Tripolis - Mawlai muhammad mosque tripoli libya

Tripolis průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Tripolis

Tripolis, známý také jako Tripoli, je hlavní město Libye. Toto malebné pobřežní město nabízí návštěvníkům bohaté kulturní zážitky s mnoha historickými památkami, jako je Červená pevnost, nákupní centrum v Medině a Velká mešita Gurgi. Při procházce ulicemi města si můžete vychutnat tradiční libyjskou kuchyni, objevovat místní řemesla a odpočívat v zelených parcích. Nenechte si ujít nezapomenutelnou západní bránu Tripoli - Arch of Marcus Aurelius a ponořte se do atmosféry tohoto fascinujícího města.

Afrika
LibyeLibye

Co vidět

Al-Majidya Mosque
 

Al-Majidya Mosque

Mešita Al-Majidya v Tripolisu je jednou z nejvýznamnějších mešit v Libyi. Její architektura a výzdoba jsou nádherné a zaujme každého návštěvníka. Mešita byla postavena v roce 1373 a od té doby prošla mnoha rekonstrukcemi. Její interiér je plný krásných mozaik a zdobených sloupů. Navštivte tuto krásnou mešitu a užijte si atmosféru míru a klidu, kterou zde najdete.

rackcdn.com
 

Gurgi Mosque

Gurgi Mosque je jednou z nejvýznamnějších památek města Tripolis. Tato historická mešita byla postavena v 12. století a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Interiér mešity je bohatě zdoben a nabízí jedinečnou atmosféru pro modlitby a meditaci. Navštivte Gurgi Mosque a prožijte nezapomenutelnou zkušenost v srdci Tripolis.

The Museum of Libya
 

The Museum of Libya

Muzeum Libye je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii této země. Expozice zahrnuje artefakty a památky, které dokumentují vývoj Libye od pravěku až po současnost. Muzeum nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s kulturou a tradicemi Libye a objevit krásy této země. Navštivte Muzeum Libye a prohlédněte si fascinující sbírky, které vás zavedou do minulosti a ukážou vám, jak se tato země vyvíjela a změnila se v průběhu let.

Tripoli's Red Castle (Assai al-Hamra)
 

Tripoli's Red Castle (Assai al-Hamra)

Navštivte Tripolis a prohlédněte si Červený hrad (Assai al-Hamra), který je jednou z nejvýznamnějších památek města. Tento krásný hrad, který se nachází na kopci, nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Prozkoumejte jeho historii a užijte si nezapomenutelný zážitek v krásném prostředí.

قوس ماركوس أوريليوس
 

قوس ماركوس أوريليوس

Orelský oblouk v Tripolisu je impozantní památkou ze 2. století. Tento mohutný oblouk byl postaven na počest římského císaře Marka Aurelia, který vládl v letech 161-180. Jeho zdobné reliéfy a sochy jsou velmi dobře zachovalé a nabízejí návštěvníkům pohled do minulosti. Prozkoumejte tuto historickou památku a získejte představu o životě v římské říši.

Grand Park Tuesday Market
 

Grand Park Tuesday Market

Trh v Grand Parku v úterý je skvělým místem pro nákupy a ochutnávky místních specialit. Najdete zde širokou škálu čerstvého ovoce a zeleniny, místních sýrů a uzenin a také řadu ručně vyráběných suvenýrů. Atmosféra je příjemná a přátelská, a tak si můžete užít nejen nakupování, ale také procházku v krásném parku. Určitě nevynechejte tuto zajímavou zastávku během vaší návštěvy Tripolisu.

Tripolis - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1914 km
Nejbližší letiště TIP
25 km od centra
Přímý let
~ 2h 40min
Libye Libye
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
TIP
Tripolis - Mawlai muhammad mosque tripoli libya
Tripolis - Mawlai muhammad mosque tripoli libyaAl-Majidya Mosquerackcdn.comThe Museum of LibyaTripoli's Red Castle (Assai al-Hamra)قوس ماركوس أوريليوسGrand Park Tuesday Marketبرج القمة

Počasí jaro

Březen
Max: 23 °C
Min: 9 °C
Duben
Max: 28 °C
Min: 12 °C
Květen
Max: 32 °C
Min: 16 °C

Počasí léto

Červen
Max: 36 °C
Min: 19 °C
Červenec
Max: 37 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 37 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 35 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 31 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 25 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Leden
Max: 19 °C
Min: 7 °C
Únor
Max: 20 °C
Min: 7 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz