zdarma a z památníku se nabízí krásný výhled na celé město. Navštivte tuto historickou památku a získejte hlubší porozumění kubánské kultuře a historii.

Central Park
 

Central Park

Centrální park v Havaně je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v centru města. Obklopený historickými budovami, park nabízí klidné zákoutí pro piknik nebo prohlídku sochy Josého Martího. V blízkosti parku se nachází mnoho turistických atrakcí a restaurací, což park činí skvělým výchozím bodem pro objevování krás Havanu.

Castillo De Los Tres Reyes Del Morro
 

Castillo De Los Tres Reyes Del Morro

Navštivte hrad Castillo De Los Tres Reyes Del Morro v Havaně a nechte se unést do historie Kuby. Tento impozantní hrad byl postaven v 16. století a sloužil jako obrana proti pirátům. Dnes je to oblíbená turistická atrakce s nádherným výhledem na moře a město. Užijte si procházku po hradbách a obdivujte působivou architekturu tohoto historického místa.

La Bodeguita Del Medio
 

La Bodeguita Del Medio

La Bodeguita Del Medio je jedním z nejpopulárnějších barů v Havaně. Tento bar byl navštíven mnoha slavnými osobnostmi, včetně Ernesta Hemingwaye. Kromě vynikajících koktejlů a tradiční kubánské hudby si můžete užít autentickou atmosféru této historické památky. Nezapomeňte ochutnat jejich slavný nápoj Mojito, který zde byl poprvé připraven v roce 1942.

Plaza de Arms
 

Plaza de Arms

Plaza de Arms je nejstarší a nejvýznamnější náměstí v Havaně. Nachází se zde socha Carlosa Manuela de Cespedese, který byl jedním z vůdců kubánské nezávislosti. Náměstí je obklopeno historickými budovami a je oblíbeným místem pro procházky a odpočinek. Navštivte Plaza de Arms a ponořte se do atmosféry kubánské historie a kultury.

Cathedral Square
 

Cathedral Square

Náměstí katedrály v Havanském historickém centru je nejstarší a nejvýznamnější náměstí v celé Kuba. Dominantou náměstí je katedrála sv. Kryštofa, zvaná též katedrála Habana Vieja. Náměstí se stalo oblíbeným místem pro odpočinek a procházky, kde můžete ochutnat místní kuchyni a poslouchat tradiční kubánskou hudbu.

Havana - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 8518 km
Nejbližší letiště HAV
0 km od centra
Přímý let
~ 9h 59min
Kuba Kuba
Časový posun proti ČR
?
Obsluhující letiště
HAV
Havana
HavanaJosé Martí MemorialCentral ParkCastillo De Los Tres Reyes Del MorroLa Bodeguita Del MedioPlaza de ArmsCathedral SquareEl MaleconMuseum of the RevolutionMuseo del Ron Havana ClubHavana CathedralNecrópolis Cristóbal ColónCastillo San Salvador de la Punta

Počasí jaro

Březen
Max: 29 °C
Min: 18 °C
Duben
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Květen
Max: 31 °C
Min: 21 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 23 °C
Červenec
Max: 32 °C
Min: 23 °C
Srpen
Max: 32 °C
Min: 23 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 23 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 22 °C
Listopad
Max: 28 °C
Min: 20 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 27 °C
Min: 18 °C
Leden
Max: 27 °C
Min: 17 °C
Únor
Max: 28 °C
Min: 17 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 4 hodinami
antalya-turecko
🌴 Dovolená
🚀 5 464 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
😍 787 Kč
Bergamo
✨ Víkendovka
🤩 1 204 Kč
heraklion
🌴 Dovolená
😍 8 490 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
👌 1 025 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz