Kuwait City - Majlis al-Umma (Parliament) in Kuwait City, architect Jørn Utzon, picture taken by User:Leshonai on 2005-04-27

Kuwait City průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kuwait City

Kuwait City je hlavním městem státu Kuvajt, které se nachází u Perského zálivu. Město je známé svými moderními mrakodrapy, luxusními nákupními centry a tradičními trhy, které tvoří zajímavý kontrast. Navštivte Velkou mešitu nebo Palác Seif, který sloužil jako sídlo vlády. Pro zážitek z místní kultury nevynechejte procházku po tržišti Al-Mubarakiya, kde můžete ochutnat tradiční kuvajtské speciality. Nedaleko se také nachází nádherná pláž Al Kout s přístavem, ideální pro odpočinek a relaxaci.

Asie
KuvajtKuvajt

Co vidět

Al Shaheed Park
 

Al Shaheed Park

Al Shaheed Park je jedním z největších parků v Kuvajtu. Tento park nabízí nádherné zelené prostranství a je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Park je vzdálen jen pár minut jízdy od centra města a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. V parku se nachází také řada historických památek a soch, které stojí za návštěvu.

Green Island
 

Green Island

Zelený ostrov v centru Kuvajtu je oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek. Tento malý ostrov obklopený tyrkysovými vodami Perského zálivu nabízí nádherné výhledy na město a moderní budovy. Procházka po pláži je ideální pro rodiny s dětmi a milovníky přírody. Zelený ostrov je také domovem mnoha druhů ptáků a ryb, což z něj dělá skvělé místo pro pozorování zvířat.

Kuwait Towers
 

Kuwait Towers

Kuwaitské věže jsou symbolem moderního Kuvajtu. Tyto tři věže jsou vysoké přes 180 metrů a nabízejí úchvatné výhledy na město a Perský záliv. Věže jsou osvětleny v noci a vypadají nádherně. Vstupenky lze zakoupit online a vstupenka zahrnuje návštěvu všech tří věží. Určitě se nezapomeňte podívat na výstavu o historii Kuvajtu v jedné z věží.

Liberation Tower
 

Liberation Tower

Věž osvobození je nejvyšší budovou v Kuvajtu, nabízející úchvatné výhledy na město a Perský záliv. Stavba byla dokončena v roce 1993 na počest osvobození Kuvajtu od irácké invaze. Věž je vysoká 372 metrů a je symbolem moderního Kuvajtu. Navštivte věž a užijte si panoramatický výhled na město, který vám vezme dech.

Kuvajtské věže
 

Kuvajtské věže

Kuvajtské věže jsou jedním z nejikoničtějších symbolů města Kuvajt. Tyto dvě věže jsou propojeny mostem a nabízejí úchvatný výhled na město a Perský záliv. Věže jsou zároveň domovem muzea a restaurace, která nabízí lahodné místní speciality. Navštivte tento jedinečný architektonický klenot a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Dickson House Museum
 

Dickson House Museum

Muzeum Dickson House v Kuvajtu je skvělým místem pro milovníky historie. Toto kulturní centrum nabízí fascinující pohled na život v Kuvajtu v minulosti. Návštěvníci mohou vidět autentické předměty a artefakty, které ukazují, jak se lidé v této oblasti živili a jakými způsoby komunikovali. Prozkoumejte toto unikátní muzeum a objevte kulturu Kuvajtu v minulosti.

Kuwait City - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3628 km
Nejbližší letiště KWI
16 km od centra
Přímý let
~ 4h 49min
Kuvajt Kuvajt
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
KWI
Kuwait City - Majlis al-Umma (Parliament) in Kuwait City, architect Jørn Utzon, picture taken by User:Leshonai on 2005-04-27
Kuwait City - Majlis al-Umma (Parliament) in Kuwait City, architect Jørn Utzon, picture taken by User:Leshonai on 2005-04-27Al Shaheed ParkGreen IslandKuwait TowersLiberation TowerKuvajtské věžeDickson House MuseumKuwait National MuseumKuwaiti walking in front of Scientific Centre.Mirror HouseSheikh Mubarak KioskSouk Al-Mubarakiya

Počasí jaro

Březen
Max: 27 °C
Min: 13 °C
Duben
Max: 34 °C
Min: 19 °C
Květen
Max: 41 °C
Min: 24 °C

Počasí léto

Červen
Max: 45 °C
Min: 25 °C
Červenec
Max: 47 °C
Min: 27 °C
Srpen
Max: 47 °C
Min: 27 °C

Počasí podzim

Září
Max: 43 °C
Min: 24 °C
Říjen
Max: 37 °C
Min: 21 °C
Listopad
Max: 28 °C
Min: 15 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 22 °C
Min: 10 °C
Leden
Max: 20 °C
Min: 8 °C
Únor
Max: 22 °C
Min: 9 °C

Letiště obsluhující město

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Marseille
Bordeaux
🤘 Multi-city
🔥 1 331 Kč
londyn
✈️ Zpátečka
💣 1 641 Kč
Kalamata
✈️ Zpátečka
😍 965 Kč
Malta - zátoka
✈️ Zpátečka
😍 745 Kč

Červnové letenky na Maltu

Malta
Před 34 hodinami
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👍 735 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz