Počasí Baden-Baden - všechny informace

Plánujete cestu do Baden-Badenu a zajímají Vás aktuální informace o místním počasí? Naše stránka nabízí vše, co potřebujete vědět o typickém klimatu tohoto krásného města. Zjistěte více o Baden-Baden počasí zde!

Počasí Baden-Baden

Pokud plánujete cestovat do Baden-Badenu, je důležité vzít v úvahu místní klimatické podmínky. Baden-Baden, ležící na západě Německa, patří ke kontinentálnímu klimatu s mírnými zimami a teplými léty. Bylo by dobré si trochu zjistit o průměrných teplotách, rychlosti větru a srážkách v různých měsících, abyste se mohli správně připravit na plánovanou cestu.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš navštívit město Baden-Baden, měj na paměti, že počasí se může výrazně lišit v závislosti na období. V lednu až březnu průměrná teplota přes den se pohybuje od 6 do 11 °C, s průměrnými rychlostmi větru kolem 19 km/h a srážkami okolo 80-84 mm. Duben a květen znamenají mírné zlepšení s průměrnými teplotami přes den až 19 °C a srážkami okolo 70-80 mm. Červen a srpen jsou měsíce, kdy se počasí stává horkým s průměrnou teplotou přes den kolem 24 °C, přičemž srážky zůstávají kolem 65-66 mm. Září a říjen znamenají mírné ochlazení, se stoupajícími srážkami okolo 60-69 mm. V listopadu a prosinci jsou teploty kolem 7-10 °C přes den a srážky zvyšují na přibližně 76-104 mm. Měj na paměti, že nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, zatímco nejchladnější jsou leden a prosinec.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Baden-Baden? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáš navštívit Baden-Baden v lednu, můžeš očekávat běžnou denní teplotu kolem 6 °C a běžnou noční teplotu okolo 1 °C. Nicméně, v nejteplejších dnech může dosáhnout průměrná teplota až 13 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h a můžeš se připravit na srážky kolem 82 mm. Doporučujeme tedy si vzít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Počasí únor

Únor v Baden-Badenu bývá mírnější než lednové počasí. Běžná teplota přes den činí 7 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 15 °C. Noční teploty se pohybují kolem 1 °C. Průměrná rychlost větru je podobně jako v lednu 19 km/h a celkové srážky se přibližují 80 mm. Pokud se tedy chystáte do Baden-Badenu v únoru, nezapomeňte si s sebou vzít teplejší oblečení, ale stále se můžete těšit na mírnější počasí než na začátku roku.

Počasí březen

Březen je v Baden-Badenu poměrně vlhký měsíc. Průměrné srážky dosahují 84 mm, avšak teploty se již začínají zvyšovat. Běžná denní teplota v tomto období je 11 °C, zatímco nejteplejší dny se mohou pochlubit průměrnou teplotou 19 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h. Pamatujte, že v březnu mohou být dny stále chladné, takže si s sebou vezměte dostatečné oblečení.

Počasí duben

Duben v Baden-Badenu nabízí příjemné jarní teploty, běžná teplota přes den dosahuje 15 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech se pohybují kolem 24 °C. Běžná teplota přes noc se drží na 6 °C. Průměrná rychlost větru se v dubnu snižuje na 14 km/h a srážky dosahují 60 mm. Pokud cestujete do Baden-Badenu v dubnu, můžete si užít krásné počasí při procházkách po městě a jeho okolí.

Počasí květen

Květen je v Baden-Badenu již poměrně teplý měsíc, běžná teplota přes den dosahuje 19 °C a v nejteplejších dnech může být až o pár stupňů víc. Naopak běžná teplota přes noc je 10 °C. Rychlost větru během tohoto měsíce dosahuje průměru 12 km/h a srážky se pohybují okolo 78 mm. Pokud cestujete do Baden-Badenu v květnu, můžete očekávat příjemné podmínky pro prohlídky města a přírodu v okolí.

Počasí červen

Červen je v Baden-Badenu jedním z nejteplejších měsíců s běžnou teplotou přes dnev 13 °C a přes noc 22 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 30 °C, a proto je vhodné si přibalit lehčí oblečení. Rychlost větru se v červnu drží na 11 km/h a srážky klesají na 68 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a chránit se před sluncem. Červen v Baden-Badenu je ideální pro ty, kteří hledají horké a slunné počasí.

Počasí červenec

V červenci je v Baden-Badenu běžná teplota přes den 24 °C a běžná teplota přes noc 15 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech je 32 °C. Průměrná rychlost větru je 11 km/h. Srážky v červenci dosahují 65 mm, takže se může člověk připravit na občasné deštivé dny během svého pobytu v tomto městě.

Počasí srpen

Srpen je v Baden-Badenu velmi příjemný měsíc. Průměrná denní teplota je 24 °C a nejteplejší dny mohou dosahovat až 32 °C. Průměrná teplota v noci je 15 °C, takže nebude potřeba se příliš zakrývat. Rychlost větru je dostatečně nízká s průměrem 10 km/h. Srážky jsou s 66 mm také poměrně mírné. Vychutnej si letní atmosféru v Baden-Badenu v srpnu.

Počasí září

V září můžeš v Baden-Badenu očekávat příjemné teploty kolem 21 °C během dne a kolem 12 °C v noci. Pokud se rozhodneš cestovat v této době, můžeš být rád, že srážkové úhrny jsou nízké a to pouze 61 mm. Průměrná rychlost větru není příliš vysoká, pouze 11 km/h.

Počasí říjen

Pokud se chystáte navštívit Baden-Baden v říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je 17 °C a běžná teplota přes noc se snižuje na 9 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 25 °C. Průměrná rychlost větru je 12 km/h a srážky dosahují 69 mm. Nezapomeňte si tedy vzít teplejší oblečení na chladnější podvečery a nepršnout! Buďte připraveni na různorodé počasí!

Počasí listopad

V listopadu se v Baden-Badenu ochlazuje a běžná denní teplota klesá na 10 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 18 °C. Běžnou noční teplotu lze očekávat kolem 4 °C. Rychlost větru bývá v průměru 14 km/h a srážky mohou dosáhnout 76 mm. Připrav si tedy teplé oblečení a obuv, ale nezapomeň si s sebou vzít i deštník, ať tě případné deštivé počasí nepřekvapí.

Počasí prosinec

Pokud se chystáte cestovat do Baden-Badenu v prosinci, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den činí pouze 7 °C. V nejteplejších dnech se můžete těšit na teploty kolem 13 °C. Běžně ale očekávejte chladnější počasí s denními teplotami okolo 7 °C a nočními teplotami kolem 2 °C. Rychlost větru v průměru dosahuje 18 km/h a srážky mohou dosáhnout 104 mm. Doporučujeme se při balení svých věcí připravit na zimní podmínky a nezapomenout si vzít teplé oblečení. Podzimní nebo zimní bundu, teplé boty a šálu určitě oceníte!

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Baden-Badenu v Německu, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete návštěvu nádherného města Baden-Baden v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
15 °C 6 °C
Květen
19 °C 10 °C
Červen
22 °C 13 °C
Červenec
24 °C 15 °C
Srpen
24 °C 15 °C
Září
21 °C 12 °C
Říjen
17 °C 9 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Baden-Baden

Pokud se chystáte navštívit Baden-Baden a zajímá vás, jaké je nejlepší období pro cestu, můžeme vás informovat o počasí během jednotlivých měsíců. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, kdy průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 32 °C. Pokud preferujete mírné teploty a menší množství srážek, pro vás bude nejvhodnější období srpen a září, kdy průměrné teploty dosahují kolem 21 a 28 °C. V zimních měsících se teploty pohybují kolem 6 °C a srážek je více než v létě. V každém případě doporučujeme zkontrolovat aktuální předpověď počasí pro konkrétní dny vašeho pobytu.

Jaké je počasí v destinaci Baden-Baden během léta?

Pokud plánujete cestu do Baden-Badenu během léta, můžete se těšit na teplé a příjemné počasí. Průměrná teplota v nejteplejších měsících, jako je červen a červenec, se pohybuje kolem 30 °C. Běžná teplota přes den v těchto měsících dosahuje 24 °C a běžná teplota v noci je 15 °C. Průměrná rychlost větru se v této sezóně pohybuje kolem 11 km/h a srážky jsou celkově nižší než v jarní nebo podzimní sezóně, zhruba 65-66 mm měsíčně. S těmito teplotami a minimem srážek můžete v Baden-Badenu užívat krásné léto.

Jaké je počasí v destinaci Baden-Baden během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Baden-Baden během zimního období, můžeš očekávat chladnější počasí s průměrnou teplotou přes den kolem 6°C v lednu a 7°C v únoru. Teploty v nejteplejších dnech v lednu dosahují průměrných 13°C a v únoru 15°C. Běžná teplota přes noc je v lednu 1°C a v únoru se drží na stejné úrovni. Průměrná rychlost větru v zimních měsících je 19 km/h a srážky dosahují 82 mm v lednu a 80 mm v únoru. Nezapomeň tedy na teplé oblečení a vhodnou obuv!

Jaké jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech v lednu a únoru v Baden-Badenu?

V lednu se průměrná teplota během nejteplejších dnů pohybuje okolo 13 °C, zatímco v únoru je to průměrně 15 °C.

Jaké jsou srážky v Baden-Badenu v průběhu prosince?

V prosinci je průměrně nejvíce srážek - celkem 104 mm.

Kolik srážek může očekávat návštěvník v dubnu v Baden-Badenu?

V dubnu je průměrně menší množství srážek než v prosinci, a to celkem 60 mm.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz